Skocz do zawartości

[kaseta Shimano] Hg80


fakirek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie obecnie posiadam kasetę Shimano CS-hg80 11-28 9 rzędową  i po mału muszę szukać nowej kastety a HG-80 11-28 już nie są dostępne w sprzedaży , i dlatego kieruje pytanie do Was Bracia i Siostry jaka polecacie kastę 9 rzędowa tej samej klasy co HG-80 

Ps: Hg-80 wytrzymała  pewnego roku 12500 km i przeskakiwała 

 

Pozdrawiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżąc na przeróżnym sprzęcie doszedłem do wniosku, że nie istnieje coś takiego jak wytrzymałość kasety. Kasetę zjada wyłącznie rozciągnięty łańcuch oraz dodatkowo są prasowane zęby przy mocniejszej nodze wraz z przebiegiem.

 

Droższe są lżejsze, ładniejsze, mają lepsze powłoki antykorozyjne, ale trwałości nie sposób określić w droższych kasetach na wyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fakirek84 napisał:

CS-hg80 11-28 9 rzędową

Używki albo leżaki w stacjonarnych sklepach w tzw. Pcimiu.

Ja ostatnio podmieniłem na to co było czyli HG-200 czorne, rdzewieje, ale....

1 godzinę temu, cervandes napisał:

nie istnieje coś takiego jak wytrzymałość kasety. Kasetę zjada wyłącznie rozciągnięty łańcuch

Działa już tak długo że sie dziwię,  3-ci łańcuch obskakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fakirek84 napisał:

Szukałem hg61i też brak :mellow:, a jak z wytrzymałością tej hg400?? 

Ja mam CS-HG400 11-28 w trekingu, najechane na niej coś około 10 tys. km i dalej daje rade. Tylko że ja jeżdżę po płaskim, z wysoką kadencją i na trzy łańcuchy :) 

Bierz CS-HG400, z nowych nic lepszego nie znajdziesz. CS-HG400 to jeszcze Made in Japan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma pracować z M590 ( jeśli to 3x9 ) ? Najnormalniej w świecie i za 45-46 zł nie ma nic lepszego. Aktualnie mam na nim i M590 ( 3x9 ) zrobione około 2k km, przy pomiarach ręcznych praktycznie nowy ( wiadomo, styl jazdy = zużycie, a ja jeżdżę równo ) bo ma ok. 0,4%. Zrób 2k km na jakimś shimano nawet w półce cenowej do 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...