Skocz do zawartości

[Napęd] Sram NX 1x12 do Merida big.nin 300 - dobór


Kaloryfer

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.01.2020 o 22:40, Kaloryfer napisał:

Sram grupa NX Eagle DUB 1x12rz z korbą 175 (mam 180cm wzrostu) za 1305zł + sram suport DUB BSA 68-73mm za 127zł

Moja sugestia:

Konba Sram SX+suport DUB

......ale przerzutka GX tył+obrotowa manetka. 

Po taniości i na spróbowanie:

Sram GX 11rz+manetka obrotowa Sram+kaseta 11rz 11-46/50 sunrace. Zębatka na korbie 30t. Ja używam podobnego setu 30tX11-46 i jest BDB. Prędkości nie brakuje a i w górach jest OK.

Mam korbę Sram SX bo od zawsze chciałem mieć system mocowania blatów DM i do tego 2 zębatki 30/32. 

GX 11 ma świetne ceny (dla napędów 1xx) i spokojnie poradzi sobie z kasetą 11-50. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak wstawię kasete 12rz sram lub sunrace gdzie mam piaste 135mm (TX505) a z przodu pozostawię tylko środkowa zebatke (Banless Zębatka owalna 94BCD 96BCD o32t offset 0mm) to bedzie sie zgadzać linia lańcucha?

W tej chwili mam korbe FSA Alpha Drive 40-30-22 octalink gdzie w internetu linia łańcucha jest 50mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatecznie zdecydowalem sie na 2x11 XT z korba i kaseta SLX.

W najwiekszej mierze zadecydowalo (w kolejnosci):

1. opinie o zrzucaniu biegow podczas krecenia w tyl. Moze i nie ma to dla niektorych znaczenia ale obracanie korby do tylu w celu odpowiedniego ustawienia pedalow u mnie jest norma. Czasami zatrzymam sie pod gore i chce  kontynuowac, wiec obracam korbe do tylu aby dobrze ustawic.

2. glosniejszy naped na skrajnych zebatkach

3. szybsze zuzywanie sie napedu ze wzgledu na przekosy

4. w takim napedzie wszystko musi byc super ustawione i proste. Tylni hak mojej deorki jest mocno wykrzywiony a mimo tego swietnie przerzuca.

5. brak wystarczajaco duzego zakresu min max. Jezdze duzo w lesie po gorkach a takze robie jakies dalsze plaskie wypady.

 

Jesli kiedys kupie nastepny rower to wtedy pewnie juz wybiore 1x12 ale XT.

Dziwie sie tylko, ze jest tyle negatywnych opini o napedzie 1x12 NX skoro takie napedy sa norma w rowerach za 5-7tys a czesto tez 10tys. Moze niepotrzebnie slucham za bardzo zaawansowanych rowerzystow. Moge tylko podejrzewac ze od Deore jak i NX  w gore kazdy naped bylby dla mnie za dobry. Mimo tego zdecydowalem sie na wymiane mojej deorki bo oprocz manetek to i tak wszystko bylo do wymiany. A jak juz wymieniac to na klase co najmniej wyzej :)

 

Dziekuje wszystkim za uwagi, opinie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, z tego co oglądałem to to spadanie łańcucha to nie tak od razu. Po drugie, to nie wiem jak ci ta deorka działa z wykrzywionym hakiem. Ja mam M6000-SGS z kasetą 11-36 i nawet przy lekkim wykrzywieniu od razu czuć i słychać że coś jest nie tak (lekkie to takie co go nie zauważysz gołym okiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3882km zrobione na jednym łańcuchu, bez serwisu, tylko mycie. Hak wykrzywiony, linka od przerzutek ledwo sie trzymała a mimo tego wszystko ładnie chodzło. Jazda przez cały rok, głównie w lesie po TPK. Jeden spektakularny upadek połączony w wymianą przedniego koła. Jak dla mnie deore dobrze się sprawiło. Ale to już przeszłość. Nowy napęd już w rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...