Skocz do zawartości

[stojak rowerowy] pytanie o przednie koło


Rekomendowane odpowiedzi

Po wielogodzinnym researchu zdecydowałem się na stojak bike hand yc-100bh https://ctbike.pl/bike-hand-yc-100bh-stojak-do-serwisowania-rowerow.html

Jedyna myśl, która mnie jeszcze zastanawia to co z przednim kołem? Czytałem, że te tanie stojaki z lidla i juli mają taśmę, co unieruchamia przednie koło. Niczego takiego nie widziałem w tych droższych stojakach. 

Rozumiem, że rower z reguły wiesza się w pionie na takim wieszaku ale można i pod kontem. Wtedy koło raczej na pewno będzie się skręcało przy byle dotyku, nie mówiąc już o lampce na kierownicy. Czy do jego unieruchomienia używa się dodatkowy gadżet?

Jak to wygląda przy profesjonalnym serwisowaniu roweru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, panmarcepan napisał:

Rozumiem, że rower z reguły wiesza się w pionie na takim wieszaku ale można i pod kontem.

Jak, niby, w pionie? 

Ten wieszak, co to go zreserczowałeś, ma tylko jedną przewagę nad trzykrotnie tańszymi z Lidla, mianowicie można go przysunąć bliżej do ściany. Co zresztą jest zaleta tylko dla tych, którzy reperują rowerki w małych kurnikach. Mam ten Lidlowy i do zastosowań domowego serwisu jest aż na to. Mocowanie na kierownicę  przydaje się, np: przy odpowietrzaniu hamulców. I jeszcze ma tackę na różności, która przydaje się cały czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, panmarcepan napisał:

Jak to wygląda przy profesjonalnym serwisowaniu roweru?

Tak:
HBH-2_002.jpgHBH-2_004.jpg

 

A w przypadku stojaków z Jula czy Lidla (ewentualnie innych bliźniaczych dostępnych w sieci) jest w zestawie dodatkowy element służący przytrzymywaniu kierownicy - taka teleskopowa rurka z gumowymi paskami na końcach:

639447.jpg?width=458&height=458&scale=bo

A tak w ogóle:

8 godzin temu, panmarcepan napisał:

ale można i pod kontem

pod jakim "kontem" chcesz ustawić to koło? Bankowym? ;)))

 

Aaa, czekaj, bo Tobie chodzi o unieruchomienie koła, żeby się nie obracało, a nie kierownicy i całego przodu...
Po co właściwie unieruchamiać samo przednie koło...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten stojak i jestem zadowolony. W pracy mam łapę przykręconą do ściany, używaną od 10 lat. Po 10 latach wymienione gumy z łap, które są bez problemu dostępne.

2 godziny temu, kolarzjedrek napisał:

Co do samego stojaka to słaby jest szkoda kasy, sama główka jest marnej jakości.

Naprawdę niema sensu komentować jakości produktu jeśli się go nie użytkowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za informacje.
Jak widać samo przeglądanie forum nie starcza i warto się zapytać :)

Chodziło mi oczywiście o skręcanie całej kierownicy na boki co np się mi zdarza jak podniosę rower jedną ręką.

Co do samego stojaka to nie znalazłem nic lepszego, co by właśnie się mieściło w moim "kurniku". A tego konstrukcja wygląda na dosyć kompaktową. Owszem widziałem kilka nawet nieco tańszych tej samej konstrukcji ale to chyba podróby tego oryginalnego (tylko ten ma odpowiednią promocje, itp).

Dzięki za cynka z CtBike - z reguły research odnośnie sklepu robię wyciągając kartę :) A brać chciałem i tak ze ######.pl bo tam tańszy. Ale na CtBike'u mają te półeczki magnetyczne i po prostu lepszy design strony, stąd ten link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, panmarcepan napisał:

chyba podróby tego oryginalnego

Sądzisz że Bike Hand to firma która wynalazła stojak serwisowy, który jest najwyższej klasy i reszta tylko zrzyna?

