Skocz do zawartości

[do 4500] 50% miasto 50% teren


Rekomendowane odpowiedzi

BigNine 500 Lite z rocznika 2020 jest super rowerem. RR XC 500 za 4500 to także super rower, ma wszystko, ma bardzo dobrą cenę, super komponenty, doskonałe warunki gwarancji. Do Twojego stylu jazdy nada się rower MTB XC na kole 29, taki sprzęt ocierający się o uniwersalność. Zastanów się tylko, czy jesteś w 100% przekonany do napędu 1x12, bo do XC 500 niczego innego nie założysz, gdyż rama nie ma możliwości montażu przerzutki przedniej. Za to z takiego BigNine500 Lite zawsze sobie zrobisz  1x12, jeśli będziesz chciał i rama jest świetna też, lżejsza od RR.

Merida ma troszkę węższe obręcze i słabsze hamulce, ale bez obrazy boskiej. Widelce - rzecz dyskusyjna, bo Reba w RR jest super, zwłaszcza w tej cenie roweru, ale Manitou w Meridzie to też niezły amor, mimo goleni 30 mm.

P.S. Wzdychałem tu na forum często do RR XC500 ale wybrałem chisela comp 2018, bo chciałem mieć też tarcze, uniwersalniejszą ramę i przekonać się, jak to jest na dużym kole i z wiosłem 750mm zamiast wąskiej kiery w 26". I kupiłem go okazyjnie, za 4k w moim rozmiarze M. Jestem bardzo zadowolony, ale klasyk też u mnie zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, blackromek napisał:

Mam prośbę o pomoc w wyborze podobnego lub lepszego roweru marki giant względem merida big Nine 500 lite , po prostu mam możliwość zakupu gianta z dobrym rabatem 

Zakładając, że mówimy o modelach z rocznika 2020, to odpowiednikiem tej Meridy jest Giant Fathom 29. Specyfikacja to raczej krok w bok (albo w tył) a nie upgrade. 

Chyba, że faktycznie masz rabat, który pozwala myśleć o modelu z karbonową ramą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, some1 napisał:

Zakładając, że mówimy o modelach z rocznika 2020, to odpowiednikiem tej Meridy jest Giant Fathom 29. Specyfikacja to raczej krok w bok (albo w tył) a nie upgrade. 

Chyba, że faktycznie masz rabat, który pozwala myśleć o modelu z karbonową ramą. 

Dzięki czy Fathom 29 1 posiada sztywną tylną oś , z węglową w zasięgu ewentualnie tylko xtc advanced 29 3 i tu też pytanie o tylną oś na stronie gianta a ni słowa o tym a z lektury wynika że to ważny aspekt , czyli rozumiem że wybór pomiędzy fathom 29 1 2020 a meridą 500 lite jest na korzyść meridy nadal ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aluminiowy Giant nie ma sztywnej osi (piasta QR141), karbonowy już tak (12x148mm). Czy to takie ważne, hmmm, dla amatora, który nie zamierza nic więcej robić z rowerem, to niezbyt, podczas jazdy różnicy nie poczujesz. Nawet jeśli będziesz chciał w przyszłości zmieniać koła czy piasty, to jest to do ogarnięcia. Piasty 148 można konwertować do 141, przynajmniej niektóre. 

Poza tym Fathom 1 ma jednak lepszą specyfikację niż Merida, pisząc o kroku w tył miałem raczej na myśli Fathoma 2. Jedynka to trochę lepszy amortyzator, hamulce, szersze obręcze niż Merida. O Sram SX ciężko coś napisać, bo to nowość w tym sezonie, najtańsze możliwe 1x12 więc nie oczekiwałbym nie wiadomo czego. Parę stówek dopłacasz też do regulowanej sztycy. Przydatne jeśli jeździsz po dużych górkach, na asfalcie niezbyt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wizualnie to bardzo ładny rower z dobrym napędem i hamulcami ale ma taki sobie, przyciężki amortyzator (gdyby był Judy Gold, byłoby dużo lepiej) a przede wszystkim, za tę kwotę powinien bezwzględnie mieć sztywną tylną oś, a ma tylko klasyczną piastę 135 mm na QR. Właśnie przez to moim zdaniem powinien kosztować do 3500 PLN, nie więcej. Rozejrzyj się za czymś innym od konkurencji albo zdecydowanie negocjuj cenę, jeśli Ci się podoba.

Spójrz na Kellysy Gate: 30/50/70, zobacz Meridę big nine 500 lite, zobacz polskiego, dobrego Unibike Flite. Wszystkie te rowery mają bardziej rozwojowe ramy ze sztywnymi osiami boost, niezły osprzęt a do tego są katalogowo tańsze od tego Gianta.

Popatrz na ofertę Decathlonu: RockRider XC50, XC100, XC500. Wszystkie mają bardzo dobre koła, sztywne osie i wieczystą gwarancję na ramę, kierownicę i mostek. Różnią się osprzętem i ceną ale każdy z nich w swojej kategorii cenowej to bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida 500 lite to dobry rower.  Ma świetną, nowoczesną ramę, dobry napęd i amortyzator, niezłe koła. Hamulce mógłby mieć lepsze, lecz na początek shimano MT 200 na pewno wystarczą. Do tego cena jest adekwatna do jego możliwości. Wiedz jedno: przeznaczając na nowy rower MTB HT te 4-4,5k pln masz szukać maszyny z ramą z rurą sterową tapered i z obiema sztywnymi osiami, najlepiej w standardzie boost 148x12 tył i 110x15 przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KurczakNorris napisał:

Merida 500 lite to dobry rower.  Ma świetną, nowoczesną ramę, dobry napęd i amortyzator, niezłe koła. Hamulce mógłby mieć lepsze, lecz na początek shimano MT 200 na pewno wystarczą. Do tego cena jest adekwatna do jego możliwości. Wiedz jedno: przeznaczając na nowy rower MTB HT te 4-4,5k pln masz szukać maszyny z ramą z rurą sterową tapered i z obiema sztywnymi osiami, najlepiej w standardzie boost 148x12 tył i 110x15 przód.

Czyli rozumiem że Merrida spełnia w/w kryteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merida big nine 500 lite, żeby nie było wątpliwości. Tak, spełnia je. Teraz tylko sam musisz zdecydować, czy jest dla Ciebie. Musisz przymierzyć, żeby dobrać odpowiedni rozmiar, może się przejechać dokądś, by zobaczyć na żywo. Wszystkie  najważniejsze kryteria spełniają też: Kellys modele 2019 i 2020 Gate 30, gate 50, gate 70, Unibike Flite 2019 i 2020, RockRidery xc50, xc100, xc500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/547/bignine-xt

Cena 12 400 trochę z kosmosu a to pierwszy rower o akceptowalnej wadze i specyfikacji jak na karbon  :( Nie mam pojęcia jakie tam koła siedzą.

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/39/bignine-5000

Ponad 10 tys za 11,5 kg ? Tyle to waży mój pancerny aluminiowy "turystyk" po wymianie kół, sztycy i siodełka  - w sumie 6,5k :/ 

Świat staje na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...