Skocz do zawartości

[pomyłka sklepu] procedura.


sznib

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawca ponosi koszty wymiany rzeczy niezgodnej z umową. Wszystkie koszty - przysłania nowej, odebrania starej. To określa prawo. Jeśli "regulamin sklepu" stanowi inaczej, to można się co najwyżej uśmiechnąć. ;) Nie jest jednak uregulowane, w jaki sposób wysyłka ma się odbyć, więc albo sklep przyśle do Ciebie kuriera, albo poprosi Cię o zwrócenie towaru w określony sposób (kurier, gołąb pocztowy, fracht morski... :P), po czym zwróci Ci na konto kwotę równą kosztom tej wysyłki. Tylko się nie wyrywaj i nie wysyłaj samemu najdroższym kurierem, bo jak kojarzę wg. KC przesyłka ma być najtańszą możliwą opcją (tam wskazują chyba nawet pocztę). Oczywiście przedsiębiorcy mają podpisane umowy z firmami kurierskimi, co jest dla nich korzystniejsze niż przesyłki PP. ;)
Tak samo jest zresztą w przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość.

Myślę, że w tej sytuacji nie mają co kombinować, bo pomyłka i "wina" jest oczywista...no ale zdarzają się i tacy. ;) Gdyby powoływali się na jakieś swoje regulaminy, zamknij im pyszczek Kodeksem Cywilnym. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

Nie jest jednak uregulowane, w jaki sposób wysyłka ma się odbyć, więc albo sklep przyśle do Ciebie kuriera, albo poprosi Cię o zwrócenie towaru w określony sposób (kurier, gołąb pocztowy, fracht morski... :P), po czym zwróci Ci na konto kwotę równą kosztom tej wysyłki.

Zawsze wszystkie gwarancje czy pomyłki odsyłam pocztą polską na koszt odbiorcy. Nikt nigdy nie miał z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No i zaczyna się krętactwo. Uszczelki odesłałem, ale na zapytanie czy pokryja koszty odesłąnia przyszłą dziś odpowiedź że "

nie ma takiej możliwości.
W opisie była informacja, że zdjęcie jest tylko poglądowe. "

gdzie na aukcji oprócz zdjecia był wayraźna opis:

"

Rock Shox uszczelka kurzowa 35mm DOMAIN/LYRIK 1szt

Opis produktu

  • Uszczelek kurzowa 35mm do amortyzatora: DOMAIN A1-A2 (2007-2016)/LYRIK A1-A2 (2007-2016)
  • Ilość: 1szt
  • Kolor: czarny (zdjęcie poglądowe)

Kod producenta: 11.4015.066.000"

a na innej aukcji mają uszczelki do nowszych roczników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zdjęcie jest poglądowe, co sami napisali, to wiążący jest opis. Skoro dostałeś coś innego, to jest to niezgodne z umową. Poza tym - samo prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni w tej sytuacji powinno temat załatwić, ale będziesz musiał (jednak...doczytałem przed chwilą) zapłacić za wysyłkę w tej sytuacji. Powołaj się na Kodeks Cywilny, złóż reklamację. Bo jak rozumiem - kupowałeś to jako konsument...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak, jako konsument, zakup przez Allegro. Pokrycie kosztów zwrotu jest w przypadku odstąpienia od umowy, bo tak mi się nagle zachciało. Tutaj mamy sytuacje zgoła inną;  zostałem wprowadzony w błąd. To tak jakbyś kupił np. manetki XT na obecny rocznik, przysłali by Ci  XTki z innego rocznika, czyli coś czego nie zamawiałeś, po reklamacji sierdzili że tych co chciałeś nie mają, kazali odesłać i za odesłanie zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakup był przez Allegro to napisz do nich. Opisz co i jak. Dodatkowo dodaj jak Cię próbują zwodzić, a to ich ewidentna wina. Jeżeli ta aukcja jest to napisz że dalej oferują towar którego nie mają, co sami przyznali w wiadomości. 

O dziwo, w moim przypadku, odpisywali (allegro) naprawdę szybko a pisałem z nimi stosunkowo niedawno w innej sprawie. 

5 godzin temu, Janu_sz napisał:

Jak przez Allegro to zrób spór, czy jak to tam się nazywa na Allegro

Ty już nie kupuj tyle na Ali ;)

W allegro jest "dyskusja" - zamówienie -> szczegóły -> i na dole OTWÓRZ DYSKUSJĘ ZE SPRZEDAWCĄ. Ciut wyżej jest jeszcze opcja złóż wniosek w Programie Ochrony Kupujących.

Najważniejsze to pisać bez nerwów. W ostateczności UOKiK. Pytanie czy skórka warta wyprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na razie poczekam na zwrot pieniędzy i jak nie będzie tam zwrotu za odesłanie na pewno spór na Allegro otworzę.

Teraz zmienili aukcję dając odpowiednie zdjęcie:

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-uszczelka-kurzowa-35mm-domain-lyrik-1szt-7999645064?utm_source=notification&utm_medium=paymentPaidSeller&utm_campaign=payments-notifications:paymentPaidSeller

ale opis dalej błędny i wprowadzający w błąd, bo wciąż stoi " Uszczelek kurzowa 35mm do amortyzatora: DOMAIN A1-A2 (2007-2016)/LYRIK A1-A2 (2007-2016) " a te uszczelki z foty są do roczników od 2016.

BTW, co to jest "uszczelek"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, Dziubek napisał:

Już poprawili opis.

Nie do końca. Tylko zdjęcie zmienili. I wciąż mają wystawione dwie aukcje:

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-uszczelka-kurzowa-35mm-domain-lyrik-1szt-7999645064?utm_source=notification&utm_medium=paymentPaidSeller&utm_campaign=payments-notifications:paymentPaidSeller

gdzie jest opis " Uszczelek kurzowa 35mm do amortyzatora: DOMAIN A1-A2 (2007-2016)/LYRIK A1-A2 (2007-2016) "

i:

https://allegro.pl/oferta/rock-shox-uszczelka-kurzowa-35mm-pike-lyrik-yari-7999673830?reco_id=7ec50713-353d-11ea-9f6e-b026284b9e50&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

a na obu aukcjach de facto te same uszczelki sprzedają, nie pasujące do amortyzatorów sprzed 2015.

Ktoś nie zwróci uwagi na zdjęcie, zasugeruje się opisem i będzie w takiej samej sytuacji jak ja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...