Jak to się mówi, dobry produkt nie potrzebuje reklamy. Dokładnie tak jest z największymi graczami na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panmarcepan a coś na temat stojaka Pro czytałeś? https://www.sbike.pl/narzedzie-konserwacja-stojaki-warsztatowe-stojak-montazowy-pro-z-torba-pr100360-o_l_219_1169.html

Wygląda podobnie, a sprawdziłem czy Shimano ma jakieś w ofercie bo mam w domu trochę narzędzi tej marki i nie narzekam, dla mnie to jednak półka wyżej jak Bike Hand.

Minusem stojaka z Lidla faktycznie są wymiary podstawy, jeśli ma się kilka rowerów, często je serwisuje to wychodzą też inne rzeczy, luzy trzaski i podobne ale cena w zupełności to rekompensuje. 

https://velo.pl/akcesoria/narzedzia/stojaki-uchwyty-i-haki/park-tool/pcs-92 jest też nowość Parktoola, ale to zupełnie inna konstrukcja od tej którą mamy w serwisie więc trzeba poczekać na recenzje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mieszać jeszcze bardziej...ale na pewno potrzebujesz aż tak drogiego stojaka? Nie wystarczy taki marketowy? Ja serwisuję regularnie na takim dwa swoje rowery, w przyszłym sezonie dojdzie trzeci - lubej. W międzyczasie ktoś z rodziny coś podrzuci. I ten stojak daje radę. Owszem, nie jest mega stabilny, regulacja nie jest zbyt precyzyjna, ale do podłubania przy sprzęcie od święta wystarczy. A i nie szkoda go używać do mycia rowerów. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założeniem było znalezienie stojaka jakościowo lepszego od tego z Lidla i Juli i nie na czterech nogach. Serwisować w sumie będę nie wiele, bo swoje 4ry rowery, dwa dziewczyny, więc faktycznie może to przerost formy nad treścią ale po prostu lubię ładne rzeczy. Ten Parktoola PCS-9.2 wydaje mi się już drogi jak na moje potrzeby ale te 400-500zł wydaje mi się kwotą jaką mogę wydać max, stąd na takowy padło. Przeglądając internety by w ogóle zobaczyć jak to działa w praktyce to ten z Bike Handu ma najlepszy marketing i najwięcej o nim można się dowiedzieć, więc na niego padło :) Chyba, że ktoś jeszcze zmieni moje zdanie :P A kusi mnie by dziś go kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co by temat podsumować, to stojak mam już w domu.
Wyboru padł na Park Tool PCS-10.2 - ot spontan zamówiony przed północą. Pierwsze testy za mną i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem :) Prezentuje się pięknie, rower trzyma stabilnie, składa się całkiem dobrze, myślę, że będzie służy przez lata :)
Ładna paczka przyszła z Amazon.de, chociaż zdziwiłem się, że dostarczała ją u nas po prostu poczta polska, a nie kurier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, zakup w sylwestra ostatecznie był na spontanie. Przeważyło to, że 10.2 ma półeczkę na części w standardzie, a w 9.2 trzeba za nią dopłacać, co w sumie wychodziło w podobnej cenie, stąd 10.2 :) Sam chwyt ma fajny bajer, że wystarczy pokrętło przełożyć by rozchylić i zamknąć o kilka cm, przez co o wiele przyjemniej się mocuje ramę niż jakbym miał tylko chwyt skręcać.

No nie mogę po prostu przestać się patrzeć na ten stojak, tak ładnie wykonany jest :) Ramą od roweru tak pomalowaną i miłą w dotyku bym nie pogardził :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, panmarcepan napisał:

stąd 10.2

Fajny stojak.... lekki, składany. Do domowego użytku- bajka.

Po wielu latach używania różnych stojaków składanych (w robocie) uważam że jedynie słuszna konstrukcją jest PRS 3 + Jakaś płyta stalowa ze złomu na podstawę.....ale to tak poz tematem ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak podpytuję bo o ile lidlowy do okazjonalnego użytku jest okej to jednak drażni mnie że nie jest tak pewny i stabilny jak serwisowy PRS 3. Może cierpliwie poczekam aż dorobię się garażu/piwnicy żeby nie kupować lepszego stojaka składanego do mieszkania, bo teraz chyba najbardziej opłacalnym stojakiem do użytku prywatnego jest PRS-4W plus ramię i podstawa ze złomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...