Skocz do zawartości

[komputer] Garmin Edge 530 - czy na pewno?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś już jeździł trochę z firmware 6.0 ? Podzieli się przemyśleniami jak ta wersja ma się do wcześniejszych wersji? Zatrzymałem się na fabrycznie zainstalowanej 5.20 po tym, jak po aktualizacji do 5.50 ludzie zaczęli pisać o restartach podczas aktywności ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaktualizowałem i wydaje się OK.

Mam natomiast jeszcze pytanie. Zrobiłem sobie trasę w GC korzystając z prowadzenia po heatmapie. Fakt, że punkty trasy klikałem raczej z rzadka, bo trasa rysowała się w miarę dokładnie jak chciałem. Miałem natomiast jeden przypadek skrętu, na którym Garmin trochę zgłupiał (foto poniżej)

image.png.04e6912bf8b2633d85ebd906b3ff4d0b.png

Jechałem z góry od Tarnowca (1). Po skręcie na ul. Zawadzką, rozpoczyna się podjazd, mam też tam swój segment na GC. Niestety segment jak i ClimbPro wyłączyły się, bo wg Garmina wyjechałem poza trasę (powinienem najpierw przejechać skrzyżowanie, a następnie wrócić i wjechać w ul. Zawadzką). Dalej przez dłuższą część drogi nawigacja kazała wracać do tego punktu. Przez to miejsce jechałem jeszcze raz bo trasę miałem zaplanowaną jako pętlę w tej części (2). Po tym nawrocie garmin "złapał" trasę ale prowadził mnie jako pierwszy przejazd pętli. Następnie na górze podjazdu moja trasa wyjeżdżała z pętli i prowadziła dalej. Przez chwilę garmin nawracał mnie, ale potem pokapował się, że jadę już dalszą część trasy.

Teraz moje 2 pytania:

  1. Jak tworzyć trasy, żeby nie było takich przestrzelonych zakrętów?
  2. Jak tworzyć trasy, żeby garmin szybciej orientował się że jestem na trasie  i zamiast prowadzić mnie do takiego punktu, przeliczał trasę do następnego. Przypuszczam, że związane jest to z punktami, które kliknąłem tworząc taką trasę w GC, ale niestety nie jestem pewny. Czy jakbym kliknął więcej takich punktów to garmin szybciej się pokapuje, że jednak jestem na trasie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jestem pewien, czy to jest wina nowego softu w urządzeniu czy efekt aktualizacji aplikacji GC bo jedno i drugie zaktualizowało mi się tego samego dnia. Tak czy inaczej po aktualizacji pojawia się komunikat "Bieżący język nie jest obslugiwany w Twoim telefonie". Wczoraj pojawiało się to najczęściej w momencie załączenia autopauzy. Zrobiłem restart urządzenia i synchronizację ale bez efektu. Dzisiaj znów pojawił się ten komunikat i to nawet w czasie jazdy. Język i w urządzeniu i w aplikacji jest ustawiony na polski.

20200825_164037.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam !!  Kilka dni temu kupiłem Edga 530. Soft 6.00. Jest to już mój kolejny Garmin, były min, 310XT, 500, 520, 820. Ostatnio używałem Wahoo Roama. Powiem szczerze, że sie troszke rozczarowałem, jakość plastiku bardzo przeciętna. Przyciski to juz kompletna porazka, działają tak jakby licznik był używany przynajmniej przez kilka lat. Ludziska zarzucaja Roamowi ciężką pracę przycisków, może i racja ale działają bardzo stabilnie tutaj natomiast mam wrażenie , że zaraz jakis odmówi posłuszeństwa i co gorsza odpadnie. Na Garmina zdecydowałem się z premedytacją ze względu na dobre podświetlenie i polski interfejs a szalę przechuliła rzekomo rewelacyjna bateria. I tutaj mam zagwozdkę ? Po pełnym naładowaniu i zrobieniu treningu, co prawda przypadkowo miałem włączone dosyć mocne podświetlenie przez cały czas treningu, w ciągu 3 godzin 530 wyciągnęła 47% prądu. Po ustawieniu na automatyczną regulację podświetlenia w 2,5 godziny wyciągnął ok28 %. Dzisiaj z wyłączonym podświetleniem prze 2 godz. skonsumował 14%. Podpięty pas HR, czujnik kadencji i prędkości. Nie wiem czy to normalne ale z Waszych opisów wynika , że to jakiś egzemplarz z bardzo słabą baterią ? Zastanawiam się nawet nad próbą zwrotu, zakup internetowy. Koledzy poradźcie co z tym fantem zrobić ?

Juz nawet podejrzewałem, że dostałem jakiś egzemplarz ze zwrotu ale nie podejrzewam firmy, w której kupiłem sprzęt, mają bardzo dobrą renomę, zresztą wszystkie garminy u nich kupuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ljack71 napisał:

co prawda przypadkowo miałem włączone dosyć mocne podświetlenie przez cały czas treningu, w ciągu 3 godzin 530 wyciągnęła 47% prądu

no sam sobie już odpowiedziałeś :P

Zrób test baterii "balkonowy". Albo zainstaluj pole Connect IQ "Battery Up Down" i prześledź co się dzieje.

