Skocz do zawartości

[amortyzator] SR Suntour Axon Rl-Rc - brak czułości


olek123

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy jest tu jakiś posiadacz wymienionego w tytule Axona? Model na 2018 rok. Problemem jest brak czułości na niewielkie nierówności, amortyzator jest zamulony, w porównaniu do RS i Fox ciężko ugiąć go w początkowej fazie. Ciśnienie ustawione prawidłowo, regulacje góra, dół ustawione praktycznie na zajączka. Dodatkowo przy każdym ugięciu pojawia się stuk, coś podobnego do uderzającego pancerza w metalową rurkę. Nie wiem czy w moim egzemplarzu jest coś zepsute czy ten typ tak ma, że stanowczo odbiega pracą od konkurencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ACTIVIA napisał:

Na tłumiki jest 12 miesięcy gwarancji

15 godzin temu, olek123 napisał:

Tylko 12 miesięcy? Dlaczego tak krótko? Amortyzator kupiony 13 miesięcy temu...

14 godzin temu, ACTIVIA napisał:

Takie warunki daje producent, jest to opisane w książce gwarancyjnej. A gdzie kupiony bo jak u mnie to daje 24 miesiące ?

@olek123 olej "książkę gwarancyjną" i skorzystaj z rękojmi, bo warunki dyktowane przez producenta Cię nie powinny interesować - umowę zawarłeś ze sklepem, w którym kupiłeś widelec. :) Żadne 12 miesięcy, to bzdury niezgodne z prawem. 2 lata na towar bez żadnego "ale" i bujania się - to gwarantuje Ci ustawodawca. Jeśli towar posiada wadę fabryczną, a niedziałający tłumik z całą pewnością takową jest, to nie ma dyskusji.

 

 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheJW napisał:

@olek123 olej "książkę gwarancyjną" i skorzystaj z rękojmi, bo warunki dyktowane przez producenta Cię nie powinny interesować - umowę zawarłeś ze sklepem, w którym kupiłeś widelec. :) Żadne 12 miesięcy, to bzdury niezgodne z prawem. 2 lata na towar bez żadnego "ale" i bujania się - to gwarantuje Ci ustawodawca. Jeśli towar posiada wadę fabryczną, a niedziałający tłumik z całą pewnością takową jest, to nie ma dyskusji.

 

 

Kolego @TheJW  poczytaj dobrze prawo tj. podstawa prawna art. 577 § 4 kodeksu cywilnego . Co do okresu Gwarancji to ja nie robię  problemu i napisałem forumowiczowi @olek123 że bez problemu może do mnie wysłać Axona i wszystkie amortyzatory zakupione u mnie także oferuje z  2 letnim okresem gwarancji

f360.jpg?0.24491739979138605

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ACTIVIA Ty mi dalej o gwarancji, a ja mówiłem o rękojmi. :D Czyli dział II przytoczongo Kodeksu Cywilnego. I to od konsumenta zależy, czy skorzysta z rękojmi, czy gwarancji (zwykle - co logiczne - wybiera się korzystniejsze...o ile w ogóle zna się możliwości).

No ale nie ma co się sprzeczać, chcesz mu zrobić widelec, to nie ma problemu. Chciałem jedynie podpowiedzieć koledze, co może uczynić w razie problemów. ;)

Wesołych, jeśli obchodzicie! :)

Edytowane przez TheJW
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...