Skocz do zawartości

[komputer] Garmin Edge 530 - czy na pewno?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to generalnie olałem. Z jednej strony szkoda, że mając tylko czujnik HR nie ma żadnych wykresów stanu treningu mimo, że przy bieganiu takie wykresy się tworzą (chyba :) niech biegacze poprawią mnie jeśli jest inaczej). Z drugiej nie jestem żadnym zawodnikiem i nie robię stricte sense treningów więc w czujnik mocy nie zainwestuję. No chyba, że ceny spadną do poziomu 100-200PLN :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie te wykresy się pojawiły po dobrych kilku(może kilkunastu) tygodniach od startu użytkowania urządzenia. Natomiast bardziej szczegółowe tylko z miernikiem mocy.

U mnie to ciekawie "się potwierdza", bo nie mam jeszcze czujnika mocy w pedałach, jedynie w trenażerze, więc od kiedy większość treningów przeniosłem na zewnątrz to w przypadku Edge-a zniknęły:

  • Training Status
  • Cycling VO2Max

Natomiast pozostały:

  • Training Load
  • Heat acclimation

(bo te 2 ostatnie nie wymagają mocy)

Wygląda to tak:

image.thumb.png.1be0088c3d05e4d29ddced70aa27a2f7.png

 

Natomiast w pomiar mocy warto zainwestować, polecam. Warto bardziej niż w nowszego Garmina, warto bardziej niż w nowe koła, warto bardziej niż w nowe X Y Z ... ;). I nie dla kilku informacji więcej w raportach, co dla ogromu wiedzy jaki wnosi faktyczny odczyt mocy, no ale to trzeba poczytać najpierw książki o pomiarze mocy w kolarstwie aby się przekonać jak bardzo warto :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturooo3 napisał:

napisz jeszcze proszę czy to było z podświetleniem czy bez, czy auto albo jaki % włączony. Niezły efekt, u mnie zwykle zużycie przy podpiętych SPD, CAD, HRT + Varia (światło auto) raczej waha się między 4% a 7% na godzinę ale podobno to za sprawką radaru VARIA, który dość mocno obciąża procesor (więc nie mam za złe absolutnie :D)

Włączona Autojasność, czas podświetlania: 15 sekund, schemat kolorów: Auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arturooo3 napisał:

U mnie te wykresy się pojawiły po dobrych kilku(może kilkunastu) tygodniach od startu użytkowania urządzenia. Natomiast bardziej szczegółowe tylko z miernikiem mocy

Jeżdżę od czerwca praktycznie non-stop (przez te 4 miesiące było może z 5 dni bez aktywności na rowerze) - aktywności po kilkadziesiąt km dziennie i guzik - w każdym przedziale czasowym w Stanie treningu pusto. Fakt, nie mam miernika mocy, więc powinno się pojawić cokolwiek, a tu nic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak jak u mnie tylko odwrotnie :) Przy trenażerze o ile będziemy jeździć z trenażerem podpiętym pod Garmina wszystko zadziała. Jeżeli Zwift i jedynie synchronizacja do Garmina to nie. Można też osobno Zwift osobno w Garminie nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi !!! Dzisiaj spokojne mtb ok 2godz. z czujnikami hr i kadencji , wyświetlacz bez podświetlenia i zużycie 6%. Myśle, że jest dobrze.  Z innej beczki jak macie ustawione opcje podglądu nawigacji ? Ja chyba zrobiłem za dokładnie i ciemnozielone lasy powodują słaby wgląd w sieć ścieżek i dróg, zwłaszcza w zacienionym terenie. Czy można ustawić aby opisy miejscowości były większe ? Wczoraj trochę sie bawiłem ale w trybie "noc" nazwy miejscowości są w białych obwódkach i przy małej wielkości robi sie to nieczytelne. Zreszta mnogość funkcji do ustawienia to chyba lekka przesada i opisy nie są w pełni intuicyjne. Czy zauważyliście poprawę w działaniu GPSa gdy jest włączony GPS z glonasem czy galileo czy solo tez sobie dobrze radzi. Tutaj muszę pocghwalić Garmina ,że w bezpośrednim porównaniu lepiej sobie radzi niż Wahho Roam. Może to akurat kwestia konkretnego egzemplarza ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ljack71 napisał:

Ja chyba zrobiłem za dokładnie i ciemnozielone lasy powodują słaby wgląd w sieć ścieżek i dróg, zwłaszcza w zacienionym terenie. Czy można ustawić aby opisy miejscowości były większe ?

Można, nie mam pod ręką Edge-a ale definiujesz to w ustawieniach nawigacji dla danego activity.

Teraz, ljack71 napisał:

Zreszta mnogość funkcji do ustawienia to chyba lekka przesada i opisy nie są w pełni intuicyjne.

Jeżeli czujesz się dobrze z angielskim to polecam przestawienie Edge-a na angielski, pomoże.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ljack71 napisał:

napisać gdzie dokładnie te napisy zmienić ?

Mogę tylko ja z angielskiego systemu korzystam, więc nie wiem czy dużo pomogę:

Przechodzisz kolejno do:

Settings -> Activity Profiles -> [[Wybierasz profil który chcesz modyfikować]] -> Navigation -> Map -> Map Visibility -> Text Size

W tym miejscu masz następujące pola:

  • Map Points
  • User Locations
  • Street Label
  • Land Cover

Dla każdego z tych pól osobno możesz ustawić rozmiar czcionki: None/Small/Medium/Large

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że te pola odpowiadają za te regulacje to wiedziałem ale i tak trzeba przepraktykować i pokombinować. 

Ale mam do Was jeszcze jedno pytanie, prawie zawsze po odpaleniu Garmina wyświetla mi komunikat - "usuwanie segmentów". Ciekawe bo mam segmenty ustawione na aktywne i wszystkie włączyłem. Czy to może byc spowodowane za dużą ilością zaznaczonych segmentów i załadowanych do licznika czy sa jakies segmenty niekompletne ? Dziwne, że licznik ich raz nie usunął i spokój tylko co włączenie cos tam ciągle działa w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no backup czasem robię.. :P Pasowałoby w sumie przed updatowaniem.

Ale póki nie ma dobrej listy nowości, nie ma nowych funkcjonalności to po prostu nie czuję potrzeby aktualizowania. Zwłaszcza gdy wszystko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chopmaz napisał:

Ostatnio moja 830 cos szybko zżera baterię. Ok 5% na godzinę tylko przy rejestrowaniu trasy (żadnych czujników, bt itp.) i przy wyłączonym ekranie. Myślałem, że to kwestia gps, bo jeździłem tylko po lasach, ale okazało się, że w mieście jest to samo.

Mam 830, ładowany w niedzielę, zrobiłem ok. 2h jazd i bateria ma 80% czyli 10 % / h , najnowszy soft, włączone podświetlenie, wifi, wyłączone, bt, czujniki podłączone - prędkość, kadencja, opaska hr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...