Skocz do zawartości

[hamulec przedni] tektro dla rockrider problem


gruu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Mam problem z hamulcem hydraulicznym przednim. Jest to tektro dla rockrider. Czasami przy jeździe słyszę ocieranie okładzin o tarcze nie ma reguły na to czasem 10km jest ok czasem co kilkaset metrów. Tarcza jest prosta, okładziny ok rower ma ok 800km. Mial ktoś podobny problem i wie co i jak? 

Rower MTB XC 050 LTD 29" ROCKRIDER

Edytowane przez gruu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się żeby to była wada konkretnie hamulców. Coś musiało się schrzanić przy montażu/użytkowaniu, trzeba wyeliminować możliwe opcje

Moim zdaniem nie warto z tym walczyć jak wszystkie ewentualności wyeelimuje. To zazwyczaj przechodzi z czasem, ja przestałem zwracać uwagę na takie bardzo sporadyczne dźwięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcza dokręcona, oś również(co prawda nie mam klucza dynamometrycznego ale pwoinno być ok) , zaciski dokręcone. Przy obróconym rowerze nie ma żadnych otarć wszystko idealnie ale podczas jazdy już są. Dodam jeszcze , że przy pierwszym wciśnięciu klamki słychać w zacisku tak jakby "klik" później wszystko chodzi ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim mocne ściąganie koła w hakach powoduje przyspieszoną agonię piast (wypaczenie i deformacja osi i/lub tulejek dystansowych w konsekwencji zniszczenie łożysk) ale i też brak równoległości haków co jest bezpośrednią przyczyną dzwonienia tarcz. W tym przypadku zacząłbym od sprawdzenia jak poluzowanie osi wpłynie na działanie hamulców ale coś mi się zdaje, że któryś tłoczek jest po prostu "leniwy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Chyba znalazłem przyczynę. Mam luz na łożysku w piaście przedniej. I to po jednym sezonie, gdzie rower nie jeździł po lasach a głównie po asfalcie lub ubitych ścieżkach.. Masakra. W Decathlonie nie wymieniają łożysk tylko całe koła. A więc teraz czeka mnie wymiana łożysk w piaście 😬 już znalazłem na yt jak się je wybija i wbija nowe tylko jest problem bo nigdzie nie znalazłem info jakie łożyska tam siedzą 😔 piasta sun ringle konstrukcyjnie podobna do novateca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...