Skocz do zawartości

[Szosa] Canyon Endurace al 6.0 2020r


krzy3chu

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższym czasie mam zamiar kupić swój pierwszy rower szosowy - Canyon Endurace al 6.0 i chciałbym poznać opinie użytkowników tego roweru. Roweru będę używał głównie do treningów i startów w zawodach szosowych oraz drugorzędnie do startów w triathlonie, gdzie będę jeździł w konfiguracji z lemondką. Z kalkulatora na stronie Canyona wynika, że powinienem wziąć rozmiar S (mam 174cm wzrostu i 83cm długość nogi), czy użytkownicy tego modelu mogliby się wypowiedzieć czy wskazania co do rozmiaru ramy są ok czy raczej w rzeczywistości rowery są za duże/za małe? Wiem że geometria tego roweru jest dosyć rekreacyjna jak na rower do ścigania się, ale podkreślam że jest to moja pierwsza szosa i po drugie mam zamiar stopniowo obniżać mostek i jeżeli będzie to konieczne wymienić go na dłuższy (ten w rozmiarze S jest dosyć krótki bo ma 90mm). Z kolei do pozycji z lemondką myślę, że będę wracał do pozycji wyjściowej z krótszym i podniesionym mostkiem. Stąd moje pytanie czy rozmiar S będzie dla mnie odpowiedni do takich ustawień? Idąc dalej czy waga podana na stronie Canyona jest w miarę realna?, bo coś ciężko mi uwierzyć że aluminiowy rower na tiagrze waży 8.6kg. Czy ten rower nie ma żadnych problemów np. z prowadzeniem linek, łożyskami sterów, jakością lakieru, czy z czymś innym?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się ścigać, to ja od razu radziłbym Ci rower ze sportową geometrią. Moja pierwsza szosa była Endurance - po roku jazdu (i mostku max w dół) czułem się jak na taczce. Kupując nowy rower trochę się bałem mega sportowej pozycji, ale bardzo szybko mostek też poszedł na maksa w dół i nie ma żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Canyona tyle,że z 2018 roku ale różnią się tylko kołami.Ja mam 179 wzrostu i nogę 82 i wybrałem M chociaż ten ich kalkulator podpowiada S co jest kompletnie bez sensu.Bezpieczniej trzymać się sugestii podanych w tabelce z geometrią.Dla ciebie S może być dobre ,najwyżej dasz dłuższy mostek.Nie ma z tym problemu kurier przywiezie nowy mostek i zabierze stary.Geometria jest może rekreakcyjna dla kogoś kto da radę przy wyprostowanych kolanach dotknąć podłogi dłonią :)  Nie ważyłem tego roweru ale raczej nie kłamią.Poza tym żadnych problemów .Właśnie rozważam przesiadkę na węglowego Canyona ale byłby to już mój trzeci Canyon (wcześniej miałem fulla od nich ) co jest trochę słabe.Zresztą słyszałem,że ramy powstają w fabrykach Gianta wiec nie jest to chyba zła rekomendacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do rozciągniętych ludzi ani trochę się nie zaliczam (czubkami palców dotknę podłogi, co najwyżej ;) ) a na Aerodzie bez problemu pozycja najbardziej agresywna. Lepiej kupić bardziej agresywny i go "ugrzecznić" w razie potrzeby, niż kupić rekreacyjny i pluć sobie w brodę za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...