Skocz do zawartości

[Okulary] "Prawdziwie" nieparujące okulary + sposób na widoczność podczas deszczu


Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie jakieś okulary (przeciwsłoneczne i przeźroczyste białe), które faktycznie mają funkcję nieparowania i nie jest to jedynie gołosłowny slogan reklamowy (coś na poziomie pinlock'a w kasku motocyklowym)? Nie chciałbym przekraczać kwoty 100 zł za sztukę i wystarczy mi coś prostego w budowie jak np. Uvex Sportstyle 204, które używam - brakuje mi w nich tylko funkcji nieparowania jak ciepłe powietrze z kominiarki trafia pod szkła.

Dodatkowo pytanie - jak pada deszcz to czy Wy zdejmujecie okulary i przyjmujecie wariant mrużenia oczu czy macie jakieś lepsze patenty? Na ten moment nie przychodzi mi nic lepszego do głowy jak jakiś kask z szybką do której jest przyczepiona mechaniczna wycieraczka :P (a o dziwo robią już takie bajery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ntkgzd napisał:

Dodatkowo pytanie - jak pada deszcz to czy Wy zdejmujecie okulary i przyjmujecie wariant mrużenia oczu czy macie jakieś lepsze patenty? Na ten moment nie przychodzi mi nic lepszego do głowy jak jakiś kask z szybką do której jest przyczepiona mechaniczna wycieraczka :P (a o dziwo robią już takie bajery).

Kask z dużym daszkiem + prędkość, a okulary na nosie. Innej metody nie znam.

Co do parowania to dostępne są środki, które temu niby zapobiegają, ale nigdy żadnego nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam środki antifog przeznaczone do okularów na basen. Na rowerze nie będą działąły może idealnie, ale jest lepiej niż nic. Ja w deszczu mógłbym jeździć bez okularów bo nawet mi to tak nie przeszkadza, ale mam wadę wzroku i niechęć do soczewek. Kończy się to decyzją w jaki sposób chcę źle widzieć. W dzień jeszcze ujdzie bez, ale jak jest ciemno to więcej widzę w mokrych okularach niż bez nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przetestowaniu iluś tam par okularów żadne nie przeszły testu jazdy w niskich temperaturach z kominem na ustach, gdy tylko stawałem to momentalnie mgła przed oczyma. Postanowiłem wziąć przykład z ludzi co uprawiają sporty zimowe i zakupiłem w Decathlonie gogle Uvex Comanche. Po pierwszym założeniu przy temp. poniżej 10 stopni celcjusza wiedziałem już, że przy niskich temperaturach nie wracam do okularów. Zero parowania i dodatkowa ochrona twarzy przed wiatrem. Kilka jazd już w nich zaliczyłem i jestem mega zadowolony.....aha mam prawie 50-tkę na karku i nie przejmuję się jak inni na mnie reagują gdy mam gogle na twarzy liczy się dla mnie tylko mój komfort. Z tego co zauważyłem to jakiejś sensacji nie wzbudzałem jeżdżąc nawet po ulicach Poznania. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apacz342 ja mam mniej na karku i staram się nie przejmować tym co mówią o mnie inni :). Pomysł dobry tylko z tego co widzę to te gogle nie są już dostępne. Nie wiem czy znacie sposób działania pinlock'a wykorzystywanego w kaskach motocyklowych ale jest bezkonkurencyjny i przy jeździe z jego wykorzystaniem w kiepską pogodę nic nie paruje nawet przy ograniczonej wentylacji ze względu na nie otwieranie kanałów wentylacyjnych ze względu na niską temperaturę. Jestem w szoku, że piszecie, że nie ma takich rozwiązań w akcesoriach rowerowych. To kosztuje około 100 zł - tak sobie myślę, aby swój stary pinlock z kasku motocyklowego na powierzchni gdzie nie jest porysowany wykorzystać do wycięcia soczewek i wklejenia ich na silikon na obrzeżach w okulary, których używam.

