Skocz do zawartości

[SR Suntour] XCR 32 RLR-Air 29 100mm


Wisnia333

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie tylko SR ma uszczelki wchodzace w reakcje ze smarami na bazie litu..., nikt wiecej na swiecie.:002:

Podobno to czarna wolga jezdzila, podobna w centrach handlowych porywali dzieci na narzady, podobno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zamierzchłych czasach, długo jeszcze przed pojawieniem się 29erów, miałem amortyzator Suntoura z goleniami chyba 24 czy 26 mm zbudowany na tych samych założeniach co dzisiejsze XCRy. Skubany 6 lat przetrwał bez żadnego serwisu. Powierzchnia na goleniach się trochę starła i złapał lekki luz. W środku nie było nawet zbyt dużo brudu. Przeszlifowałem golenie, dotoczyłem nowe tulejki z odpowiedniego tworzywa, udało się dobrać nawet uszczelki kurzowe i do niedawna ten amortyzator jeszcze był używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shotgun napisał:

A z ciekawosci,co robi ten litowy z uszczelkami w SR?

Kiedyś kombinowałem że smarem litrowym lecz od razu zauważyłem większe mulenie amortyzatora z czego wynika nic innego niż większe tarcie. 

 

5 godzin temu, BMXdoPieca napisał:

Podobno wchodzi z nimi w reakcje i powoduje zmiany właściwości tej gumy, marszczy się, wysusza, pęka takie tam... Ja czegoś takiego nie zaobserwowałem.

Mi xcra nie było szkoda to użyłem byle czego do lubrykacji tak bo wiedziałem co będzie i nie ma co się przejmować. W wyższych modelach bym tego nie zrobił i nie robie.

 

Mam klientów co katują XCR-y, natomiast stosują przy serwisie odpowiednich smarów i jakoś efektów przetarcia nie mają jak u ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat szczególnie go nie katuje, bawi się w "urban freeride" czyli skacze z krawężników i zjeżdża z 5 schodów (ma 10 lat i waży mniej jak 40kg) :P

Podejrzewam że nigdy jeszcze go nie dobił (ja ważę około 80kgi i ugina się jakieś 45mm przy skoku 100mm)

Edytowane przez BMXdoPieca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BMXdoPieca napisał:

Mój brat szczególnie go nie katuje, bawi się w "urban freeride" czyli skacze z krawężników i zjeżdża z 5 schodów (ma 10 lat i waży mniej jak 40kg) :P

Każdy ma swoją opinię co do amortyzatorów czy środków stosowanych do konserwacji. Ja często je serwisuje przez co znam ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BMXdoPieca napisał:

Z ciekawości, jak to robisz? 

Trzeba mieć taką wielką maszynę podobną do prasy z tą różnicą, że precyzyjniejszą.

Z tego co mi świta w głowie to ten mój stary widelec to był chyba CR9V.

Edytowane przez Ilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Kupiłem nową karocę dla córy. Wzrost jest i wpadło koło 27,5. Natomiast waga niska i zależało mi na czymś ze sprężyną powietrzną. Niestety wybór jest kiepski. Finalnie wpadł SR Suntour XCR32 LOR Air 100 mm. I teraz mam kilka pytań do @ACTIVIA

1) jak to pompować pod wagę 30-35kg?

Znalazłem w sieci tabelki i tam podają 40 PSI. Jak tyle nabiję, to mam wrażenie, że ten amorek nie odbija do końca. Jak dam więcej to jest dość twardo i nie uzyskuje sagu pod wagę młodej, 

2) tuning

Jest szansa coś poprawić/wymienić/ulepszyć, aby amor dawał radę z takim lekkim jeźdźcem? Dodam, że mówimy o jeździe w lekkim terenie, czysta rekreacja. Liczy się komfort jeźdźca.  Gdzieś słyszałem, że przy takiej wadze warto zmienić stalową sprężynę? To prawda? Masz coś takiego u siebie?

3) serwis zerowy

Jest potrzeba robić tutaj jakiś serwis zerowy? W sieci mało co jest. Właściwie jakiś film szajbajka, ale on chyba więcej złego robi niż dobrego. Wnioski po obejrzeniu są takie: brak oleju w środku, brak uszczelek kurzowych. Tak ma być? A może warto coś tutaj poprawić? Nie oczekuje pracy jak w Foxach, ale mam nadzieję, że można uzyskać ciut więcej i dopasować pod młodą. 

