Skocz do zawartości

[2000] Rower do codziennej jazdy 3-4 godziny


kkml

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam roweru do 2000 zł , który będzie mi służył do codziennych przejażdżek po ok. 3-4 godziny. Głównie po chodnikach, ścieżkach rowerowych, asfalcie, zastanawiam się nad Rockrider'em 540, Triban'em RC 120 oraz Lazaro Integral V3. Chciałbym poznać wasze propozycje i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś prawie każdego najdzie ciekawość/ochota/konieczność na zboczenie z trasy w troche cięższy teren. Triban teoretycznie najlepszy do robienia km ale można nim conajwyżej pojeździć po szutrze..

 

Ja bym brał rockridera, bez dwóch zdań najlepsze nowe mtb w tej cenie. Można zawsze wymienić opony i nawalić dużo powietrza w opony i śmigać po szosie.

 

Lazaro wygląda jak przeciętny komunijny góral i w sumie ma nie lepszy osprzęt, nie brał bym go pod uwagę, jazda czymś takim raczej nie jest zbyt komfortowa.

 

Zastanów się pomiędzy rr a tribanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BMXdoPieca napisał:

Kiedyś prawie każdego najdzie ciekawość/ochota/konieczność na zboczenie z trasy w troche cięższy teren. Triban teoretycznie najlepszy do robienia km ale można nim conajwyżej pojeździć po szutrze..

 

Setki tysięcy ludzi nie rusza się nigdy poza te ściezki rowerowe i asfalty (po chodnikach przecież nie jeździmy) ale tylko w Polsce panuje jakaś idiotyczna "góralomania" i tego typu tłumaczenia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. W teren może i ktoś wjedzie, ale raczej będzie to szuter czy leśna ścieżka. Ludzie nie potrafią pojechać po najprostszych, niskich przeszkodach, kawałek piasku jest nie do przejechania... Także byłbym ostrożny z tym ciężkim terenem.

Rozmawiałem z kilkoma znajomymi, dlaczego kupili "górala" skoro mieszkają w Wawie i jeżdżą po DDR i bulwarach. Odpowiedzi dość ciekawe. Jeden bo lubi rowery górskie i tylko na takim da się jeździć, a drugi bo mu się podoba jak amortyzator się świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kkml napisał:

Czy napęd w takim Riverside 900 będzie trwalszy?

Od Riverside'a 100 na pewno.

 

Teraz, kkml napisał:

Jakie inne rowery są warte rozważenia poza Decathlon'em ?

Z innych rowerów to już ktoś polecił Marina Muirwoods, sam napisałeś o Lazaro, który też się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

W teren może i ktoś wjedzie, ale raczej będzie to szuter czy leśna ścieżka.

Nie mówię o trudnym terenie, a właśnie o troszkę luźniejszej nawierzchni niż ten szuter czy leśna ścieżynka.

Ja mam "górola" bo lubię polatać  po lokalnych bikeparkach a czasem tych dalszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kkml napisał:

Witam, szukam roweru do 2000 zł , który będzie mi służył do codziennych przejażdżek po ok. 3-4 godziny

Jeżeli masz zamiar jeździć 3-4 godzin to szukał bym roweru typu fitness, widelec karbon, piasty na łożyskach maszynowych, opony 28mm. Wkręcisz się to nie będzie to jazda 20km/h tylko do 30km/h. Trzeba by przekroczyć założone 2000zł, może warto odczekać i odłożyć. Na pewno, będziesz zadowolony. Napisałem tak bo wiem coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, dorota57 napisał:

Jeżeli masz zamiar jeździć 3-4 godzin to szukał bym roweru typu fitness,

Jaki konkretny model polecasz? Zależy mi też na napędzie, żeby był trwały, zastanawiam się czy bardziej opłaca się wziąć droższy rower, czy tańszy i wymieniać napęd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kkml napisał:

Jaki konkretny model polecasz

Ja mam do sprzedania taki? https://www.giant-bicycles.com/pl/fastroad-comax-2-2018

sprzedaje bo kupiłem takiego. https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/domane/domane-sl/domane-sl-4/p/28295/

Zaczynałem swoją przygodę od roweru za 1400zł w 2004r. Poszukaj na OLX na pewno coś znajdziesz z używek. Dobrze jest kupić z pewnego źródła. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...