Skocz do zawartości

[Uchwyt linki hamulcowej] Patent na zgubione uchwyty


Rekomendowane odpowiedzi

W przelajach z górnym prowadzeniem linki dosc czesto te uchwyty odpadaja :P Trytytka świetnie sie sprawdza. U mnie na górnej rurze mam przewod hamulcowy i pare razy te uchwyty zrobily  papatki, a trytytki jeszzcze nigdy :P 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MikeSkywalker napisał:

To tego nie wiedziałem :)

U nas w serwisie to zwykle jest opaską lub trytką, albo zipem bo mniej głosek potrzeba żeby o nią poprosić. 

nazwa pochodzi od charakterystycznego odgłosu wydawanego podczas zaciskania

http://www.trytyt.com/o-nas

A tak przy okazji: może coś z tego w rowerze by się przydało? http://www.trytyt.com/uchwyty-kablowe

 

Edytowane przez Thomlodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informacje. Rower mam może od tygodnia, a już zdążyłem pogubić te uchwyty. Zahaczyłem albo o zabudowę trawnika albo stopą sam o linkę i wyleciała, zaś znalazłem na ziemi po tym wypadku tylko jeden uchwyt, najwyraźniej dwa pozostałe zgubiłem już wcześniej. Ale już zainstalowałem trytytki, tak mi zresztą doradził też kolega. Te uchwyty przy dosyć mocno napiętej i wygiętej z tyłu przy kole lince przerzutki są istotnie zbyt delikatne, nie mają prawa tego trzymać solidnie.

Edytowane przez osobliwy_nick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Janu_sz napisał:

Tych nie gubię, bo mam z alu i zaciśnięte, za to od przewodu hamulcowego ( te rurki przecięte ) pogubiłem i nie mogę na Ali znaleźć. Ktoś podrzuci jakiś link do Aliexpress z tymi do przewodów hamulcowych ?

https://www.aliexpress.com/popular/bike-brake-cable-clamp.html

Przy okazji - też tak macie, ze jak chcecie korzystać z wyszukiwarki na Ali to wyskakuje ekran logowania??? Pierwszy raz coś takiego widzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nie zgłębiałem czy idzie to obejść - ale faktycznie trzeba się logować. 

16 godzin temu, osobliwy_nick napisał:

Te uchwyty przy dosyć mocno napiętej i wygiętej z tyłu przy kole lince przerzutki są istotnie zbyt delikatne, nie mają prawa tego trzymać solidnie.

Dlatego jak mówiłem, najlepiej od razu je zmienić to nie zaśmiecimy środowiska :D Co jest ważne przy trytkach to obciąć je (najlepiej szczypcami bocznymi) i przejechać pilnikiem obciętą krawędź, bo zostaje ostra i można czy gdzieś przypadkiem nogą czy łapiąc rower do podniesienia (jak linki idą pod górną rurą) przeciąć skórę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...