Co do deszczu - kask z dużym daszkiem wydaje się być dobrym rozwiązaniem - ja jeszcze myślałem o czymś czego noszenie na głowie podczas jazdy na rowerze wymaga już ogromnego dystansu do samego siebie - najbardziej przewiewny kask motocyklowy z pinlock'iem z możliwością instalacji manualnej wycieraczki zasilanej akumulatorem na wizjerze a i interkom z możliwością słuchania muzyki czy prowadzenia rozmów przez telefon bez wygłuszania odgłosów otoczenia czy używania rąk jest fajnym smaczkiem. Z pewnością nie jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubią się "spocić" na rowerze ale ja jako, że najwięcej przemieszczam się rowerem gdy temperatura spada poniżej 0 stopni i poruszanie się motocyklem po drogach publicznych staje się niebezpieczne gdy jest mokro to myślę, że "gotowanie" się w tym kasku nie będzie stanowiło problemu a raczej zaletę.

Tak wiem - za bardzo uzależniłem się od tych wszystkich gadżetów ułatwiających życie :P

Edytowane przez Ntkgzd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ntkgzd napisał:

Jestem w szoku, że piszecie, że nie ma takich rozwiązań w akcesoriach rowerowych.

Nie wyobrażam sobie wklejenia w normalne rowerowe okulary drugiej warstwy. Przecież wpłynie to mocno na obszar widzenia przez te okulary. Dodatkowo, część okularów ma wymienne szkła i co wtedy?

Właśnie gogle rowerowe zapewniają minimalne parowanie; raz, że są modele z podwójnymi szybami, dwa - dobrze dopasowane gogle "odseparowują" wizję od wydychanego powietrza.

A jazda po mieście na rowerze w pełnym kasku, jeszcze z muzyczką, redukując odgłosy otoczenia prawie do zera, to moim zdaniem pomysł całkiem poroniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, solar21 napisał:

A jazda po mieście na rowerze w pełnym kasku, jeszcze z muzyczką, redukując odgłosy otoczenia prawie do zera, to moim zdaniem pomysł całkiem poroniony.

Motocyklowe kaski też potrafią być otwarte co przypomina rowerowe kaski miejskie i skąd ten pomysł, że głośnik słuchawki, który jest 1-2 cm od ucha musi od razu redukować odgłosy otoczenia do zera gdzie nie ma potrzeby rozkręcać głośności do maksa - ale nie ma co się nad tym rozwodzić, bo zbyt poważnie to zostało potraktowane.

Jestem za przetestowaniem gogli, @solar21 jesteś w stanie zarzucić jakimiś modelami, które są dostępne i spełniają założenia o których pisaliśmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki filmik. Niestety sprzed 13 lat

 

Są też współczesne konstrukcje

http://hardcore.sstore.pl/okulary-z-wycieraczkami-p-1129.html

Na poważnie to ktoś mógłby skonstruować jakieś gogle dla rowerzystów z wycieraczkami, bo jazda podczas deszczu nie nalezy do przyjemnych. A deszcz potrafi czasem zaskoczyć w drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
W dniu 26.01.2020 o 08:26, Thomlodz napisał:

Znalazłem taki filmik. Niestety sprzed 13 lat

 

Są też współczesne konstrukcje

http://hardcore.sstore.pl/okulary-z-wycieraczkami-p-1129.html

Na poważnie to ktoś mógłby skonstruować jakieś gogle dla rowerzystów z wycieraczkami, bo jazda podczas deszczu nie nalezy do przyjemnych. A deszcz potrafi czasem zaskoczyć w drodze

To jest akurat prawda, ten sam problem mam w motocyklowym kasku, dużo jest niby pomysłów w Internecie na wycieraczki, ale nigdzie nie ma produktu możliwego do zakupu od ręki. Wyzwanie aby stać się milionerem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

To wcale nie jest takie głupie... Ktoś wie pod jakim hasłem to szukać? Tak na szybko zapytałem wujka i nic nie podpowiada 😀.

Druga sprawa - ktoś używa https://allegro.pl/oferta/gogle-100-procent-strata-2-youth-black-cross-11110033585?fromVariant=11110060343 ? Sprawdza się? Chodzi mi przede wszystkim o parowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...