Skocz do zawartości
preedi

[szosa] Pierwszy rower

Rekomendowane odpowiedzi

preedi

Chciałbym powitać wszystkich użytkowników ponieważ jest to mój pierwszy post na forum.

Ostatnio stwierdziłem że chce spróbować swoich sił w kolarstwie (oczywiście rekreacyjnie, dla zdrowia a nie zabójczo ciężkie treningi). Raczej planuje się trzymać dróg i nie zapuszczać w teren. Na rower chce przeznaczyć ok. 2000 wiadomo im mniej tym lepiej ale jeśli warto to mogę trochę przekroczyć 2000. Mam 174 cm wzrostu i 75kg. 

Znalazłem na olx moim zdaniem ciekawy rowerek i prosił bym o opinie, również nie wiem jakiego rozmiaru roweru szukać- na złość nie mam miary w mieszkaniu. Rower nówka, może by się udało coś utargować. Nada się na pierwszy rower szosowy ? Miałem okazję na siłowni jeździć na spinningowym (podobna pozycja do szosy chyba i w sumie mi się podobało) Proszę o opinię również o rozmiarze na 174 cm wzrostu.

Pozdrawiam

https://www.olx.pl/oferta/szosa-cannondale-caad-optimo-54-2019-nowa-gwarancja-papiery-kolarka-CID767-IDCohe6.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Ten canon to korba na kwadrat,i bardzo kiepskie piasty,tu najlepsza jest nalepka cannondale ;)

W decowym lepsza korba,i tarcze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
preedi

A za cenę ok. 2000 znajdę jakáś lepszą używkę od tego z deca? Z serwisowaniem samochodu sobie radzę więc myślę że z rowerem też. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nossy

tarcze w tym deca mocno średnie, o kołach i oponach nawet nie wspominając, Nie mówię,że jest zły, ale ma również swoje wady. Chyba podobnie jak w innym wątku wolałbym wejść w treka domane al na clarisie (jeśli chodzi o nowy). Ogromnym plusem tribana jest możliwość włożenia opon do 35c i przerobienia go na lekka szutrówkę. Z używek kolego też możesz poszukać jakiegoś treka domane, gianta contenda itp. Po pierwsze przymierzaj się do sprzętów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Jasne,na zamkniętych grupach rowerowych jest tego sporo.

Problem jest taki,że fajne rzeczy nie są lokalnie,trzeba wiedzieć na co patrzeć przy używkach,a ten decowy można przymierzyć bez problemu,to sprzęt nowy i wcale nie taki zły.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
clavdivs

Jak masz okazje sprawdzić, przymierzyć się do caad-a to jest to oferta dobra.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Jeżeli nie jest zajechany,to całkiem niezła opcja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
abdesign
Napisano (edytowane)

Byłaby warta rozważenia gdyby nie rozmiar... 51 do wzrostu 174 pasuje tak średnio...

Edytowane przez abdesign

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
severian

Za duży na 175.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sandinista21

Ja mam wzrost 174 i z doświadczenia wiem, że 90 % ram pasujących do naszego wzrostu to rozmiary 54. Oczwiście i tak najlepiej się przymierzyć do roweru, osobiście nie kupiłbym  bez wcześniejszej przymiarki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
severian

Nie ma sensu sugerować się rozmiarem podanym przez producenta.Trzeba przeanalizować tabelkę z geometrią, a najlepiej tak jak piszesz-przymierzyć się.Mi pasuje trek w rozmiarze 56,Scott 54 .A Orbea 53 ...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta