Skocz do zawartości

[Cross do 3000zł] Unibike Viper GTS czy Northtec Caledon DB DR


jazon14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym kupić rower do jazdy rekreacyjnej (wycieczki 60km), ale systematycznej. 70% asfalt, kostka oraz 30% leśne ścieżki, szutry itp w cenie do 3000zł. Moja waga 100kg, wzrost 180cm.

Przeglądając tematy na forum oraz oferty spodobały mi się dwa modele:

Northtec Caledon DB DR 2019 za 3060zł

Unibike Viper GTS 2019 za 2800zł

Mam dylemat ponieważ w Viper są lepsze hamulce Shimano Deore MT500 a Caledon ma Shimano BR M201.

W Caledon jest suport Hollowteh II a Viper ma Octalink i sam nie wiem co lepsze?

Natomiast największy dylemat to amortyzator... w Viper jest sprężynowy NVX 75mm a Caledon posiada powietrzny NRX-D RL Air 75mm.

Wyczytałem, że ten amortyzator NRX-D RL jest już powietrzny, ale to najtańszy model i jest w drogi w serwisowaniu(nierozbieralne elementy wewnątrz). 

Zastanawiam się czy wziąć tego Vipera z lepszymi hamulcami, ale na octalinku i z podstawowym amortyzatorem którego kiedyś jeśli bym miał potrzebę to wymienił bym na lepszy. Czy może wystarczy mi ten NRX-D w Caledonie i ewentualnie zmienię tylko na lepsze hamulce w przyszłości? Różnica w cenie to około 200zł na korzyść Vipera. Co byście doradzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie większy zysk odczujesz z lepszych hamulców niż z korby ze sztywną osią, kwestia tego widelca. 

Jeśli by ten z Vipera od razu sprzedać - myślę że widelec z blokadą, z manetką spokojnie do sprzedania za 350zł albo lepiej, i kupić Rock Shox Paragon to dopłaty wyjdzie Cię z 300zł ponad cenę Northteca. 

No i właśnie - Viper jeszcze dostępny? Już na wakacjach były z tym problemy, w popularnych rozmiarach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...