Skocz do zawartości

[Rower] Accent Peak 26'; Rozmiar 17'; Sztywny widelec


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Poniżej moje ogłoszenie sprzedaży roweru. Jest skopiowane z OLX, także wybaczcie jeżeli są wypisane jakieś oczywiste rzeczy :) 

Cena: 1800 zł

Byłbym zachwycony gdyby rower trafił w ręce jakiegoś zasłużonego forumowicza :)

Sprzedam rower zbudowany na ramie Accent Peak 26' w rozmiarze 17' oraz sztywnym widelcu Accent. Waga roweru to około 9600 gramów.

Rower złożyłem 3 lata temu, natomiast duża część komponentów została wymieniona w międzyczasie. Od momentu złożenia, rower przejechał około 10 tysięcy kilometrów. Jestem bardzo lekkim kolarzem, więc na pewno rower nie był w żaden sposób nadmiernie obciążony. Unikałem także jazdy w deszczu, więc jazda w mokrych warunkach zdarzała się sporadycznie.

Rower był serwisowany regularnie, nigdy na nim nie oszczędzałem. Jeżeli coś nie działało, było natychmiast wymieniane na nowe. Co roku cały rower jak i wszystkie komponenty były rozkładane do ostatniej śrubki, czyszczone ( odtłuszczacz + mycie pod bieżącą wodą) i na nowo składane. Wszystkie prace wykonywałem samodzielnie, więc doskonale znam stan techniczny roweru. Aktualnie rower jest właśnie po takim dużym serwisie, co potwierdzają zdjęcia.

Rower oczywiście posiada kilka wad ( chociaż nie jest to najlepsze słowo), ale wynikają one tylko i wyłącznie z eksploatacji i normalnego zużycia elementów, a nie zaniedbania czy mechanicznych uszkodzeń.

Napęd ( zębatka NW, kaseta, manetka, przerzutka, łańcuch) został wymieniony rok temu. Aktualnie ma przejechane około 4 tysięcy kilometrów.

Rower był eksploatowany zgodnie z przeznaczeniem, czyli lekkie, amatorskie XC, bez skoków czy jazdy po ciężkim terenie. Rama nosi ślady użytkowania, kilka odprysków, rysek. Niestety na początku sezonu 2019 wyskoczyło mi coś spod tylnego koła, stąd na rurze podsiodłowej jest nieco większa rysa ( aktualnie zakryta czarną folią ochronną). Na reszcie komponentów widoczne są normalne ślady, których nie da się uniknąć podczas dynamicznej jazdy w terenie.

Rower jest bardzo zwinny i dynamiczny. Sztywny widelec wymaga przyzwyczajenia, jednak dzięki temu prowadzenie jest bardzo ostre i precyzyjne. Opony 2.2 na niskim ciśnieniu pochłaniają dużo przeszkód i mimo wszystko jazda jest bardzo komfortowa. Pozycja na rowerze jest dość agresywna. Nisko osadzony kokpit obniża środek ciężkości, przez co przy odpowiedniej technice rower prowadzi się bardzo stabilnie. Dzięki takiej pozycji, podjazdy nie stanowią problemu, tak długo jak jest siła w nogach ;)

Tak jak pisałem wcześniej, nigdy nie oszczędzałem jeżeli chodzi o serwis. Nie oszczędzałem także jeżeli chodzi o drobne elementy które miały nieco wyróżnić rower. Prawie wszystkie śruby i podkładki zostały wymienione na tytanowe lub aluminiowe ( przykład widoczny na zdjęciu zacisku hamulca). Mimo że zmiana wydaje się dość mała, to z racji ceny śrub wykonanych z tych materiałów, sumaryczny koszt prawie dorównał nowemu kompletowi hamulców zamontowanych w rowerze :)

Wykaz komponentów poniżej. Liczba w nawiasie po nazwie komponentu np (3), oznacza ile sezonów ma dana część. (0) oznacza zupełnie nową część.

