Skocz do zawartości

[dirt] Rower na start


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko. Szukam roweru do samiutkiego początku jeśli chodzi o jazdę. Chodzi mi o jakieś małe hopy, od czasu do czasu zjade ze schodów i ogólnie żeby był dobry na sam początek. Jestem mocnym laikiem jeśli chodzi o rowery i szukam czegoś nowego do 3000zł (mogę dołożyć max 200). Rower musi być dirtem, zastanawiałem się nad ns bikes metropolis 3 2020, dartmoor gamer intro 26 lub ewentualnie bym dołożył do gamer 26. Dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden dirt nie nadaje się na schody. Jeśli chodzi o rower do nauki to absolutnym minimum jest zwykły gamer 26, ma podstawowego marcoka który jakkolwiek się nadaje do podstawowych skoków, przeciwnie do RST'ka u tych dwóch pozostałych. Mając do wydania 3000zł to kierowałbym się bardziej w stronę używanego, za tą kasę to można powybrzydzać i kupić naprawde do...ny rower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMXdoPieca napisał:

Żaden dirt nie nadaje się na schody. Jeśli chodzi o rower do nauki to absolutnym minimum jest zwykły gamer 26, ma podstawowego marcoka który jakkolwiek się nadaje do podstawowych skoków, przeciwnie do RST'ka u tych dwóch pozostałych. Mając do wydania 3000zł to kierowałbym się bardziej w stronę używanego, za tą kasę to można powybrzydzać i kupić naprawde do...ny rower :)

No właśnie chodzi o to, że rower musi być nowy. Mówiąc schody nie mam na myśli skakanie niczym petarda tylko od czasu do czasu jadąc po mieście zjade poprostu żeby nie znosić go w dół. A czy rst dirt ra, będzie zły nawet do najmniejszych hopek (serio małych) i jakiś pump track? O rower dbam bardzo i miałem dotychczas krossa hexagon replica junior na kołach 24 i nic się nie działo więc wątpię że z lepszym będzie gorzej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się tutaj rozwodził na temat tego widelca, ale radziłbym sobie odpuścić rowery na nim. (Poszukaj więcej w sieci) Wiem po sobie, apetyt rośnie w miarę jedzenia, zaczniesz od metrowych stolików a skończysz latając 10 razy większe gapy.. Ja bym brał DJ'a, zrobisz jak uważasz.

 

PS

Teraz, limezdirtz napisał:

Mówiąc schody nie mam na myśli skakanie niczym petarda

Nie żeby coś, ale on to jakoś szczególnie nie lata ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlansie u mnie w mieście największa hopa ma przelotu jakoś 3/4 metry więc no. A jak wezmę tego rst to na co uważać, bo pisząc z dirt it more na insta pisał że na taki start będzie ok. to co sądzisz 

Teraz, BMXdoPieca napisał:

Wkleiłeś pusty cytat

bo kliknąłem i nie wiedziałem jak z tego wyjsc nowy jestem na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, limezdirtz napisał:

bo kliknąłem i nie wiedziałem jak z tego wyjsc nowy jestem na forum 

zaznaczasz i klikasz ''delete"

 

3/4 metry to już są spore hopy. Ten amor  pracuje jak odbijająca się sprężyna bez żadnego tłumienia odbicia, znaczy to tyle że na wybiciu i podczas lądowania wybije cie hen w niebiosa, jest to bardzo nie pożądany i nie bezpieczny efekt. Ponadto na pumptracku nie zapewni ci odpowiedniej trakcji.

 

Jakkolwiek znamy się i w wielu rzeczach zgadzam się z Jankiem z dirt it more, tak tu odradzam kierowania się jego sugestią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMXdoPieca napisał:

 Ten amor  pracuje jak odbijająca się sprężyna bez żadnego tłumienia odbicia, znaczy to tyle że na wybiciu i podczas lądowania wybije cie hen w niebiosa, jest to bardzo nie pożądany i nie bezpieczny efekt. Ponadto na pumptracku nie zapewni ci odpowiedniej trakcji.

Jeśli chodzi o wersję rst dirt t to owszem zgadzam się z tobą, ale w dartmoorze gamer intro 26 jest wersja ra która ma tłumienie olejowe i regulacje naprężenia wstępnego i tłumienia odbicia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, limezdirtz napisał:

regulacje naprężenia wstępnego

Tego bym wogóle nie brał pod uwagi bo to jest atrapa a nie realna regulacja.

