Skocz do zawartości
nolimts

[Hamulec tylni] Ktoś wie jak się ta część nazywa?

Rekomendowane odpowiedzi

nolimts
Napisano (edytowane)

Potrzebuje takiej cześci jak na obrazku ale nie wiem jak ją mogę znaleźć i co wpisać na allegro 

(czyli ta tulejka do której się dokręca śrubę hamulca)

W jakim celu ktoś zapyta ? Śruba jest zwyczajnie za krótka i hamulec nie trzyma się sztywno ramy. Tak więc potrzebuje dłuższej tulejki

Zrzut ekranu z 2020-01-16 13-09-00.png

hamulec-sram-apex-2-117813-f-sk6-w780-h554_2.png

Edytowane przez nolimts
edycja

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

Nakrętka hamulca szosowego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
nolimts
Napisano (edytowane)
30 minut temu, skom25 napisał:

Nakrętka hamulca szosowego.

widzę tylko jeden o dlugosci 5 mm

a czy coś takiego jak: 

https://allegro.pl/oferta/piwot-hamulca-wkrecany-m8-6717378558 

ma działanie takie same ?

albo to, dlugosc  calkowia 36 mm

https://bjsport.pl/pl/p/PIWOT-HAMULCA-SZCZEKOWEGO-CP-042-M10-X-1%2C25-CR-MO/463

Edytowane przez nolimts

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
radziuGD

To na fotce to hamulec przedni, jeśli taki montujesz na tył to śruba nie jest za krótka tylko za długa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• zakus
      Przez zakus
      Witam, posiadam hamulce hydrauliczne w btwinie rockrider 540 i mam problem w postaci zacisku klamki hamulcowej. Zaciska mi się ona aż do kierownicy. Czy da się coś z tym zrobić? 
    • Gość Mati
      Przez Gość Mati
      Hej wszystkim. :-)

Mam problem z nowymi (dopiero co kupionymi) hamulcami Avid BB7. W przednim zacisku zewnętrzny klocek nie odbija prawidłowo. Połowa tłoczka odbija, a druga połowa zostaje w miejscu. Powoduje to to, że ustawienie go tak, żeby nie szorował o tarcze jest niemożliwe - zawsze małą częścią zahacza. 
      Rozebrałem tłoczek, wyczyściłem, jeszcze raz nasmarowałem kulki i nic to nie pomogło. 
      Wygląda to tak jakby tłoczek miał za mało przestrzeni w otworze i szorował o niego. 
      Albo druga opcja, która przyszła mi do głowy - zewnętrzny tłoczek składa się z dwóch części - jedną wciska się w drugą i jest ona trzymana przez taki malutki metalowy pierścień (podobny do kółka od kluczy) - może ten pierścień zahacza i przez to tłoczek nie odbija prawidłowo? 

Macie jakieś pomysły jak to naprawić? Może delikatnie zeszlifować tłoczek żeby miał trochę więcej przestrzeni w otworze?

Nie chcę wysyłać na gwarancję ponieważ zajmie to bardzo dużo czasu i nie ma pewności, że naprawią to / wymienią. A mechaniczne hamulce mają to do siebie, że łatwiej jest je naprawić samemu niż hydrauliki. :-)

Pozdrawiam

• Michal_288
      Przez Michal_288
      Cześć jestem nowy (na forum i w rowerach) 
      chciałbym się zapytać jak się nazywa te mocowanie ponieważ szukałem w internecie i nic, i gdzie można kupić ( w nie każdym rowerowym jest)
      jak widać jest połamane na dole (nie pytajcie jak to połamałem bo ja tego nie połamałem)
      wielkie dzięki za odpowiedzi  

• Radoslaw85
      Przez Radoslaw85
      hey
      odpowietrzałem hamulec
      i mam problem
      skupiłem sie na większych tłoczkach i przegapiłem ze tylne mi sie zakleszczyły.
      jeden z tych mniejszych wypadł i pociekł płyn.

czy jest to do naprawy? czy wystarczy tylko włozyć ten klocek?

• Poochaty
      Przez Poochaty
      Panowie mam zestaw hamulców slx. mocowanie PM, w ramie i amortyzatorze też. Z przodu tarcza 180, z tyłu 160. Teraz pytanie. Adapter na przód na 180 dostanę wszędzie, na tył nie znalazłem. Czy dobrze mi kołata, że 180 na przód będzie działał jako adapter 160 na tył? I drugie pytanie: Czy adaptery magury będą pasowały do mocowania shimano? Bo przykręcić się da, ciekaw jestem tylko, czy wymiar jest ten sam i zacisk siądzie na odpowiedniej głębokości na tarczy, bo jeśli nie to nie będę kombinował i kupię shimano...