Rama: Accent Peak 26' 17' (3)
Stery: Octane One Warp 1
Widelec: Accent (2); Rura sterowa docięta do mostka, bez podkładek
Koła: Piasty Shimano FH/HB-525-a 36H 9/10 mm + Nyple Sapim Polyax + Szprychy Sapim Laser + Obręcze Accent Rockrider, waga ~ 1800 gramów (3)
Opony: Continental Race King 2.2 zwijane (2)
Dętki: Schwalbe Light 27,5' (2)
Zaciski piast: Accent Bolt
Korba: Shimano FC-M590 (3) + Zębatka Narrow Wide Octane One (1) 32T + Suport Deore XT (1)
Kaseta: Deore XT 11-36 10s (1)
Łańcuch: Deore XT 10s (1)
Przerzutka tylna: Deore XT RD-M781 GS (1) + nowe kółka SLX z wysokimi zębami (0)
Manetka: Deore M6000 10s I-Spec II
Hamulce: Deore M6000 (2) + klocki hamulcowe Jagwire Półmetaliczne z aluminiowymi płytkami (2)
Tarcze hamulcowe: Accent Airplane 160 mm (1)
Chwyty: PRO 32 mm (0)
Kierownica: Accent Execute Carbon 700 mm (1)
Mostek: Accent Seventeen -17 100 mm (2)
Sztyca: Accent Execute PRO (2)
Zacisk sztycy: Accent Execute (2)
Siodełko: Accent Execute PRO (0)
Pedały: Deore XT PD-M8000 (1)
Koszyk na bidon: Elite Vico Carbon
Pancerz przerzutki: Shimano SP41 (0)
Linka przerzutki: Shimano SIS (0)

Jak widać rower jest dość specyficzny, zbudowany w oparciu o zakładaną koncepcję a nie zbiór losowo dobranych części. Będzie idealny dla osoby która szuka właśnie takiego roweru i wie z czym jest to związane.

Nie jest to dobry rower do niedzielnych przejażdżek, natomiast jest idealny jako szybki "połykacz" kilometrów przejechanych w lekkim terenie. Jeździłem nim praktycznie po wszystkich najlepszych trasach w okolicy Otwocka ( Świder, Góra Lotnika, Wawer, Celestynów/ Lasek, Emów, Mienia) i właśnie w takim terenie sprawdza się rewelacyjnie.

Na oględziny zapraszam osoby realnie zainteresowane zakupem. Rower aktualnie jest spakowany i czeka na wiosnę, więc chciałbym uniknąć niepotrzebnego "rozpakowywania".

Bardzo chętnie odpowiem na wszelkie pytania, nawet te najbardziej szczegółowe. Tak jak pisałem, rower serwisuję samodzielnie, więc znam wszystkie szczegóły. Nie mam także nic do ukrycia jeżeli chodzi o stan roweru. Zależy mi żeby trafił w dobre ręce.

Rower sprzedaje ponieważ chciałbym spróbować innego gatunku kolarstwa górskiego.

Rower można obejrzeć w Otwocku po uprzednim umówieniu się. Cena jest do lekkiej negocjacji, dopiero po oględzinach.

20191230-175708.jpg

20191230-175857.jpg

20191230-175919.jpg

20191230-175951.jpg

20191230-180044.jpg

20191230-180010.jpg

20191230-175816.jpg

20191209-142518.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1400 zł

Uwaga! Sprzedaję bez pedałów.

Z racji że musiałem spakować rower co wiązało się częściowym demontażem, możliwość obejrzenia tylko w weekendy po uprzednim umówieniu się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia: - Przedmiot/y, których dotyczył temat został/y sprzedane/kupione - Autor tematu poprosił o zamknięcie tematuJeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące usunięcia tematu, skontaktuj się z moderatorem, którego nick widnieje przy tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...