Skocz do zawartości

[korba] zmiana lewego ramienia na nowsze Shimano 105


rymo

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczor,

chcialem was podpytac czy w shimano 105ce kupionej w hmm 2009 roku (tak na hollowtechu 2) dam rade zmienic lewe ramie na shimano 105 r7000?
Po co? Chce zalozyc pomiar mocy stages ale nie widze sensu zmiany calej korby do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemu z kompatybilnością jeżeli chodzi o mocowanie nie ma, ale musisz sprawdzić czy QFactor dla obydwu jest taki sam. Jeżeli nie, to będziesz miał jedną nogą bardziej dosuniętą/ odsuniętą od ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda z lektury a nie z praktyki ale (pisał kolega @arek_wro) lepiej działa polski INPEAK a tam można sobie dokupić pomiar do własnego ramienia. Albo kupić z samym ramieniem. Problemy w STAGES uwidoczniają się co prawda na mtb ale zawsze ... 

Sam się przymierzam, rozmawiałem z nimi przez telefon i sprawiają bardzo dobre wrażenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z montażem Inpeaka może być problem, bo z tego co mają na swojej stronie wynika, że mogą zamontować na 105 od FC-5700 w górę, a 2009 to chyba wcześniejszy model. Ale i tak byłoby to niewiele tańsze niż zupełnie nowe ramię - 1199 zł (montaż) vs. 1329 zł (nowy miernik). Stages nie jest wiele droższy, ale ja i tak stawiam na Inpeaka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dodam tylko że parę dni temu stages zmienił politykę cenową i zamiast płacić $599 cena za korbę która mnie interesuje to $299. Także proszę oceniajcie moja decyzję przez pryzmat tego faktu. Dodam też iż interesuje mnie 3cia generacja pozbawiona wieku wad. Mimo wszystko rozumiem że mogę założyć. Serdecznie dziękuję

16 godzin temu, skom25 napisał:

Problemu z kompatybilnością jeżeli chodzi o mocowanie nie ma, ale musisz sprawdzić czy QFactor dla obydwu jest taki sam. Jeżeli nie, to będziesz miał jedną nogą bardziej dosuniętą/ odsuniętą od ramy.

Czy możesz podać link gdzie i tym faktorze mogę doczytać? Albo inaczej czy serwis mi to skalibruje podkładkami jak im przyniosę ramię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rymo napisał:

Dodam też iż interesuje mnie 3cia generacja pozbawiona wieku wad

Niestety główna wada, czyli peaki kadencji i mocy nie zostały wyeliminowane. Mam trzy Stagesy, dwa 2. generacji i jeden 3. generacji, i wszystkie mają ten sam problem. Nie jest to może coś dyskwalifikującego, ale jak się korzysta z programów do analizy treningów, to trzeba później robić ręczne korekty, bo wychodzą bzdury. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...