Skocz do zawartości

[Frameset szosowy] do 2500 zł


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Uprzedzając pytania, nie, nie kupuję nic aktualnie, chce tylko się zorientować w rynku na przyszłość.

Czy są na Polskim rynku dostępne jakieś sensowne Framesety szosowe do kwoty około 2500 zł? Interesują mnie głównie zestawy na ośkę QR i klasyczne hamulce, ale tak jak pisałem, raczej jest to kwestia zorientowania się w rynku, więc nie ma to aż tak dużego znaczenia.

Mam na myśli to co jest w stałej ofercie producentów, a nie ogłoszenia na OLX czy Allegro. Ofertę Accent znam, ale nie jestem do końca przekonany, widziałem też że za nieco więcej Endurace od Canyon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Na swoim przykładzie mogę napisać, że jednak warto spojrzeć OLX czy Allegro. W swoim czasie udało mi się tam kupić (za niewiele więcej niż założony budżet) fabrycznie nowy zestaw Merida Ride CF Team Lampre: rama, widelec, sztyca, stery. Masa ramy wynosiła około 880 gramów. Po złożeniu, bez specjalnych wygibasów, z nienajlżejszym siodełkiem i cięzkim dętkami rower ważył w okolicach 7 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jak kiedyś okaże się że będę potrzebował, to przejrzę ogłoszenia. Byłem po prostu ciekawy czy ja kiepsko szukam, czy jednak rzeczywiście producenci nie oferują oddzielnie ram.

A szkoda, bo myślę że popyt na "budżetowy" ramy np Kross, Giant itp byłby całkiem spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dziwne pytania zadajesz - przecież sam dobrze wiesz, że składasz coś pod siebie, według własnej wizji, więc chyba nie muszę Ci tego tłumaczyć, a jednak to robię ;)
Koszty mogą być mniejsze, ale tylko przy uzbrojeniu się w cierpliwość i polowaniu na okazje, lub dostępie do części w niskich cenach.
Jednak dotyczy to w większym stopniu raczej maszynek za +/-10 k, niż tych do 5 ( takie mam wrażenie )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Patrz wyżej - ludzie składają wedle własnego "projektu" i pozbywają się nowych, niepotrzebnych już części.
Pół biedy, jak ktoś ma sensowną bazę, ale niestety bywa czasem tak, że rama słaba/średnia, osprzęt dobry, a jak przyjdzie co do czego, to połowa części nie pasuje do nowej upatrzonej ramy, bo starsze standardy są ograniczeniem ( z tego powodu można się zastanawiać, czy kupno np. dobrych kół ma sens, skoro do nowej ramy i tak nie będą pasować - do tej pory dotyczyło to bardziej MTB, ale odkąd w szosach mamy sztywne ośki i tarcze, to dotyczy to także ich )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, skom25 napisał:

To wszyscy wiedzą, że kupując cały rower jest taniej. Tylko skąd w takim razie tyle składanych rowerów? :) 

No właśnie... czy serio ich tak dużo? :) Większość rowerów jaki spotykam, czy te znajomych to raczej niezmieniane fabryczne modele, albo fabryczne ulepszone w jakimś stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, KrissDeValnor napisał:

Dziwne pytania zadajesz - przecież sam dobrze wiesz, że składasz coś pod siebie, według własnej wizji, więc chyba nie muszę Ci tego tłumaczyć, a jednak to robię

To było pytanie retoryczne. Doskonale znam odpowiedź i szkoda że na rynku jest tak mało ofert.

Niby ludzie nie składają, a mając dwa zaprzyjaźnione serwisy, co chwilę widzę że buduje się coś nowego.

Mniejsza o to, bo odchodzimy od tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli mowa o budowaniu od zera, to raczej zaczyna się od tej porządnej bazy.
Kiedy sprawa dotyczy tańszych ram, to już będą projekty budżetowe, bo chyba nikt nie kupuje przeciętnej bazy, z myślą o obwieszaniu najdroższą rowerową biżuterią.
Dlatego te bazowe średniaki na wysokich grupach, powstają po przerobieniu gotowca, a potem szkoda taki rower sprzedać...

PS
Swoją drogą jest to ciekawy wątek z pytaniami retorycznymi :icon_wink:
Może od tej pory zamiast pytań pojawią się w końcu odpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...