Skocz do zawartości

[Przyczepka] Przyczepka rowerowa dla większych dzieci


hadwao

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć nie wiem czy dobre forum, ale myślę że tu są osoby znające temat.

W skrócie potrzebuję tanią i ładowną przyczepkę rowerową, którą przewiozę 2 dzieci do szkoły. Problem w tym, że dzieci są już dość duże - 8 lat/24kg i 4 lata/16kg.

Trasa to 3km, 100% asfalt .

Dlaczego szukam taniej przyczepki - bo będę ją parkował pod domem (nie mam warunków aby ją składać/rozkładać itp) - jakieś Thule będzie za bardzo kusiło + myślę, że po roku takiego stania na deszczu i mrozie przyczepka będzie nadawać się do demobilu. 

Na pewno też ktoś doradzi, że starsze dziecko może jechać samo rowerem, a młodsze na fotelik - niestety taka opcja nie wchodzi w grę bo ja tylko dziecko zawożę, a odbiera babcia z małym autem i nie ma jak tego roweru wraz z fotelikiem i 2 dzieci przywieźć do domu. Jest też aspekt czasowy - dojazdy w tej konfiguracji zajmuje zdecydowanie za długo od rana aby robić tak codzienne (czasami praktykujemy jak dzień jest luźniejszy i mogę dzieciaki również odebrać).

Tak więc pytanie, czy ktoś testował któreś z tych tanich przyczepek z Allegro, które niby twierdzą, że mają ładowność 40-45kg. Czy rzeczywiście można im zaufać - zakładam, że limity pewnie uwzględniają jazdę w lekkim terenie, więc na asfalcie w praktyce można się spodziewać, że i więcej da się pociągnać. Z drugiej stron są to pewnie produkty chińskie, więc też nie ma od nich o za wiele oczekiwać. 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie lub pomysły jak inaczej można dostarczyć dzieciaki rowerem nie zostawiając na miejscu tony sprzętu bo może jest jakieś inne wyjście. Myślałem np. o holu rowerowym + foteliku, ale taki zestaw to już chyba cięko opanować w jakichś awaryjnych sytuacjach gdy np. jakieś Audi postanowi wyprzdzić na gazetę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie,
Używam przyczepki do transportu psiaka, czasami a w zasadzie 5 razy. Zwierzę warzy 35 kg. Ciężko jest mi sobie wyobrazić przyczepkę na dwoje dzieci o wadzę którą podałeś.
Są rowery dla dwójki dzieci i rodzica rodem z https://yubabikes.com/cargobikestore/electric-boda-boda. Dzieci jadą na bagażniku. Tak w mojej wiosce robią niektórzy z jednym dzieckiem.
Cena szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem już z takim składem z przyczepką na wakacjach - wbrew pozorom nie było tak źle (trochę sportowo jeździłem więc sama waga itp to nie problem). Niestety na wakacjach to było takie "w koło komina" i przyczepka z wypożyczalni - nie wiedziałem, że są limity wagowe. Teraz szukając czegoś do kupienia, okazuje się, że te limity są całkiem małe i trochę strach jeździć po drodze czymś co może się rozpaść... Sam nie wiem czy odpuścić temat czy kupować. Niestety zakup elektryka z takim czymś to już za wiele + nie mam gdzie tego trzymać ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie kupiłem przyczepkę z limitem 45kg. Dzieciaki się mieszczą - przy otwartym dachu nie ma problemu, przy założonym trochę jak sardynki, ale to opcja awaryjna na deszcz ;-) Dzisiaj był test - przyczepka dała radę - niestety nie przewidziałem jednej rzeczy - rower + kilkadziesiąt kg na holu niezbyt fajnie się zachowuje jak droga jest oszroniona/oblodzona - trudno ruszyć/zahamować. Poza tym całkiem spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2020 o 08:55, hadwao napisał:

Ostatecznie kupiłem przyczepkę z limitem 45kg. Dzieciaki się mieszczą - przy otwartym dachu nie ma problemu, przy założonym trochę jak sardynki, ale to opcja awaryjna na deszcz ;-) Dzisiaj był test - przyczepka dała radę - niestety nie przewidziałem jednej rzeczy - rower + kilkadziesiąt kg na holu niezbyt fajnie się zachowuje jak droga jest oszroniona/oblodzona - trudno ruszyć/zahamować. Poza tym całkiem spoko.

Szkoda że nie widziałem tego postu bo mogę spokojnie doradzić taką najtańszą aluminiową jak kupowałem:

https://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/rowery/akcesoria-rowerowe/wozki/wozek-do-roweru-007637/

Jak kupowałem to nie chciałem kupować jakiejś wypasionej, drogiej bo nie wiedziałem czy moje dzieci będą chciały w tym w ogóle jeździć.

Z tego co widzę po zdjęciach to jakaś nowsza wersja od mojej , ma przednie koło skrętne, lepsze koła i nie ma amortyzacji.

Moją mam już 4 rok i dwójka bez problemu jeździła.

Dwójka + rowerek na kołach 16 cala przytroczony na tym uchwycie do pchania i przyczepka dała rady, trasy do 40km, las szutry, asfalt.

Moja ma amortyzacje. Zdjąłem hamulec tylko i dokupiłem opony antyprzebiciowe Shwalbe z paskiem fluorescencyjnym, lampki tylne.

I wszyscy są zadowoleni.

Odnośnie limitu wagi dzieci to jest tylko ograniczenie związane z jakaś tam normą która mówi że max chyba 45 w takiej przyczepce rowerowej i dlatego tyle podają w danych.

Jako wózek tam jest coś kolo 60 kg w tych lepszych przyczepkach.

Ja mam dokładnie tą dokładnie i jest za 499zł (200 zl taniej niż normalnie) bo to chyba ostatnie sztuki:

hhttps://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/rowery/akcesoria-rowerowe/wozki/wozek-do-roweru-639449/#tab04

Tak że jeśli ktoś by potrzebował, to teraz najbardziej się opłaca kupić tą starszą wersje, zaoszczędzić trochę grosza i mieć przyczepkę z amortyzacją :)

Pozdrawiam

Edytowane przez mp3playerfan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...