Skocz do zawartości

[damper] jaki do ramy Kross Earth S1 z 2014


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam ramę jak w temacie. Jako, że w damperach się aż tak nie znam proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego dampera, najlepiej nowego. Czy do tej ramy musi być wymiar 165x38 ? 

Rower będzie wykorzystywany do jazdy po łakach i lesie bez szaleństw :) Z cena nie chce szaleć bo to nie ma sensu dla tego roweru. Tak +- 400 zł.

Znalazłem taki na https://allegro.pl/oferta/damper-sr-suntour-raidon-lo-air-165x38-8796487364

Lub może któryś z tych https://www.olx.pl/oferty/q-damper-165/?search[user_id]=15542461&search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[filter_float_price%3Afrom]=250

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar dampera musisz mieć taki jak podałeś. To długość montażowa i skok dampera. Niektórzy kombinują ze zmianą długości by zmienić geometrię lub ze skokiem by zwiększyć realny skok, ale Tobie to raczej nie potrzebne. 

Ja bym proponował się rozejrzeć za jakimś Monarchem. To dosyć przyzwoity damper, trudny do zajechania. Zestawy eksploatacyjne są łatwo dostępne i nawet te mniejsze serwisy w miarę ogarniają ich wymianę, a serwisy specjalizujące się w zawieszeniach mają zazwyczaj dużo części do nich.

Raidon, którego podałeś nie ma regulacji prędkości odbicia. Można ją regulować tylko po rozebraniu dampera. Ale jeśli wcześniej z tego nie korzystałeś, uważasz, że nie jest Ci potrzebne i chcesz załatwić sprawę tanim kosztem to możesz brać. Konstrukcję ma w miarę podobną np. do Monarcha 3.3. W jego przypadku jest gorzej z zestawami serwisowymi, ale jak coś się będzie dziać to myślę, że Pan @ACTIVIA Ci pomoże.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek nie chciał bym przesadzać z kwotą na damper, zwłaszcza, że aż tak dużo km nie będę robił. 

Jeszcze trochę poczytam, zgłębię temat ale sądzę, że zdecyduje się na tego Raidona. Mam regulację prędkości odbicia w przednim teraz i raz ustawione tak jak mi pasuje i nie zmieniam tego. Więc obejdę się bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się trochę wyraziłem. Ogólnie mam MTB tylko z przednim amortyzatorem.

Zawsze chciałem spróbować fulla a że trafiła mi się ta rama od znajomego za symboliczną flaszkę :) to chcę dokupić damper, resztę osprzętu przełożę z aktualnego roweru i chcę pojeździć na dłuższych dystansach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...