Skocz do zawartości

[Amoryzator] RS Recon RL Silver - problem z blokadą


Sarmata

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam problem z blokowaniem skoku w Reconie. Amortyzator jest nowy ale 3 lata lezal w magazynie. Zamontowana jest manetka pop lock. Różnice w naciągu linki (amor dostosowany jest do onelock) udało się zlikwidowac adapterem z Decatlonu. Jednak z adapterem i bez blokada działa co któryś raz i to dopiero po paru nacisnieciach na amortyzator.

Jaka może być przyczyna takiego stanu? Z góry dziękuję za poradę. 

Edytowane przez Sarmata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może dorzucę swoje 3 grosze bo montowalem ten amor. Manetke Poplock ma skok 17mm a tłumik MC w tym amorze jest dostosowany do manetki o skoku 10mm. Obecnie różnica w skoku manetki została skompensowana adapterem stosowanym w rowerach z Deca mających Rebe. Początkowo linka do manetki była zamontowana z dużym luzem. Blokada działała idealnie ale manetka miała tak duży luz że podczas jazdy dzwignia manetki strasznie halasowala. Linka została podciągnięta żeby ograniczyć luz i hałas. Myślę że manetka miała wtedy ciąg w okolicy 13-14mm i testując  na 'sucho' blokada działała poprawnie. I tak po kilku treningach (ok100km.) stwierdziliśmy że blokada nie dziala zupełnie. A teraz jest tak jak pisze @Sarmata blokada raz działa a raz nie działa, a czasami amor zaczyna usztywniac się po kilku ugieciach. 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

"Walory" posiadania manetki blokady

Gdyby obeszło się bez kombinacji z inną manetką, to pewnie by działało bez problemu. Miałem SR Epixon i manetka działała bardzo dobrze, zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Mi manetka bardzo pasowała, używałem jej non stop. W nowym widelcu manetki nie mam, ale wspomnianą przez Ciebie regulację kompresji. Jestem ciekawy jak to będzie działało.

@Sarmata właściwie to dlaczego nie użyjesz dedykowanej manetki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skom25 napisał:

 

@Sarmata właściwie to dlaczego nie użyjesz dedykowanej manetki?

Amor kupiłem w zestawie z poplock bo taki był zestaw w dobrej cenie. Onolocka nie chciałem stosować bo mam przednią przerzutkę i musiałbym manetkę stosować na górze kierownicy co wygląda koszmarnie i pewnie ergonomicznie też jest nienajlepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miki74 napisał:

Jeżeli długość ciągu linki jest odpowiednia, to przyczyną braku blokady może być, trochę za mała ilość oleju w komorze tłumika.

 

Też to obstawiam. Tylko jeśli blokada działała na początku to pytanie co się stało z olejem? 300km i trzeba dolewać? Dziwna sprawa... Jak dojdą zamowione oleje to wyciągnę tłumik i się zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...