Skocz do zawartości

[gravel] marin/fuji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przekopuje fora już od jakiegoś czasu ale nadal nie mogę się zdecydować który model wybrać.

Marin Nicasio 2 2019, Fuji Jari 1,5 ( może jak by trafić w dobrej kasie 1,3 2018 dwa blaty. Gdzieś mi mignął w okolicy 4500 ale nie mogę już tego znaleźć)

Jeździć będę po stosunkowo płaskim terenie (wały,las,polne ścieżki-50%,asfaltu50%) tempo raczej turystyczne.

Rower do celów turystycznych na wypady całodzienne jak i trzydniówki.

Zastanawia mnie jak wpływa waga i materiały z których są wykonane na komfort całodziennego pedałowania.Stal jest bardziej elastyczna i lepiej pracuje od ramy aluminiowej ale czy to będzie aż taka różnica żeby sobie dołożyć te 2-3 kilo? Może jednak te 3 kilo mniej da większy efekt po przejechaniu 100km?

PS: Jako że to pierwszy post to pozdrawiam wszystkich i radości z jazdy życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Martez napisał:

Może jednak te 3 kilo mniej da większy efekt po przejechaniu 100km?

3 kilo, to 3 kilo, trzeba je przemieścić dodatkowo o 100km :D. Energię zużyta mozna policzyć ze wzoru ;).

To wszystko zalezy od kondycji. Jak teraz robisz 100km z uśmiechem, to 3 kilo nie zrobi różnicy. Jak kończysz 100km z językiem na brodzie, to 3 kilo zacznie powoli uwierać od połowy trasy.

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym wyborze też miał być FC ale pod wpływem wertowania forum i opinii zaczęły się zmieniać rowery.

W tej chwili różnica w cenie między FC a 1.5 jest jakieś 500 zł

Poszukuje właśnie gdzie można się przymierzyć do Nicasio 2 w warszawie. Wiecie może jak jest z gwarancjami na ramy w Marinie i Fuji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś podjechałem zobaczyć Nicasio 2 i jestem pod wrażeniem. Rower fajnie wykonany i z oponami 32c waży 11,3. jazdy próbnej nie było bo pogoda mało sprzyjająca.

W Halarowerowa.pl nie mieli Nicasio 2, obejrzałem sobie FC ale zostały tylko xs i s. Z tymi FC to w ogóle jakaś niebywała sprawa, dowiedziałem się że pierwsze dostawy FC są już zarezerwowane i właściwie sprzedane. Gdybym miał chęć przymierzyć się do M-ki to może jakiś wolny się znajdzie pod koniec stycznia początek lutego.

Jeszcze przymierze się do fuji i zobaczymy. Na ten moment różnica w cenie to 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła i będzie stalowy szary Nicasio 2B)

Dzisiaj dzięki uprzejmości jednego z użytkowników forum ( dobra dusza sam zaproponował ustawkę) miałem okazję pokręcić kilka km na tym sprzęcie :D:thanks:

Wrażenia super i nawet blat 50 jest do przeżycia, pozycja na rowerze wygodna jak i siodełko oryginalne ( moje to podobno kanapa:D)

Jedyny minus dla Marina to rzeczywiście lakier który jest miękki i rama wymaga dodatkowego zabezpieczenia miejsc montażowych. Jak rowerek dojedzie nie omieszkam się pochwalić jeszcze w tym wątku.

Dziękuje wszystkim za pomoc.

PS jak użytkownik będzie sobie życzył to napisze kto to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra decyzja. Przede wszystkim uwalnia od jałowego wertowania internetu (przynajmniej na jakiś czas ;) i pozwala cenny czas przeznaczyć na jazdę :) Gdzie kupujesz, stacjonarnie czy wysyłkowo?  

Cieszę się że przejażdżka pomogła, daj znać po zakupie, chętnie sobie przypomnę jak ładnie wygląda nowy niepowycierany Nicasio 2 :)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jednym sklepie po rozmowie ze sprzedawcą sprawdziliśmy rower na wadze i wyszło +/- 11,3 ( opony 32C)

Gdyby NIcasio 2 ważył 13kg to four corners by musiał ważyć 20;)

Kupuje wysyłkowo bo na miejscu jest drożej i w ogóle zostały jakieś pojedyncze sztuki, więc ciężko o znalezienie rozmiaru.

