Skocz do zawartości

[RS Paragon gold] brak płynności w uginaniu


mrnobody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! kupiłem w zeszłym roku rower Cube Cross Pro z tym amortyzatorem. Jeździłem na rowerze do września, potem go schowałem do mieszkania i nie używałem. Ostatnio chciałem sie na nim przejechać i się okazało ze jest problem z jakimkolwiek ugięciem amortyzatora. Po jakimś czasie go rozruszałem, ale brak jest nadal płynności pracy.Z resztą od początku nie jestem zachwycony tym amortyzatorem, bo w porównaniu do marzcochi rlo 44 (którego miałem w poprzednim rowerze) to jest przepaść. To si nadaje do reklamacji czy po prostu do serwisu amortyzatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jest to powietrzny uginacz. W teorii (przynajmniej tak jest napisane w karcie gwarancyjnej) , ze zarówno rower jak i amortyzator przeszły serwis 0...ale jak wiadomo, papier wszystko przyjmie, wiec czeka mnie z 250-300 zl wydatku:/...cóz....chciało sie zmieniać sprzęt, wiec są rezultaty:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, 

Ja z kolei na swoim Paragonie Gold przejechałem 1200 km i robię serwis. I tu moje 2 pytania:

1. czym mam odkręcić sprężynę powietrzną (solo air), zwykle jest to klucz płaski 24 a tu... wygląda jak na klucz do kasety (zdjęcie), szukałem informacji i lipa..

https://home.mycloud.com/action/share/219c7921-4dad-452d-9ce5-6600741c8c37

2. jak odkręcić tłumik slow motion (zdjęcie) - tutaj nie ma żadnej śruby, czy mam podważyć cały dekielek aż wyskoczy i pod nim jest śruba, czy też pod tą cienką "naklejką" na dekielku jest śruba, a może demontuje się to w inny sposób ??

https://home.mycloud.com/action/share/13bc4b41-8c31-4663-823c-78aa17d11795

 

Edytowane przez meth444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, meth444 napisał:

1. czym mam odkręcić sprężynę powietrzną (solo air), zwykle jest to klucz płaski 24 a tu... wygląda jak na klucz do kasety (zdjęcie), szukałem informacji i lipa..

Klucz do kaset 

3 godziny temu, meth444 napisał:

2. jak odkręcić tłumik slow motion (zdjęcie) - tutaj nie ma żadnej śruby, czy mam podważyć cały dekielek aż wyskoczy i pod nim jest śruba, czy też pod tą cienką "naklejką" na dekielku jest śruba, a może demontuje się to w inny sposób ??

Podważysz delikatnie i pod spodem masz śrubkę 

Tutaj popatrz 

https://www.servicearchive.sram.com/sites/default/files/techdocs/gen.0000000005739_service_manual_2016-2019_paragon_english_rev_a.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...