Skocz do zawartości

[Wielkość ramy] Rower cross rama 24 cale na 186 cm


Rekomendowane odpowiedzi

Crossy maja krotkie gorne rury i dlugie mostki, jesli wec bedzie zbyt dlugi to mozesz odjac mu z 2 cm mostka lub przesunac siodelko troche do przodu. 

Problemem bedzie przekrok bo jesli podsiodlowka ma 62cm to spodziewalbym sie ze zawisniesz na tej ramie. Podaj jaka masz dlugos wewnetrzna nogi bo to bedzie kluczowe do oceny.  Zapytaj sprzedawce zeby zmierzy naj jakiej wysokosci od ziemi znajduje sie gorna rura toz za siodelkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za rower? Ten na obrazku to nie jest cube cross chyba, że model 2010. Jak kupowałem ramę hyde'a to  kalculator na stronie B-D podawał dla przekroku 90 bez butów ramę 58cm ale była za wysoka i za krótka (przyzwyczajony jestem za bardzo do współczesnych mtb).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na pewno trzeba uważać, bo to już kawał ramy, więc jeżeli chcesz mieć pewność, to musisz sie przymierzyć, a minimum to zdjęcie przystawionej miarki w połowie górnej rury, a nie przy siodełku :no:

kniaz
Cube ma to do siebie, że deklarowana długość podsiodłówki jest realnie mniejsza ( z tego co pamiętam 54 to 52 ), więc nie można traktować podanych wartości tak jak w przypadku rowerów innych marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale wirtualnie jest to w dalszym ciągu rozmiar 24" Wystarczy spojrzeć na długość główki ramy. W związku z tym sama rama jest prawdopodobnie długa,mam na myśli oczywiście długość wirtualną, czyli, wiadomo w poziomie, nie wspominając już o wartościach reach, stack, minimalnej wysokości kierownicy, czy też sławetnego przekroku.  Uważam, że nie ma co wymyślać, tylko poszukać roweru ze zdecydowanie mniejszą ramą, bo tak jak napisałem wcześniej nawet 23" przy takim wzroście będzie za duża, no chyba, że ktoś z jakiś bliżej nieokreślonych powodów lubi wielkie ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dokumosa napisał:

Co to za rower? Ten na obrazku to nie jest cube cross chyba, że model 2010. Jak kupowałem ramę hyde'a to  kalculator na stronie B-D podawał dla przekroku 90 bez butów ramę 58cm ale była za wysoka i za krótka (przyzwyczajony jestem za bardzo do współczesnych mtb).

No niby to jest cube cross sl. No zaczyna mi się wydawać, że sprzedający albo nie wie o czym mówi albo chce wcisnąć rower. Chyba jednak będę szukał czegoś w moim zasięgu gdzie mogę się przymierzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc cube cross sl ma od kilku amortyzator, hamulce hydrauliczne i poszerzaną główkę.

Cross race sl ma ramę jak.powyżej ale sztywny wideł i kierownicę baranek.

To co na obrazku to zapewne cube sl cross model 2013 czyli rower fitness na bazie szosowej ramy i tutaj faktycznie rozmiar dobiera się nieco inaczej. Ale IMHO 62cm i tak będzie za duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...