Skocz do zawartości

[rama] Uszkodzenie ramy kaseta


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem rower z jakąś dziwnym rozstawem widełek  ( 140 mm), albo to jest problem z osią piasty koła. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Założyłem podkładkę i  dzięki niej mam prześwit. Do pracy się nie boję na nim jeździć, ale bardziej myślałem o trenowaniu na nim. Ważę jakieś 70 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie ma..., 2 ramy cro-mo pękły mi tuż za tym spawem. Dwie w identycznym miejscu, od strony napędu w identycznych obciążeniach- bardzo ciężki podjazd... Co ciekawe obie były nie uszkodzone. Ale uspokoję- objaw to trzask i kółko się lekko przesuwa jakby się zacisk otworzył i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oba przypadki to jak pisałem głośny trzask, bez ostrzeżenia, za pierwszym razem koło mi obdzierało o v-brejki /to takie czasy były/, za drugim razem niemal mnie zastopowało, bo koło wygięło w lewo i odzierało o ramę. Tyle....

Tamte ramki to były cieniowane na rurach Tange, a tu masz kawał mięcha, więc dość spokojnie bym jeździł. Spokojnie- w sensie bez obaw, tyle, że regularnie sprawdzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...