Muszę poszukać folii ochronnej. Może macie jakieś sprawdzone?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w sklepie z artykułami motoryzacyjnymi, z rolki cięta, jakieś 28zł/mb, szerokosci bodaj 15cm. Są  też szersze. Klej trzyma bardzo dobrze, folia też dobrej jakości. Są dedykowane zestawy przyciętych na wymiar na aukcjach, ale to raczej ciężko będzie dobrać właściwie i tak zawsze cos jeszcze zostanie do doklejenia, więc imho lepiej z metra brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Martez napisał:

W jednym sklepie po rozmowie ze sprzedawcą sprawdziliśmy rower na wadze i wyszło +/- 11,3 ( opony 32C)

Gdyby NIcasio 2 ważył 13kg to four corners by musiał ważyć 20

Tylko to są takie same rurki jak w Four Cornersie, tyle że w Nicasio 2 Wideł jest "karbą" a nie stalowy ;)

Mniejsza z tym zresztą, ważne żeby się dobrze jeździło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Martez napisał:

Zastanawiam się czy szukać 3M czy "jakiś" no name też będzie dobry?

Lepiej poszukaj tej 3M a na starcie od razu warto zrobić porządek z linkami przy kierownicy. Przypatrzyłem się dziś i niestety przez to że nie spiąłem linek razem tak by nie dotykały główki ramy to jedna z linek, przez bezpośredni kontakt z folią  naklejoną na główce ramy pod logo producenta, przetarła tę folię i lekko naruszyła lakier (ok. 4-miesięczny proces, więc ciężko stwierdzić  jak zachowałaby się taka  3M), więc odpowiednie ogarnięcie tych linek jest warte jak to się mówi świeczki(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Martez napisał:

sposób mocowania przewodu do tylnego hamulca to niezła paździerz. Czy w innych markach jest podobnie??

Zwykle tak. Podziękujesz za to jak przyjdzie Ci grzebać/coś wymienić w hamulcu :)

Przyjęło się, że wewnętrzne prowadzenie wszelakich przewodów świadczy o dopracowaniu ramy i dbałości o szczegóły, tyle że poza wrażeniami estetycznymi to nic więcej nie daje, a może i utrudniać pewne czynności.

Tak swoją drogą, dobrze że wybrałeś model od razu z hydraulicznymi hamulcami.

Edytowane przez m0d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyglądają linki pochowane w rame, lecz jest to wkur.... i to w uj jak strzelaja linki w środku. No po prostu dostaje człowiek białej gorączki....

W moim jari mam mechaniki i tez fajnie hamują po dobrej regulacji.

Co do kupna roweru wysyłkowo, kupiłem rower 140 km od domu i ostatni raz to zrobiłem. Na następny raz kupię w swoim mieście. Zapobiega to wielu problemom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko, nie przeszkadzają mi przewody na zewnątrz. Chodzi o ich montaż( dospawane uszy a do tego złapany przewód na paski plastikowe, drobny szczegół do przeżycia)

11 godzin temu, m0d napisał:

Tak swoją drogą, dobrze że wybrałeś model od razu z hydraulicznymi hamulcami.

Poniekąd to też miało wpływ na wybór Marina.

 

44 minuty temu, djzwierzak napisał:

Co do kupna roweru wysyłkowo, kupiłem rower 140 km od domu i ostatni raz to zrobiłem. Na następny raz kupię w swoim mieście. Zapobiega to wielu problemom.

A co takiego się działo z rowerem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 12:32, m0d napisał:

Tylko to są takie same rurki jak w Four Cornersie, tyle że w Nicasio 2 Wideł jest "karbą" a nie stalowy ;)

Mniejsza z tym zresztą, ważne żeby się dobrze jeździło :)

Nie, to są takie same rurki jak w "zwykłym" Nicasio. Four Corners ma inną ramę, i raczej cięższą (choćby ze względu na główkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...