Skocz do zawartości

[Nowoczesna] rama HT 29


syrobb

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Znacie konkretne modele hardtaili które mają nowoczesną geometrię? Główka 67-68, podsiodłowa 73-74, Reach 440-460 (rozmiar M/L)? Chodzi o rower który raczej klasyfikujemy do XC (100-110mm skoku) niż do trailu. 

Szukałem trochę po necie i wielu opcji nie ma. Jest np. SC Chameleon czy Kona honzo cr  - ale ich ceny to kosmos.

Super wygląda nowy Spec Epic Hardtail i gdyby była możliwość kupienia samej ramy (nie w wersji Sworks, którą można zamówić) to bym brał. Ale nie można. Niestety żadna oferta na gotowy rower mi nie pasuje (nie chce Srama). Druga kwestia, że są po prostu drogie. 

 

Tak więc, może znacie inne modele, marki które szłyby w tym kierunku? Materiał ramy to sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz chyba  kupić ramę Specialized Chisel samą. W rozmiarze L powinna spełniać Twoje wymagania. Rama z boostem, do tego bonus w postaci suportu BSA, co dzisiaj nie takie częste. Wewnętrzne prowadzenie linek, lekka, ładnie pospawana. Rozmiar sztycy 27,2 więc ewentualny wybór sztycy regulowanej jest nieco ograniczony, ale możliwy. Geometrię sobie podejrzysz na stronie Specialized, ładnie wszystko pokazane. Albo kup cały ten rower np. z 2018 jeszcze model comp dostaniesz, jest na shimano. Jak graty nie pasują, demontujesz i sprzedajesz jako nowe, zakładasz pasujące Ci i jeździsz. Na pewno wyjdzie korzystniej cenowo niż zakup samej ramy.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, syrobb napisał:

Znacie konkretne modele hardtaili które mają nowoczesną geometrię? Główka 67-68

Jeździłeś na rowerze z główką 67??? To nie jest nic nowoczesnego. Upośledza skręcanie i jak w trailowych rowerach na zjeździe to jeszcze jakoś działa, to w rowerze xc pogarsza precyzję prowadzenia. Mam rower XC z główką 69 i czasem mnie to irytuje.....ale powiedzmy że się wjeździłem. 

Nie wszystko co paplą w internetach to jest świetne i super. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby miec bardziej plaski kat glowki potrzeba rowniez dluzszego widelca, inaczej glowka ramy robi sie coraz nizej. Dlatego wiekszosc marek z widelcem 100-110 zatrzymala sie na kacie 69 i tylko niektore oferuja jakies 68.

Z tych co znam to np.: cannondale trail i grand canyon slx(chyba juz nie produkowany). Natomiast nie znam ramy ze skokiem 100mm i katem 67 na rynku. Przy 67 maja juz 120-130 zazwyczaj.

Edytowane przez michalj2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, KurczakNorris napisał:

Możesz chyba  kupić ramę Specialized Chisel samą. W rozmiarze L powinna spełniać Twoje wymagania. Rama z boostem, do tego bonus w postaci suportu BSA, co dzisiaj nie takie częste. Wewnętrzne prowadzenie linek, lekka, ładnie pospawana. Rozmiar sztycy 27,2 więc ewentualny wybór sztycy regulowanej jest nieco ograniczony, ale możliwy. Geometrię sobie podejrzysz na stronie Specialized, ładnie wszystko pokazane. Albo kup cały ten rower np. z 2018 jeszcze model comp dostaniesz, jest na shimano. Jak graty nie pasują, demontujesz i sprzedajesz jako nowe, zakładasz pasujące Ci i jeździsz. Na pewno wyjdzie korzystniej cenowo niż zakup samej ramy.

Chisel odpada. Raz, że ma geometrie z mojego punktu widzenia gorszą niż mój aktualny rower (Grand Canyon al slx), dwa ponoć jest wiotki (za bardzo go wycieniowali)

22 minuty temu, woojj napisał:

Jeździłeś na rowerze z główką 67??? To nie jest nic nowoczesnego. Upośledza skręcanie i jak w trailowych rowerach na zjeździe to jeszcze jakoś działa, to w rowerze xc pogarsza precyzję prowadzenia. Mam rower XC z główką 69 i czasem mnie to irytuje.....ale powiedzmy że się wjeździłem. 

Nie wszystko co paplą w internetach to jest świetne i super. 

Generalnie chciałem uniknąć rozmów, które mają na celu przekonanie mnie, że mam zły pomysł i kierunek..ale:

Aktualnie mam  68,5 w rowerze XC i nigdy mnie to nie irytowało.
A trend rowerów z dłuższym reachem, zmniejszonym offsetem widelca i bardziej stromą podsiodłówką w znaczącym stopniu niweluje problem ewentualnego, nieprecyzyjnego skręcania.

4 minuty temu, michalj2 napisał:

zeby miec bardziej plaski kat glowki potrzeba rowniez dluzszego widelca, inaczej glowka ramy robi sie coraz nizej. Dlatego wiekszosc marek z widelcem 100-110 zatrzymala sie na kacie 69 i tylko niektore oferuja jakies 68.

Z tych co znam to np.: cannondale trail i grand canyon slx(chyba juz nie produkowany). Natomiast nie znam ramy ze skokiem 100mm i katem 67 na rynku. Przy 67 maja juz 120-130 zazwyczaj.

Generalnie tak jest jak piszesz, tzn. tak było dotychczas. Ale też nie trzeba dłuższego widelca aby mieć bardziej stromy kąt. To kwestia konstrukcji ramy. 
Znajdziesz dzisiaj rowery o skoku widelca 120-130 które mają taką główkę jak rowery enduro z większym o kilka cm skokiem. 

Wracając do 'nowych xc'.
Jeśli taki potentat jak Spec idzie 'ku nowemu', to znaczy że się dzieje.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offset widelca, to jedna z tych rzeczy, których poczuć się nie da. Ludzie przekładali widelce z różnymi offsetami do tego samego roweru i nic to nie zmienia. Chwyt marketingowy i tyle.  Nie zniwelujesz płaskiej główki offsetem widelca. Nie ma sensu dawać 100 skoku do płaskiej główki. Taka główka ma dobrze zjeżdżać, a skok 100mm to za mało. Błyskawicznie dociera się do granic możliwości.

Nowoczesny rower xc w tej chwili ma 120 skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...