Skocz do zawartości

[Rower] Specialized Tarmac Pro Disc 2019 Czy Venge Pro 2019


slaweuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że podobne tematy były wiele razy poruszane, jednak jak wiadomo, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Mój S-Works Tarmac SL3 ma już 10 lat, więc zacząłem się zastanawiać nad jego zmianą. Mam dylemat, czy brać Tarmaca czy Venge. Oba modele w identycznym malowaniu i na identycznym osprzęcie - różnica w zasadzie tylko w kształcie ramy i sztywności samego roweru.

Tarmac SL6 Pro Disc :
https://sprint-rower...c-disc-pro-2019

Venge Pro :
https://sprint-rower...-venge-pro-2020

Jeżdżę w większości sam, teren raczej płaski. Żadnych zawodów czy wypadów w góry nie mam w planach. Co wybrać, czym się sugerować ? Myślę od tygodnia i nie mogę podjąć decyzji. Doradźcie coś Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opływowe kształty w Venge sprawiają, że rower jest bardzo sztywny, co jest super na gładkich asfaltach i podczas mocnych sprintów. Rower jest mega reaktywny i szybki, jednak mało komfortowy. 

Tarmac ma klasyczne kształty, "normalna" sztyca lepiej pracuje i amortyzuje drgania, jest po prostu komfortowy. Jeździłem na obydwu modelach i zdecydowanie model Tarmac jest bardziej dla ludzi ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, bardziej podoba mi się Venge i w pierwszej chwili na niego się napaliłem. Płaska kierownica, brak linek, kosmicznie top wygląda. Jednak im dłużej drążę temat obu rowerów, dochodzę do wniosku,  że chyba Tarmac jest bardziej sprawdzoną konstrukcją. Na pewno jest to model bardziej popularny. Boję się eksperymentowania, zwłaszcza że trochę kasy muszę wydać. Decyzji jeszcze nie podjąłem, ale szala przychyliła się mocno na stronę Tarmaca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może nowy roubaix- jak to mówią lżejszy niż tarmac szybszy niż venge? Żeby nie było, nie znam tych sprzętów dobrze, nie jeździłem. W jakimś numerze szosy był test nowego venge...trudno żeby rower nie zbierał mega dobrych opinii, ale do wad zaliczono skomplikowany w serwisie przedni kokpit. Może warto rozeznać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...