Skocz do zawartości

[2000zł]Btwin Rockrider 540?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Po długiej przerwie w jeździe zamierzam kupić prosty rower górski do średnio intensywnej jazdy mieszanej - częściowo po leśnych i polnych ścieżkach, częściowo po mieście. Planuję przeznaczyć do 2000 zł. Dlaczego rower górski? Stan miejskich dróg i przyzwyczajenie.

W tej cenie przyzwoitym typem wydaje się być Btwin Rockrider 540 sieci Decathlon. Rower posiada hydrauliczne hamulce tarczowe. Użytkownik dostaje dożywotnią gwarancję na ramę, kierownicę i mostek. Kolejny plus to darmowy przegląd w terminie do 6 miesięcy od zakupu. Kosztuje 1800 zł.

Czy rzeczywiście Rockrider 540 to opcja warta rozważenia?

Co innego do wskazanej ceny możecie polecić?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz kupisz tego RR 540 za około 1500 PLN na sezonowych przecenach. Nie jest taki najgorszy za te pieniądze, zwłaszcza, że jest nowy i z gwarancją. Korba, która jest taka sobie, czy przerzutki - to sobie wymienisz w miarę zużycia. Na razie po prostu kup i jeździj. Ewentualnie pomyśl o jakimś używanym. Za 2000 PLN dostaniesz używany sprzęt o 3 klasy lepszy od tego RR, ale taki zakup wymaga nieco więcej starań i wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do roweru, o który pytasz - tak jak już wyżej pisali - w tych pieniądzach spoko wybór nawet. ew coś takiego :

 https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-560-275-id_8364732.html  - poczekać na wyprzedaże lub

https://www.romet.pl/Rower,MUSTANG_M1,10,767,768,15280,2020.html

Myślałeś może nad jakąś używką ?

 

Akurat mam rower na sprzedaż :D 19.5 cala na kołach 26'; 3x9. Tylko jest trochę droższy...

https://www.olx.pl/oferta/kellys-magic-master-xt-epicon-deore-CID767-IDDeAAP.html 

Przy moim wymiarach (182cm/78kg) rower spisuje się świetnie. 

Także mogę dać dożywotnią gwarancję na ramę, mostek, kierownice czy sztyce :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 11:10, KurczakNorris napisał:

Teraz kupisz tego RR 540 za około 1500 PLN na sezonowych przecenach. Nie jest taki najgorszy za te pieniądze, zwłaszcza, że jest nowy i z gwarancją. Korba, która jest taka sobie, czy przerzutki - to sobie wymienisz w miarę zużycia. Na razie po prostu kup i jeździj. Ewentualnie pomyśl o jakimś używanym. Za 2000 PLN dostaniesz używany sprzęt o 3 klasy lepszy od tego RR, ale taki zakup wymaga nieco więcej starań i wiedzy.

Kolego, gdzie te sezonowe wyprzedaże? Przymierzam się też do kupna RR 540 ST dla dziecka i nie widzę żeby cena drgnęła choć o złotówkę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zastanawiam się nad rozmiarem kół. W modelu ST 540 występują tylko 27,5. W związku z tym rozważam zakup np. zeszłorocznego Kross Hexagon 6.0, gdzie mógłbym wybrać 29. Nad zwrotność stawiam sobie wygodę jazdy (ze względu na wzrost, styl jeżdżenia). Obecnie H 6.0 można kupić taniej od ST 540. Nie widziałem promocji na ST 540. Latem lub jesienią Decathlon wystawił w promocji końcówkę serii 540. Niestety, zawahałem się z zakupem, i rozmiar L został wyprzedany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 będzie najlepsza w teren i do miasta, zwłaszcza jak jesteś wysoki. Decathlon niestety ale nie ma tanich rowerów na dużym kole. 

Krossa widzę za 1600 w jakimś pierwszym lepszym sklepie, ale L-kę, 21 cali. To duża rama, nie pisałeś ile masz wzrostu ale Rockrider 540 L jest bliżej 19-tki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy wiecie czy Decathlon wprowadza przedsezonowe promocje na rowery? Na pewno pojawiają się posezonowe zniżki, i oczywiście wyprzedaże po wprowadzeniu nowych modeli.

Pytanie grzecznościowe od osoby niezarejestrowanej dotyczące omawianego wyżej roweru ST 540 - czy byłby to dobry wybór do jazdy głównie po mieście? Przyznam, że spotkałem się już z tą opinią zamieszczoną przez autora pewnego popularnego blogu rowerowego. Pamiętam, że przytoczył argument dotyczący wciąż nienajlepszego stanu asfaltu i wysokich krawężników w miastach. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Informacja dla zainteresowanych. Byłem na początku tygodnia w Decathlonie i rozmawiałem z pracownikiem działu rowerowego. Decathlon planuje wprowadzić na wiosnę odświeżoną wersję ST 540 (na pewno z wyglądu). Wówczas zeszłoroczna wersja trafi do wyprzedaży 200, 300 zł taniej i prawdopodobnie szybko zniknie ze sklepów. Jeżeli jesteście zainteresowani tym modelem, warto sprawdzać ich ofertę co kilka dni, a najlepiej codziennie.

Poradźcie proszę - czy poniższy rower znacząco przewyższa jakością model Rockrider ST 540?

https://www.kross.pl/pl/2018/mtb/hexagon-6-0

Rockrider śmiga na przerzutkach Shimano Altus, Hexagon ma Shimano Alivio, czyli 2 klasy wyżej. Jak oceniacie różnice w pozostałym osprzęcie? Pytam, ponieważ można teraz kupić zeszłoroczny Hexagon 6.0 za ok. 1.700 zł (standardowo kosztuje ok. 2.000 zł)., czyli taniej niż ST 540.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie popadajmy w paranoję. XCT to amortyzator bidżetowy, natomiast w tym przedziale cenowym nie da się znaleźć zauważalnie lepszej propozycji. Każdy amortyzator to będzie sprężynowiec, będzie też stosunkowo ciężki.

Co do podanych przez autora tematu rowerów to bardziej skupiłbym się na napędzie 2x9 vs 3x8.

Czy będzie to Alivio czy Altus wielkiej różnicy nie zrobi, o ile w ogole.

Skup się na przymiarce do obu rowerów i kup ten na którym będziesz czuł się lepiej. Jeśli to dla Ciebie ważne, a wiem że aspekt wizualny ma często wpływ na zakup to weź ten który bardziej się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...