Skocz do zawartości

[linki] do systemu SLW2/BOA


Rekomendowane odpowiedzi

Wymyłem porządnie buty i zauważyłem, że 3 z 4 linek są przetarte. Dwie w każdej chwili mogą się zerwać, czego chciałbym uniknąć. :D

Macie jakieś sprawdzone "sznurki" zamienne do butów SPD? Oryginalny zestaw linek Northwave do SLW2 kosztuje 37 zł + wysyłka. Dużo jak za kilkadziesiąt centymetrów sznurka...
Wydaje mi się, że są to zwykłe nylonowe, woskowane (lub coś w tym stylu) linki, takie jak na przykład to:
https://allegro.pl/oferta/w01-0-5mm-sznurek-nylonowy-woskowany-50m-czarny-7810257804
Ale jak napisałem - tylko mi się wydaje... ;) Ktoś ma jakieś doświadczenia z zamiennikami w systemach BOA/SLW2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Zamówiłem na próbę u chińczyków po kilka zł taki sznurek nylonowy pleciony do szambali oraz bawełniany woskowany. Jeszcze nie testowałem, ale już mam je w rękach i chyba nie wytrzymają dłużej niż oryginalna linka Northwave (która nb. wytrzymuje krótko). Taka plecionka o której napisał MaxCava powinna być lepszym zamiennikiem:

https://www.aliexpress.com/item/32810508809.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję, ale muszę podzielić się informacją, która może komuś się przyda.
Znalazłem dzisiaj alternatywę dla oryginalnych sznurówek Northwave. Dużo tańszą i wytrzymalszą. A jest nią...

Naciąg do rakiet do squasha o grubości 1,2-1,25 mm! :) Ok. 30 zł za kilkanaście metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Oryginalnie jest sznurek i właśnie dlatego się przeciera... :)

Okazało się, że naciąg do sqasha jest za gruby, by zawiązać na nim supeł mieszczący się w pokrętle.
Rozwiązaniem okazał się naciąg do badmintona. Dostałem odpadki w sklepie tenisowym. Chyba Yonex BG 65.

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Doszedł naciąg, o którym wspomniał @TheJW Właśnie to wymieniłem. Powiem tak! Działa bardzo dobrze. Wymiana jest nieco skomplikowana, bo naciąg jest sztywniejszy od sznurka, ale jak już się wymienić to jest bardzo dobrze!

Pięknie dziękuję za pro tipa!

Edytowane przez Eathan
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...