Skocz do zawartości

[Odwieczny problem] drętwienie krocza


Mateo91

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.01.2020 o 21:09, TheJW napisał:

Nie zauważyłem tego... Wychodzi na to, że fitting robił ktoś bez pojęcia i zrobił to bardzo źle, albo masz za duży rower, albo wyjątkowo króciutkie nogi.

Troche Was panowie okłamałem. Położyłem poziomice na siodełku i kierownicy i wyszło że siodło mam okolo 1cm powyżej kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chociemir napisał:

Od samego patrzenia na te siodełka boli krocze. Nie lepiej kupić jedno, dwa porządne siodełka niż robić taką "kolekcję"?

Jechałeś na którymś? Za siodełko zdarzyło mi się płacić 500pln a raz 50pln. Byłem na pomiarze dupy i uważam że jest to wywalenie pieniędzy w błoto ale to tylko moje subiektywne odczucie. Najzabawniejsze jest to że najlepsze w postępie czasu okazywały się siodełka za naprawdę małą kasę. Nie wykluczam też że przy mojej masie siodełka po prostu z biegiem czasu "siadają" i tracą swój pierwotny "charakter". Teraz jestem w trakcie męczenia wynalazku o nazwie MEDICUS TWIN 1.0 i jak na razie ideał ale biorąc pod uwagę jak kończyły inne moje wybory to tylko kwestia czasu jak trzeba będzie szukać czegoś innego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, Mateo91 napisał:

Położyłem poziomice na siodełku i kierownicy i wyszło że siodło mam okolo 1cm powyżej kierownicy

Chwila....chcesz powiedzieć, ze po położeniu poziomicy przód siodełka masz uniesiony względem tyłu siodełka o 1 cm? Czy też masz siodełko równolegle do podłoża ,ale powierzchnie siodełka jest 1 cm wyżej niż kierownica? 

Może inaczej.

1-Sprawdź ,czy masz odpowiednią wysokość siodełka.

2- sprawdź czy masz siodełko równolegle do podłoża.

3- Sprawdź, czy masz prawidłowo ustawione siodełko względem suportu ( lub też czy masz odpowiednią odległość siodełko kierownica ).

ustawienia_small.png

 

Pomiary proste i do wykonania w domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, durnykot napisał:

Chwila....chcesz powiedzieć, ze po położeniu poziomicy przód siodełka masz uniesiony względem tyłu siodełka o 1 cm? Czy też masz siodełko równolegle do podłoża ,ale powierzchnie siodełka jest 1 cm wyżej niż kierownica? 

Może inaczej.

1-Sprawdź ,czy masz odpowiednią wysokość siodełka.

2- sprawdź czy masz siodełko równolegle do podłoża.

3- Sprawdź, czy masz prawidłowo ustawione siodełko względem suportu ( lub też czy masz odpowiednią odległość siodełko kierownica ).

ustawienia_small.png

 

Pomiary proste i do wykonania w domu. 

Więc tak: 

Wysokość siodełka, ustawiałem mierząc odległość, od krocza do podłogi -10cm a wynik przełożyłem od środka suportu, wzłóż ramy aż do siodełka(taki sposób znalazłem, podobno dokładniejszy niż prostowanie nogi z piętą na pedale). Pochylenie siodełka ustawiałem za pomocą poziomicy, tzn najpierw poziom, potem dziób lekko w dół a pozycję przód tył, przy pomocy szturka i obciążnika. Korbie ustawionej wzdlóż podłoża, z rzepki spuściłem wyżej wymieniony zostaw i ustawiłem pozycję tak aby przecinał on środek pedała. A sprawdzająć siodło względem kierownicy, położyłem długą poziomice na siodle i na kerownicy i unosiłem nad kierownicę do momentu uzyskania poziomu, wynik to około 1cm.

19 godzin temu, durnykot napisał:

Uprzedzając ewentualne pytania- niech ktoś wrzuci ten magiczny plik XLS, który ustawia siodełko. 

Racja. Chętnie zobaczę o co w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
1 godzinę temu, Mateo91 napisał:

Wysokość siodełka, ustawiałem mierząc odległość, od krocza do podłogi -10cm a wynik przełożyłem od środka suportu, wzłóż ramy aż do siodełka(taki sposób znalazłem, podobno dokładniejszy niż prostowanie nogi z piętą na pedale

Ustawianie siodełka względem podłoża nie ma sensu, różne rowery mają różny prześwit, czy inne kąty rury podsiodłowej, więc mając szosę i MTB miałbym w jednym siodełko 5 cm wyżej niż w drugim (względem suportu?) Bez sensu, dlatego tak jak pisałem wcześniej - najlepiej wrzuć zdjęcie jak wygląda Twoja pozycja, albo chociaż o jakim rowerze mówimy i jak wygląda jego ustawienie :p

Poza tym skoro miałeś fitting to raczej nie ma co kombinować z pozycją siodełka, powinno być właściwie ustawione, co to za fitting był w ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor wątku twierdzi, że był na fittingu, po czym pisze, że wysokość siodełka ustawiał od podłogi. Coś tu nie pasuje... A co do doboru siodełka: bikeffiterzy mierzą nie tylko rozstaw kości kulszowych, ale również sadzają "pacjenta" na matę tensometryczną, która pozwala wybrać siodło takie, żeby nie uciskało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mięsień gruszkowaty nie ma wpływu na drętwienie krocza. 
 

11 godzin temu, Mateo91 napisał:

Wysokość siodełka, ustawiałem mierząc odległość, od krocza do podłogi -10cm a wynik przełożyłem od środka suportu, wzłóż ramy aż do siodełka(taki sposób znalazłem, podobno dokładniejszy niż prostowanie nogi z piętą na pedale).

Możliwe ,nie korzystałem. Zawsze wstępnie ustawiam siodło tym prostszym sposobem i koryguje o kilka mm w zależności od potrzeb. Pamietajmy, że wiele sposobów podanych w sieci opiera się na rowerach szosowych, które wymuszają zupełnie inna pozycję niż MTB ( mam to w praktyce). Moja konkluzja- ustawienie siodełka od zera oraz konsultacja lekarska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...