Skocz do zawartości

[Wybór szosy] Konkretne modele - proszę o poradę


motozord

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

planuję na dniach zakup szosy wyselekcjonowałem modele:

Moje podsumowanie:

  1. Tylko Specialized i Cinelli mają suport wkręcany BSA co uważam za zaletę (a może się mylę) i oba są dość ciężkie (8.2-8.3 spec, cinelli jest cięższy; bliżej 8.6kg)
  2. Specialized nie ma roweru Tarmac na zwykłych hamulcach, więc jest tu naprawdę kolosalna dopłata do tarcz, a waga roweru ok. 8.2 - 8.3kg) - myślę, że nie potrzebuję tarcz (producent twierdzi że potrzebuję ;-))
  3. Kross vento - w sumie zwykły rower, dość ciężki - 8.3 kg
  4. Canyon - najlżejszy (7.5kg), cena na poziomie Cinelli, ma sztyce karbonową, brakuje mu taperowanych sterów, suport PF

Zależy mi na sportowej geometrii, będzie to rower typowo treningowy, oraz planuję start w wyścigach amatorskich. Ogólnie, sprawę traktuje w ten sposób, że chciałbym kupić po prostu dobry i trwały sprzęt (dlatego są tu rowery z BSA) ale i też nie nazbyt dobry jak na moje amatorskie możliwości (podejrzewam, że ten spec jest dla mnie po prostu za dobry i za drogi przez te tarcze). Ogólnie w ciemno ten Canyon prezentuje się najlepiej, ale odstrasza mnie suport PF.

Mam nadzieję, że opisałem to w klarowny sposób. Dziękuję, za pomocne głosy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

Cinelli - wg mnie okropnie brzydki (ale wiadomo - de gustibus non est disputandum ;) ) Wizualnie chyba najlepiej wypada Spec a potem Canyon. Mi osobiście bardzo nie podobają się manetki mechaniczne z hydrauliką, takie buły. Oprócz tego hydraulika same plusy (no oprócz 0.5kg dodatkowego balastu). Największą różnicę odczujesz w wadze - tu Canyon bezsprzecznie wygrywa. W przyszłości założysz lżejsze koła (najlepiej całe czarne jak w Krossie - wiadomo, szosa ma wyglądać) i będzie miodzio. Co do suportu, jeśli nie będziesz go nachalnie tyrał w deszczu nie powinno być problemu, a niższa waga powinna znacząco wynagrodzić ewentualne bóle. Kiedyś widziałem też zestawy do konwersji, ale tutaj sobie ręki nie dam uciąć jak i czy to działa.
 

Reasumując - ja bym brał Canyona ze względu na wagę, a ewentualną różnicę w cenie pomiędzy Specem wydał na koła i może zintegrowany mostek z kierą.

Edit: Jeszcze jedną zaletą speca są sztywne ośki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę modeli wyprzedażowych u nas:

https://www.rosebikes.pl/search?q=&tags[]=product.filter.tag.topoffer&category[]=151&sort=price_asc

Chętnie pomogę wybrać odpowiedni model oraz wielkość ramy. 

Jest też wciąż szeroka oferta rowerów nowych - tu kategoria Gran Fondo:

https://www.rosebikes.pl/rose-team-gf-four-105-2673779?product_shape=lightning+orange%2Fdark+red%2Fgrey+

rowery nowe w większości można konfigurować pod siebie tj zmieniać komponenty (wpierw trzeba wybrać wielkość ramy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...