Skocz do zawartości

[zlot] Stallovy - reaktywacja A.D. 2020?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.12.2019 o 13:59, woojj napisał:

i może w końcu jakieś spotkanko stallove w 2020 roku ;-))))

Jest nas już dwóch. Ktoś jeszcze? :rolleyes:

Nie ukrywam że mając w swoim garażu prawie same stalowe rumaki fajnie byłoby się w końcu spotkać z miłośnikami tegoż materiału. 

Zasady proste - rower ze stalową/tytanową ramą jest przepustką na zlot. 

Jako że chętnie włączę się w organizację takiego spotkania chciałem podpytać uczestników poprzednich edycji jaką mieliby wizję tegoż - patrząc na minione imprezy.

Czy większe miasto z łatwym dojazdem (np. PKP), piątkowym wieczorem na bulwarze, sobotnią trasa w terenie i ogniskiem czy bardziej zlot gdzieś w górach z wieczornymi ogniskami? 

Rzeszów niestety zazdrości taki miastom jak Szczecin czy Bydgoszcz terenów zielonych dookoła bo u nas ciężko o jakiś większy kompleks leśny w pobliżu, ale dobrze skomunikowany z resztą Polski jest Przemyśl ze swoim Pogórzem. Jest Beskid Niski. Można też udać się w zupełnie inną część Polski. 

Edytowane przez MikeSkywalker
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie, ale nie Bydgoszcz i nie Szczecin. Polecam to:

https://www.traseo.pl/trasa/jastrowie-borne-sulinowo-jastrowie

Sprawdziłem to z rodzinką dwa lata temu. Jeden z najlepszych rowerowych wyjazdów w moim życiu. To jest bardzo zróżnicowana trasa: dwa duże parki, puszcza, wrzosowiska po poligonie, od cholery bunkrów (w tym po wyrzutniach balistycznych), miasto duchów (Kłomino), bagna.

Znam świetną agrotyrystyczną metę niedaleko Górzna, gdzie robią taki gulasz, że szok (Zajazd Ranczo).

Jednego dnia można by skoczyć do Złotowa do "Kaczego Dołka", na piwo i bulwary wokół jeziora, bo można je caluśkie bulwarami objechać. Po drodze zaliczyć trudno dostępne ale piękne jezioro "Uroczysko Jary" ... bo autem nie dojedziesz !

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczecin, Bydgoszcz podane tylko jako przykłady.

Borne Sulinowo - jestem za! Ot taki powrót krainy paprykarza. I bardzo fajne tereny, sam miałem proponować rajd Szlakiem Fortecznym w okolicy Przemyśla, ale niestety nie jest to taka szwendaczka po terenie jak wspomniane poligony. 

Ale że dla mnie to drugi koniec świata, znaczy Polski stąd pytanie - jesteś w stanie pomóc coś na miejscu z logistyką? 

Co do samych tras to podobało mi się rozwiązanie ze zlotu FR - tylko wstępnie wybrane szlaki a dalej spontan, w zależności od tego jakie sprzęty się pojawią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rambolbambol   +1 , dla mnie wygląda super.

Pytanie tylko, czy jest tam jakiś znany Ci lokal który można wynająć na kilka osób na 1/2 noce, warto chyba mieć jedną miejscówkę jako bazę , dobrze zabezpieczyć jakieś pomieszczenie na rowery .

Pytam dlatego że jak byleś z rodzinką, to może już przeszedłeś przez przyjemność poszukiwania lokum w internetach ;)

Poza tym - jak to na poprzednich Stalowych - może się okazać że liczba uczestników jest dość duża, więc warto to brać od razu pod uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafalxM

Ten Zajazd Ranczo to własnie fajna baza noclegowa. To gospodarstwo agroturystyczne. Mają 2 duże domy pełne pokoi z łazienkami, własną kuchnię, stołówkę, bar i naprawdę fajna ekipa ludzi tym zarządza. Są miejsca na grilla, ognisko, jest stodoła-garaż, gdzie rowery można schować. Pamiętam, że jak byłem tam ostatnio to z gospodynią nawet wspominałem, że ta miejscówka byłaby świetna na zlot. Ona powiedziała, że wieczory kawalerskie i zjazdy rodzinne mają obcykane.