4) blokada na kierownicy

Młodej się marzy blokada na kierownicy. Zakładam, że trzeba manetki i korka. Kupię to u Ciebie? O jakich kosztach mówimy (mam nadzieję, że to nie skala Foxa)? 

Manetkę znalazłem - https://activia.sgl.pl/cena/czaci-zamienne/manetki/blokady-skoku_manetka-blokady-skoku-na-zawiasie/1382

Ale korka nie :D

 

Edytowane przez Eathan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na tabelki tylko ustaw sag około 20%  

 

 

 

 

 

Nie możliwe żeby nie miał uszczelek kurzowych przecież to podstawa ,to jest to co widać, co obejmuje lagi górne i usuwa nadmiar oleju i kurzu z lag .

 

Może nie ma uszczelek olejowych w środku tych gąbek ale nienkurzowych 

 

Zrobbserwis podstawowy czyli dolnych lag. Uzupełnij olej do stanu z instrukcji 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa racja. Brak gąbek. Kurzowe są. Co do reszty to:

  • Jak ustawiam wg. tabelki nie odbija. Jak próbuje ustawić sag pod jeźdźca tak jak się to robi to z uwagi na niską wagę jest wtopa. 
  • Instrukcji brak :D Jest tylko film szajbajka, ale tak jak napisałem - robi wg. mniej więcej złego niż dobrego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś wideł do masy 80-85kg i chcesz ustawić pod 30kg?

Suntoury maja sprężynę negatywną stalową. Pozytywna powietrzna musi zrównoważyć stalową negatywną. Musiałbyś zmienić negatywną na dostosowaną do tak niskiej masy. Realnie najbardziej miekka sprężyna pozwala coś tam ustawić od 60kg przy czym zaczyna dzialac poprawnie bliżej 70kg. Przerabiałem temat z epixonem dla syna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki koszt. Bo metodą prób i błedów trzeba by dobierać. Poza tym ten amortyzator zawsze będzie lichy (masa, tłumik, smarowanie, tarcie na goleniach górnych) wiec zależy jakie masz oczekiwania. Załóż lepiej jakąś plusową gumę na niskim ciśnieniu). Docelowo jak córka podrośnie zmienisz i tak rower.

Mój syn ważąc około 65kg przesiadł się na rower z gó..m 35 gold z przodu (w poprawionej wersji A2). W stosunku do epixona ta 35tka płynie aksamitnie nawet na drobnych nierównościach.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eathan napisał:

. @ACTIVIA pewnie zna Sprężpol w Rudzie. Pytanie, czy ma to sens? 

Znam tą firme. Powiem ci że juz dorabiałem różne spręzyny lecz stwierdziłem że nie ma sensu gdyż dorabiane to nie oryginały. Chodzi tu głównie o jakość wykonania z czego na dorabianych przy ściskaniu sie szybko banan robi i szura mocno o rurę goleniową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracam do tematu XRC i tego, że fabrycznie ten amor nie ogarnia lekkiego jeźdźca. Objawy były takie:

  • jak nabiłem tak, że uginał się pod wagą jeźdźca to nie wracał do końca, 
  • jak nabiłem tak, by wracał to nie uginał się pod wagą jeźdźca. 

No to podjechałem do @ACTIVIA mam blisko. I tutaj p. Piotr ogarnął swoje czary:

  • wymiana ślizgów, 
  • wymiana uszczelek kurzowych + montaż uszczelek olejowych, 
  • inne fajne czary,
  • nowe golenie - okazało się, że fabryczne z zerowym przebiegiem (pewnie tyle, co uginały się w sklepie przy przymiarkach) były już wytarte, skoro amor był w Activia to przy okazji poszła wymiana,

Efekt jest taki, że amortyzator pracuje bardzo przyjemnie. Co więcej, pracuje pod nastawami dla lekkiego jeźdźca. Ładnie wybiera, sprawnie się cofa. Moim zdaniem na tym etapie nic więcej dla dziecka nie trzeba i nic więcej też nie uda się już wyciągnąć. Zdecydowanie jestem zadowolony i śmiało polecam @ACTIVIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...