Skocz do zawartości

[Korba] Tarcze


skrzatekMK

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Użytkuję od nowości Unibike Flash 2018. Korba i kaseta oryginalna. Łańcuch się rozciągnął i wymieniłem go na KMC X8.93. Niestety łańcuch ten okazał się za mocny na tarcze korby i je zużył jak widać na fotkach. Lakie tarcze polecacie, które dadzą radę łańcuchowi KMC X8.99 i nie zużyją się po 3kkm? Czy warto zainteresować się takim czymś: https://allegro.pl/oferta/tarcza-fc-m361-m411-m341-zebatka-38t-alivio-acera-8098107445 i https://allegro.pl/oferta/tarcza-shimano-fc-m410-m411-48z-zebatka-alivio-48t-6858945522 ? Najmniejszej tarczy nie będę wymieniał, bo praktycznie nie używam jej i jest ok.

Pozdrawiam

20200115_135508.jpg

20200115_135541.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedział, że łańcuch był za słaby, a nie za mocny. ;) Rozciągnął się i zajechałeś zębatki, chociaż podejrzewam, że to pooprzedni łańcuch je zajechał, a nie KMC X8.93. Wymiana napędu, potem unikanie tanich łańcuchów i pilnowanie ich zużycia.

3000km może zrobisz na jednym napędzie przy tak siłowej jeździe, ale wtedy znowu cały będzie do wymiany. Pomyśl nad kupnem trzech łańcuchów i rotowaniem co ok. 500 km - co chodzi przeczytasz w innych wątkach, bo już wieeeele postów o tym było. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, TheJW napisał:

chociaż podejrzewam, że to pooprzedni łańcuch je zajechał

Zgadza się. Obecny KMC nie rozciągnął się, a poprzedni shimano poleciał szybciutko.

12 godzin temu, SoloTM napisał:

Kup fc-m361 ( 48/38/28 )

I chyba tak zrobię.

A może skoro cena jest niedużo wyższa kupić Alivio 8/9rz FC-M431?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dokumosa napisał:

Jak chcesz ale nic nie zyskasz a wydasz więcej kasy.

Dlatego się zastanawiam

2 minuty temu, Dokumosa napisał:

Trzeba sprawdzić czy nowa korba będzie pasowała na obecny suport

mam SHIMANO UN100, który niby ma 122,5mm także bardziej pasuje FC-M361 niż FC-M431 (które niby wymaga suport 126mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...