20+ godzin czasu na baterii to czas, który jest do osiągnięcia ale nie przy intensywnym poborze prądu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie jeszcze z jedną rzeczą. W momencie odpalenia 530 pierwszy komunikat , który widnieje to "Nie można odblokować map" pod spodem pasek OK który i tak nie jest aktywny, po chwili przechodzi w ekran profilu aktywności. Jakies podpowiedzi jak sobie z tym poradzić i cóż to znaczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, naładuj, uruchom aktywność na balkonie i sprawdź ile czasu wytrzyma.

Komunikat "Nie można odblokować map" dotyczy dodatkowej mapy Trailforks - gratisowe szlaki MTB dodawane do każdego Edge-a 530. Jeżeli nie aktywujesz po prostu dodatkowa warstwa nie jest nakładana.

1. Zalogowanie w Connect IQ do Trailforks

2. Aktywacja map Trailforks w ustawieniach nawigacji MTB Edge-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ljack71 a jakie masz oczekiwania co do baterii? Tzn ile Twoim zdaniem powinno wytrzymać, żeby było OK?

Sam producent podaje czas działania do 20h. Wiadomo, że czas działania na baterii w urządzeniach mobilnych jest dosyć ważnym parametrem. Producent poda Ci ten czas maksymalny, czyli zapewne bez czujników, z najniższym możliwym podświetlaniem, być może też czas samego treningu bez synchronizacji. Tak aby wypaść jak najlepiej wśród konkurencji. Coś jak spalanie w samochodach. Skalując liniowo Twoje zużycie z 2 godz., wyszło by ok 14h. Oczywiście skalowanie liniowe to optymistyczne założenie. 

Co do przycisków, to racja. Mój przycisk przesuwu w dół działa jakby nie mógł. Klików to tam wyczuwam ze 2 czasem nawet i więcej XD, ale przycisk i tak aktywuje się niezależnie od nich. Trochę pomaga etui silikonowe, ale tylko trochę. Pozostałe przyciski działają fajnie tzn klik i aktywacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłby gdyby można było przypisać inne funkcje wszystkim przyciskom - a tak mam bezużyteczny przycisk "lap" którego w ogóle nie używam, a brakuje mi opcji przypisania komendy "back/return", żeby np kasować wyskakujące powiadomienia - coś takiego na przycisku 'lap' byłoby idealne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, arturooo3 napisał:

Ale właśnie przy pomocy back/return możesz kasować powiadomienia. W Edge-ach, bo w Fenixhach niestety nie :(

Nie zrozumiałeś - nie mam możliwości przypisania temu przyciskowi innej funkcji niż ma - można tylko i wyłącznie modyfikować działanie jednego przycisku, wśród dostępnych opcji nie ma tam "back/return" 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to prawda. Chociaż w przypadku MTB , jak @wkg to podejrzewam, że dotykowy Edge 830 kompletnie by się nie sprawdził, a już zwłaszcza bez dodatkowego pilota. Ja w tym roku MTB nie za wiele, ale zgoda, że tutaj pilot musi być mega.

12 godzin temu, Charvel napisał:

na firmware 6.0:

image.thumb.png.b4276715f83b2fe52837b84638c8cce5.png

Podpięte: SPD/CAD/HRT/Edge remote/Bontrager Flare RT

@Charvel napisz jeszcze proszę czy to było z podświetleniem czy bez, czy auto albo jaki % włączony. Niezły efekt, u mnie zwykle zużycie przy podpiętych SPD, CAD, HRT + Varia (światło auto) raczej waha się między 4% a 7% na godzinę ale podobno to za sprawką radaru VARIA, który dość mocno obciąża procesor (więc nie mam za złe absolutnie :D).

Przykłady u mnie (z mocno baterio-żrącą Varią cenną każdego %-ta baterii ;) ):

image.thumb.png.39b7f647041ff05412f38316118ea490.png

image.thumb.png.1deb7c68449ded36e62a19876a5e076a.png

image.thumb.png.131bc48596ddd978560c89286a50998c.png

image.thumb.png.91c913cff05a46efc358983a978a8c1f.png

Tak czy tak nawet 7% na godzinę to licząc liniowo 14h 30minut , ale bez Varii liczby będą bardziej w okolicy 3-4%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Wiecie może dlaczego nie widzę danych w Garmin Connect w zakładce stan treningu?

Wiem, że do pułapu tlenowego potrzeba miernika mocy, ale "7-dniowe obciążenie treningowe" powinno chyba się wyświetlić. W aplikacji w telefonie widzę ten wykres.  Pozostałe wykresy jak kalorie, maksymalne tętno czy efekty treningu wyświetlają się prawidłowo.

 

image.png.534d6c254000bea8f4ba4606419aa976.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest jakiś błąd czy kwestia zaistnienia stanu treningu. U mnie jest podobnie - mimo, że jeżdżę prawie non stop to 4-tygodniowego nie mam, ale jak przełączę się na 6-miesięczny to mam wykres. Pewnie dlatego, że w lipcu miałem przerwę tygodniową od roweru i zakwalifikowało mi to jako roztrenowanie. Jak przełączę na 1-roczne to znów nie mam wykresu. 

2020-09-17_14-49-09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...