Skocz do zawartości

[Do 6000 zł] Rower MTB do treningów i pierwszych zawodów


Rekomendowane odpowiedzi

Ten rok tak naprawdę będzie przełomowy. Bo wejdzie równocześnie SLX 12sp i SX - czyli z jednej strony ulepszenie dobrze przyjętych czterocyfrowych grup Shimano a  drugiej jeszcze biedniejsza grupa i tak biednego NX-a. Ja jestem bardzo ciekaw jak się to sprawdzi, tak z punktu widzenia serwisanta. Owszem, testów już nie brakuje ale dopiero jak rowery pójdą w lud to można spodziewać się maksymalnie obiektywnej reakcji.

Ty też nie określiłeś po której stronie mocy jesteś - chyba że jeszcze nie wiesz.

SRAM i Shimano to jednak znacznie różniące się od siebie grupy napędów, każdy pracuje inaczej, każdemu pasuje inny. Ale skupiłbym się właśnie na napędzie wybierając rower. Zmiana widelca to moment, hamulców podobnie (a te z reguły są do wymiany bo producenci na nich oszczędzają). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MikeSkywalker napisał:

Ty też nie określiłeś po której stronie mocy jesteś - chyba że jeszcze nie wiesz.

Wspomniałem, że będzie to mój pierwszy poważny rower, więc naprawdę nie wiem co mi przypasuje. Aktualnie jeżdżę na rowerze kupionym 3 lata temu przeznaczonym do rekreacyjnej jazdy, krótkich tras, głównie asfaltowych. Napęd 3x7 więc jak widać amatorszczyzna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, bo właściwie też szukam czegoś w tym przedziale cenowym, a może i założyciel tematu skorzysta. Ja rozważam właściwie 3 opcje:

1) wspomniany wcześniej xc500,
2) https://www.bike24.com/p2297793.html?q=chisel
3) https://www.merlincycles.com/wilier-101x-xt-carbon-mountain-bike-170457.html

Chisel (2), jest o półkę wyższy osprzętowo niż z postu powyżej, jest reba i napęd 1x12. Wilier nie jest w specyfikacji producenta, merlini trochę tam namieszali, stąd cena (?). Niestety nie ustaliłem jeszcze jak wygląda gwarancja przy punkcie 2 i 3. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2020 o 22:24, kudizc napisał:

Jasne, wczoraj wyskrobałem email'a, może jutro odpiszą.

Update: sklep merlin odpisał, ale wiele się nie wyjaśniło: 

"These are genuine Wilier bikes directly from the supplier.  These are overstock items made for an overseas market and so they are sold as advertised. You receive a full Wilier warranty. The bike comes as specified on our website."

- nie potrafią odpowiedzieć z jakimi oponami sprzedają rower...,

- gwarancja producenta (5lat) obowiązuje od momentu zarejestrowania roweru na stronie, maksymalnie do 10 dni od zakupu (info od Wilier it),

- nie podeślą zdjęć,

- niby rower w konfiguracji fabrycznej, jednak producent nie sprzedawał go w takim wariancie osprzętowym,

Ja odpuszczam ten temat, dla mnie za dużo niewiadomych, oraz brak możliwości przymiarki też wpływa na taką decyzję. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.01.2020 o 12:49, bogus92 napisał:

No i mamy potwierdzenie. Dodatkowo zmieni się manetka blokady amortyzatora, która w mojej opinii nadal jest kiepska. U siebie od razu zmieniłem na Oneloc Rock Shoxa.

Czyli biorąc pod uwagę ze jest na niego teraz 500 zl upustu nie ma co sie zastanawiac tylko brac model 2019 ?? 

Kolor błękitny wygląda jeszcze gorzej niż ta czereśnio/wiśnia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tym ?? :)

 

Cytat

Prawo Kopernika-Greshama – zasada mówiąca, że jeśli jednocześnie istnieją dwa rodzaje pieniądza, pod względem prawnym równowartościowe, ale jeden z nich jest postrzegany jako lepszy (np. o wyższej zawartości kruszcu), ten „lepszy” pieniądz będzie gromadzony (tezauryzowany), a w obiegu pozostanie głównie ten „gorszy”.

Czy o tym 

Cytat

wstrzymał Słońce i ruszył Ziemie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maaxmaars poszperaj w sieci lub podzwoń po dealerach Scott'a i popytaj o Scale 950 2019. Jak komuś został Twój rozmiar, to będzie do wzięcia za bardzo fajne pieniądze. Ewentualnie negocjuj rabat na model 2020, 10% spokojnie do urwania.

Albo pytaj od razu o Scale 940. :) Świetna rama, a i osprzęt na początek Ci wystarczy. Jak komuś został, cena będzie grubo poniżej 6000 zł. Modele 2020 niestety są już na SRAM SX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
9 godzin temu, PawelW84 napisał:

Czyli biorąc pod uwagę ze jest na niego teraz 500 zl upustu nie ma co sie zastanawiac tylko brac model 2019 ?? 

Kolor błękitny wygląda jeszcze gorzej niż ta czereśnio/wiśnia ;)

Lepiej nie będzie. Tak jak w ostatnich latach jest rabat 10%.

Kolor kwestia gustu, mnie się podoba, natomiast niebieski do mnie nie przemawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...