Oprócz tego hodują konie, kozy, różne rodzaje kur, strusie i chyba alpaki. 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic od siebie nie dodam w obliczu podanych zacnych pomysłów oprócz tego iż obserwować wątek będę z wypiekami a jeśli spotkanie przytrafi się pod koniec czerwca "w górę" to dołączę na pewno.

A na przyszły rok cały życzę wszystkim moc zdrowia aby solidnie podawać łydami a ramy Wasze niech unikają zbytnich spoufalanek z wredną zochą rudowłosą.   POZDRo-:ver  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy cokolwiek.... Daleko ale co tam ;-)) Ważne że Razem. No i terminy po czerwcu są OK......bo to w branży rowerowej już nieco lepiej.....no i spotkanie z Kazikiem to dla mnie i wielu priorytet ;-)))

No i może damy radę Prezesa skoptować ...... było by fajnie. 

 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, woojj napisał:

.....no i spotkanie z Kazikiem to dla mnie i wielu priorytet ;-)))

KAZIK NA ŻYWO !?!

51a315e0bdcee_o_medium.jpg

 

...a na poważniej to jest plan, że od czerwca już sobie tutaj zostaniemy całą bandą na dłużej.  Dlatego śledzę Was z zaciekawieniem i niedoczekaniem :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż samość Borna! Soli na  Nowo! Przemyśl to.

Jeziora są czyste wyBornie,  to rejon ma namioty i mycie bez łazienki, kilka  bikkaperskich dni .... można też promieniście pojachać w kierunku siebie np z Bydzi, 3miasta, Szczeciny , czas na knucieknurów.... Byle nie jechać przez Knurów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra stalowe wilki, a jakbyście się zapatrywali na opcję, żeby część watahy zabrała ze sobą młode? 
Oczywiście szczeniaczki zwolnione są z obowiązku posiadania stali. Taka myśl mi się w głowie kołuje, że część z nas o tym mogła już myśleć ale nikt nie powiedział jeszcze.

Moja dziedziczka rodu spokojnie taką trasę jest w stanie ogarnąć a w razie czego zaplecze ratunkowe też by było.

Małe spoilery jakich atrakcji można się spodziewać:

https://www.krzywaprosta.pl/2016/01/20/niezwykle-miejsca-borne-sulinowo-klomino-brzeznica-kolonia/
http://www.jastrowie.pila.lasy.gov.pl/diabli-skok
https://bit.ly/36jvmbX - prawdopodobny nocleg
https://www.zlotow.pl/Promenada_nad_Jeziorem_Miejskim_w_Zlotowie.html --> checie bulvary, macie bulvary
są też bardziej ... terenowe bulvary wokół całego jeziora w Jastrowie z jedynymi jakie znalazłem w Polsce dziko rosnącymi Czaga Czaj.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bym rączo na ranczo końcem września z chęcią zajechał.  Już widzę jak pod wpływem Majkowej weselnej się przesiadamy ze stalowej ramy na organiczne lamy  :whistling:

Tak, plan jest w dechę.  Aczkolwiek ja bym osobiście unikał zwożenia swych nieletnich w przyczepce, wszak duch imprezy działa wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości i dobrych obyczajach  :nuke:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja między innymi z powodu podanego wyżej jestem za tym żeby nieletnich zostawić w domu. "Letnich" można wyłączyć ze sprzętowej eugeniki. 

Ale zlot niech pozostanie zlotem dla dorosłych którzy w jednym miejscu zapominają o wyższości stali - wszakże do stalowych puszek leją zwykle napój stojący na najniższej półce ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SS w '17 pojechałem gdy młody miał 4 miesiące, w czas zlotu będzie miał ponad trzy lata a młoda urodzona pod koniec sierpnia prawie rok, połówka nie robi problemów przy piciu kawy, upiekłbym dwie pieczyste na jednym ogniu, pojeździł z dziadami i zabrał rodzinkę w borne.
Zrewanżowałbym się ćwiartce za zlot militariów w 2012 gdzie wypijając za dużo kawy mieliśmy spięcie na krawędzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...