Skocz do zawartości

[Amortyzator] Przekładka dołu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, pękło mi mocowanie hamulca w moim marzocchi dirt jam comp 120mm. Naszło mnie coś takiego aby zmienić sam dół na np od jakiegoś bombera co ma qr20, bo latając na qr9 jest troche nie stabilnie + straszne wielkie luzy na lagach. Jak wiadomo dirt jam comp 120mm to sprężyna, a bomber to powietrze, czy da radę przełożyć sam dół?

Jeśli nie da rady taka przekładka to jaki amorek polecacie z qr20, sterówka 1 1/8, skok 140-150, cena tak do 800/900zł  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Janu_sz napisał:

Masz 120mm a chcesz zmienić na 140-150mm. Miesiąc po zmianie będzie wpis p.t."Jak pospawać pęknięcie główki ramy".

Spokojnie.

Godzinę temu, skom25 napisał:

Rodzaj ośki nie ma tu znaczenia, nie tu leży problem.

Problem jest na lagach gdzie jest straszny luz, ale jak się da przełożyć dół z bombera to elegancko była by odrazu qr20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz na lagach to raczej styrane ślizgi, podejrzewam że serwisu nie widział od kiedy wyjechał z fabryki, czyli... dawno :P

Dokręć mocniej qr, skontruj ewentualne luzy w pieście, jak to nie pomoże to wymień te tulejki ślizgowe.

Jakbyś wymieniał dolne lagi to musisz sprawdzić czy to będzie kompatybilne a sama średnica wew. to nie wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMXdoPieca napisał:

Luz na lagach to raczej styrane ślizgi, podejrzewam że serwisu nie widział od kiedy wyjechał z fabryki, czyli... dawno :P

Dokręć mocniej qr, skontruj ewentualne luzy w pieście, jak to nie pomoże to wymień te tulejki ślizgowe.

Robiłem mu serwis taki domowy, bo to sprężynowiec, a budowa takiego jest prosta jak drut :D

Problem właśnie w tulejkach ślizgowych, w google nic nie ma, pisałem do Wicha to mówi że nie sa produkowane i znalezienie ich jest strasznie małe, że można by spasować od czegoś innego, ale moze też byc wymiar nie typowy :(, myślałem aby dorobić z czegoś bo widziałem ze któryś amor miał takie jak by plastikowy kawałek rurki z kapturkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami idzie znaleźć bombera za śmieszną kasę, ale zazwyczaj podejżewam że jest on bardziej wybity niż 60-cio letni dywan po 400-setnym trzepaniu na trzepaku, a amora nie chce zmieniać bo to sprężynowiec najprostszy, fajnie się na nim jeździ tylko te luzy denerwują strasznie, a nie chce zmieniać na powietrzny jak to jest praktycznie każdy teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, skom25 napisał:

Bo?

Bo nie chcę?

4 godziny temu, BMXdoPieca napisał:

To bez problemu możesz zmienić skok amortyzatora na te 150mm. Szukasz sprężynowca czy powietrzny? Nie ma co z tym amorem kombinować

Najbardziej to chcę sprężynowy, bo jest najprostszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj domaina 318 uturn. Dzięki regulacji ustawisz sobie skok jak chcesz, a amor jest nie zaje.....alny jeśli będziesz wymieniał raz na jakiś czas olej. Klasyka gatunku wśród początkujących i nieco bardziej zaawansowanych freerajdowców :D

Powinieneś znaleźć w dobrym stanie za około 700 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...