Skocz do zawartości

[klocki] Co zamiast Shimano B01S?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam hamulce Shimano Disc BR-M396 (hydrauliczne, tarcza 160mm). Zawsze stosowałem klocki zywiczne Shimano B01S. Ale ostatnio mam wrażenie, że ich jakość się wyraźnie pogorszyła. Można sobie odpowietrzać hamulce, czyścić klocki rozpuszczalnikiem i wypalać a i tak siła hamowania prawie tak sama jak na V-brake w drugim rowerze. Co wobec tego byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koolstop półmetaliczne zbierają dobre opinie. Dokładnie nie pamiętam, ale chyba nawet je miałem i siła hamowania była dobra. 

Ze znanych marek brałbym pod jeszcze uwagę SwissStop. Aktualnie mam półmetaliczne Jagwire i też dają radę.

Swoją drogą to jest gigantyczny wątek o klockach, poczytaj, bo nic więcej  niż tam raczej Ci nikt nie napisze.

51 minut temu, Thomlodz napisał:

tak siła hamowania prawie tak sama jak na V-brake w drugim rowerze.

Dobrze ustawiony V-Brake, nawet tani, praktyczne katapultuje przez kierownicę. Tylko modulacji brak.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Koolstop'y KS-D620 lub 620S które przewyższają wszystkie rozpoznawalne marki pod względem siły hamowania i kultury pracy. Jak masz głębokie bruzdy w obecnych tarczach to też polecałbym zmienić.

tarcze niedawno zmieniałem. Co do KS-D620 to cena widze odpowiednia:002:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, phoe napisał:

Ja mam metalliki SwissStop'a i ogień. :D Nie ma porównania do metalików od Shi(t)mano.

mam wrażenie, że firma Shimano bardzo ostatnio oszczędza na kosztach produkcji, a co za tym i jakości swoich wyrobów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie samo wrażenie mam z Koolstopami od kilku lat. Z firmą tą to zaczynałem już z klockami do vbrejków końcem lat 90, potem do tarczówek, korelacja cena- jakość była świetna, ostatnimi czasy mam wrażenie, że już nie hamują jak kiedyś a kosztują sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grzesiowu napisał:

EBC mają dobrą jakość do ceny ... teraz to właściwie tylko te kupuję.
Może tarcze trzeba odtłuścić albo wymienić? Jesteś pewny że zaciski są tip-top?

Wygląda na to, że powinny to być te https://ebcbrakes.pl/klocki-hamulcowe-cfa327r,3,159144,8180

Ale...na rysunku i zdjęciu jest coś innego. Błąd na liście hamulców "SALHONGA HJ-LATOO", zresztą niejeden na stronie:002:

O tarczach już pisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2019 o 10:32, shotgun napisał:

Uwierz i kup sobie to.

https://allegro.pl/oferta/a2z-klocki-polmetaliczne-shimano-deore-tektro-jrk-7376162373

Cena niska,moc zaskakuje, absolutnie w niczym oprócz szybkości zużycia nie ustępują Koolstopom.

A czy półmetaliczne nie spowodują szybszego zużycia zwykłych tarcz?

Znalazłem też takie klocki

https://www.centrumrowerowe.pl/okladziny-hamulcowe-eyen-01-pd20291/?v_Id=131632

Mozna sobie wybrać wersję żywiczną lub półmetaliczną (droższą o złotówkę :002:).

Ale komentarzy na razie brak. Czy ktoś z forumowiczów używał już klocków marki Eyen?

No i Jagwire

https://www.centrumrowerowe.pl/okladziny-hamulcowe-jagwire-dca016-pd3159/?v_Id=5179

 

W dniu 23.12.2019 o 00:06, grzesiowu napisał:

EBC mają dobrą jakość do ceny ... teraz to właściwie tylko te kupuję.
Może tarcze trzeba odtłuścić albo wymienić? Jesteś pewny że zaciski są tip-top?

Zaciski są OK, niedawno wymieniałem olej i odpowietrzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Jagwire kupowałem właśnie u nich przed obniżką, w stosunku do A2Z mają bardziej gwałtowny punkt hamowania, nie rozpoczynają tak miękko jak żywiczne, oczywiście i te i te hamują zdecydowanie lepiej. Nic się z tarczami nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, shotgun napisał:

Te Jagwire kupowałem właśnie u nich przed obniżką, w stosunku do A2Z mają bardziej gwałtowny punkt hamowania, nie rozpoczynają tak miękko jak żywiczne, oczywiście i te i te hamują zdecydowanie lepiej. Nic się z tarczami nie stanie.

No to chyba A2Z do jazdy raczej turystycznej będą lepsze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to od początku pisze...., jak masz jednego sprzedawcę to kup to i to, porownasz sobie. 

Np. JRK Sport mają i A2Z i Jagwire.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.12.2019 o 16:42, shotgun napisał:

jak masz jednego sprzedawcę to kup to i to, porownasz sobie. 

 

Dziwna rzecz - wyciągnąłem trekkinga przy wiosennych temperaturach, umyłem jeszcze raz tarcze i klocki i hamowanie jest prawie idealne. Czyli pewnie klocki żywiczne są wrażliwe na niską temperaturę otoczenia i dużą wilgotność powietrza (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 21:11, Thomlodz napisał:

 Czyli pewnie klocki żywiczne są wrażliwe na niską temperaturę otoczenia i dużą wilgotność powietrza (?)

Jednak nie o to chodziło. Jeździłem też dzisiaj przy ok. +2C i hamowanie było dobre. Przypuszczam, że porządne wyczyszczenia tarcz pomogło. Podobna sytuacja jak z V-brake i obręczami. Można czyścić obręcze kilka razy szmatką zmoczoną w rozpuszczalniku, obręcz wydaje się czyściutka a szmata dalej brudna. Bo materiał klocków wniknął. W przypadku tarcz pewnie było tak samo.

Ale mimo wszystko dzięki za pomoc. Zawsze dobrze wiedzieć, jakie inne klocki można kupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...