 

Teraz, limezdirtz napisał:

Jeśli chodzi o wersję rst dirt t to owszem zgadzam się z tobą, ale w dartmoorze gamer intro 26 jest wersja ra która ma tłumienie olejowe i regulacje naprężenia wstępnego i tłumienia odbicia  

 

Nawet jeśli ma rebound, to nie ufałbym temu widelcowi. Jest z niskiej jakości materiałów, te modele masowo pękały(ją) przy boosterze dolnych lag i lubią im padać tłumiki, przez co stracisz tłumienie odbicia i wrócisz do punktu wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, limezdirtz napisał:

Niby w opisie tego amorka bo pisze ze jest przeznaczony do dirt jumpingu między innymi, ale naprawdę, jeśli nie rozpadł się amortyzator zoom 30mm to może być gorzej? 

Dirt to ma tylko w nazwie. Dirt jumping to nie 2 metrowe stoliki a raczej pionowe, 7m+ hopy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej od takiego o rzucania to nie pęka na boosterze a prędzej na sterówce, innych elementach roweru.

Teraz, limezdirtz napisał:

niewykorzystane dobrze?

Czyli do ''dirtu"

 

Ja bym nie ryzykował, chyba że odrazu wymienisz amor, hamulec na hydrauliczny, pedały i pare pierdół co się chyba nie opłaca mogąc kupić co prawda podstawowy ale kompletny rower. (gamer zwykły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma być dobrym argumentem za intro? Cena, ale to tylko ok. 400zł różnicy, więc nie wiem czy taki intro

 

Teraz, limezdirtz napisał:

beczka z ciebie  

Nie będę się bardziej rozpisywał ale spójrz na siebie. To ty chcesz dirtówkę do latania metrowych hopek i schodach niczym niesamowity P. Franek za hajs którym dysponują twoi rodzice. Nie mam zamiaru cię urazić, piszę jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMXdoPieca napisał:

 

 

Teraz, BMXdoPieca napisał:

Co ma być dobrym argumentem za intro? Cena, ale to tylko ok. 400zł różnicy, więc nie wiem czy taki intro

 

Nie będę się bardziej rozpisywał ale spójrz na siebie. To ty chcesz dirtówkę do latania metrowych hopek i schodach niczym niesamowity P. Franek za hajs którym dysponują twoi rodzice. Nie mam zamiaru cię urazić, piszę jak jest.

Po pierwsze chodzi mi o to, że pan dert yt mor powiedział, że amorek w intro jest dobry na początek a dla osób które chcą coś większego skakać komfortowo to ten amorek będzie minimum więc no 

 

Po drugie gdzie pisałem że chce skakać schody? Napisałem że nie chce skakać jak Pan Franek tylko jak jadę w mieście to czasem zjade żeby mobilność była a nie że skocze, hajs nie jest rodziców, mam godność i jak tak bardzo Ci zależy to mogę kupić tego gamera 26 żebyś nie zaczął mnie bić 

 

I ja piszę ciągle o gamerze 26 z 2020m. dobry będzie ten z 2019? (z dj3) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, limezdirtz napisał:

zjade ze schodów

Nie oszukujmy się XD

Teraz, limezdirtz napisał:

Po pierwsze chodzi mi o to, że pan dert yt mor powiedział

Już mówiłem, że nie traktowałbym go jako wyrocznię. Nic dziwnego że chce żeby sprzedawało się jak najwiecęj rowerów firmy w której pracuje.

 

Teraz, limezdirtz napisał:

I ja piszę ciągle o gamerze 26 z 2020m. dobry będzie ten z 2019? (z dj3) 

Ja cały czas mówiłem o marcoku a ty tłukłeś o rst

 

Teraz, limezdirtz napisał:

jak tak bardzo Ci zależy to mogę kupić tego gamera 26 żebyś nie zaczął mnie bić 

Pytasz o radę to ci ją daje, nie pchaj się w rower w który będziesz musiał wymienić połowę części. Polecam ci sporo lepszy, nie dużo droższy sprzęt.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan "dert it more" jest odpowiedzialny za to żeby Gamer Intro też się sprzedał. I @BMXdoPieca ma rację, Gamer jest wart dopłaty. 

Raz amor - Dirt RA nie jest już jakimś gównem bo ma tłumik, ale to ciągle naprawdę ciężki kloc. Owszem, schody wytrzyma, jakieś kretówki i krawężniki też, po tym to i na sztywnym widelcu można zjechać. 

Dwa - hamulec. Aczkolwiek to pierdoła i łatwo ją ulepszyć. 

Ale jest trzy  - koła. Albo masz gówniany wolnobieg jednorzędowy (a te padają jak muchy, nawet lepsze), i piastę na szybkozamykacz albo masz konkretną piastę z driverem, dużo bardziej trwałą. No i przednią na sztywną oś.

Do tego e-bon Velo, plus jakiś rabat na rower na starcie - i już się robi cena Gamera Intro. 

W przypadku Darta bardziej bałbym się o dostępność niż coś innego :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...