Skocz do zawartości

[niepoprawne działanie] Avid code 7


ZX_agent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tradycyjnie tematem jest przedni avid, mniejsza z tym. Jeżeli wcisnę klamkę na maxa to tłoczki wysuwają się max 2 mm. Odpowietrzałem układ kilka razy, czyściłem tłoczki, cylindry, smarowałem pastą (oczywiście do tłoczków) i nic. Nic się nie zmieniło pomimo serwisowania. Czy macie jakieś pomysły co może być przyczyną i jak naprawić działanie hamulca? Proszę bardzo o pomoc nie chcę wydawać kolejnych pieniędzy na kupno nowego hamulca...

Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a jak pompujesz klamką kilka razy, to nie wysuwają się mocniej? To przecież nie jest tak, że jedno naciśnięcie i tłoczki wypadają. W Shimano trzeba nacisnąć dobre kilka razy, zanim tłoczek wysunie się dość mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stare avidy mają jużsystem z dopasowaniem się tłoczków? Ten zawór jednostronny? Pobróbuj napompować klamkę żeby się utwardziłą i zobacz czy po czasie znów będzie miękka. Jeżeli tłoczki będą wracać do starej pozycji to pewnie masz jużstare uszczelki i nie chcą się w nich tłoczki przesunąć. Możesz jeszcze spróbować lekko przelać układ, żeby wyjściowo tłoczki trochę wystawały z zacisku.

Patrząc po poprzednich tematach, wygląda to jednak jak zepsuta klamka. Z jakiegoś powodu nie działa ci wyrównywanie tłoczków do zużycia klocków.

Edytowane przez Lawstorant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nawet jak je wyjąłem i przesmarowałem to nie mogłem ich wcisnąć do końca. Jak nacisnę kilka razy to dopiero wypadną, o tym wiem. Chodzi mi tylko o związaną z problemem tego hamulca OKROPNĄ siłą hamowania. Nawet tanie v braki na których jeździ mój kolega lepiej hamują! Nie wiem co robić, chyba mimo wszystko pozbieram trochę kasy na nowe hamulce...

Klocki są nowe i jeżeli nie rozepchnę tłoczków najbardziej jak się da, to klocki będą ocierać o tarcze. Są tak blisko, że jak gwałtownie skręcę to minimalnie ocierają.

Jeżeli mam już kupować nowe hamulce to na pewno nie będą to avidy, może to głupi pomysł, ale chyba zbieram 1,5k na jakieś Hope'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Serwisowałem ostatnio jedną z klamek. Wszystko w środku wyczyściłem i przesmarowałem uszczelki smarem permanentnym. Po zamknięciu wszystkiego przetestowałem działanie. Wciska się bardzo fajnie, ale dość powoli odbija. Owszem jest to środek do hamulców samochodowych ale przecież to jest to samo. Nie ukrywam jest dość gęsty. Oczywiście nie nawaliłem go na uszczelki ile wlezie, zrobiłem to z umiarem. Czy jak zaleję wszystko DOT'em to problem zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...