Skocz do zawartości

[Spawanie ramy] jest sens czy nie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ten rower ma pewnie około 13 lat. Z racji konstrukcji, raczej nie służył do jazdy po bułki, tylko do łomotu.

Nastawiłbym się, że pospawasz główkę, a pęknie Ci mocowanie dampera i tak dalej, bo po prostu może już być zmęczona... ale jak się upierasz to idź z tym do dobrego serwisu motocyklowego, na rowerowe nawet nie patrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, seraph napisał:

W rowerowych to nawet nie znajdziesz spawacza.

Ja znam serwis, w którym jest gość co spawa aluminium. Nie ja, żeby nie było, ja spawałem stal. Stal i aluminium to dwie różne bajki. ALE kiedyś przez moją głupotę uciąłem zbyt krótką rurę sterową w nowym amorze przeznaczonym do łomotu. Właśnie w ten sposób znalazłem serwis o którym wspominam. Pospawali mi tą rurę, oszlifowali ładnie i latam na tym amorze do dzisiaj. Kiedyś urwałem wahacz w ramie i też mi pospawali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne pęknięcie główki ramy jak na zdjęciu.

Szczyt pęknięcia rozwierciłem wiertłem fi 4, żeby usunąć koncentrację naprężenia.

Na końcu rury założyłem opaskę z stali skręcaną śrubą M5.

Przejeździłem tak kolejnych 14 lat.

Co nie oznacza, że zrobił bym tak po raz drugi, ponieważ przez tych 14 lat nabrałem nieco doświadczenia życiowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janu_sz żadne Multikinto, zaszło jakieś nieporozumienie. Widziałem że kolega wstawił post, widzę że nie prostuje od kilku minut to wstawiłem zdjęcie za niego abyście mu szybciej doradzili, masz tu dowód, gadaliśmy jakieś 2 miesiące temu odnośnie jej więc nie sugeruj mi dziwnych rzeczy..

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image-1678716997.thumb.jpeg.d86570de2f88cb6ca9a1090d5439916e.jpeg

 

Co do ramy, zgadzam się z @Dokumosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...