Skocz do zawartości

[wybór na dojazdy do pracy] Cube Kathmandu pro czy Unibike Globetrotter GTS czy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję dojeżdżać do pracy 35 km dziennie po asfaltowych ścieżkach podmiejskich.  Budżet do 4000 zł, rower trekkingowy, nowy, możliwie najlepiej wyposażony i niezawodny.

Skłaniam się do CUBE-a ale wszyscy mówią o jej krótkiej ramie. Do tej pory jeździłem trekkingowym Krossem, przymierzałem się do Unibike-a i Scotta w rozmiarze M (podsiodłowa 48 cm) i było to bardzo komfortowe (mam 177 cm wzrostu, 80 kg). Nie mam dostępu do Cube-a w mojej okolicy - zostaje tylko zakup internetowy.

Który lepszy?

https://www.unibike.pl/globetrottergts.html

https://www.rove.pl/cube-kathmandu-pro-iridium-n-black-2019.html

Czy jest jeszcze coś lepszego w tych cenach i porównywalnym osprzęcie?

Jeżdżę rowerem do pracy pon-piątek kwiecień - wrzesień oraz weekendowe wypady do 100 km z sakwami po dobrych drogach.

Porównując rozmiary ramy 50 Cube i M Unibike na stronach internetowych to są one praktycznie identyczne (w załączeniu grafiki ze stron Cube-a i Unibike-a). A jednocześnie wszyscy mi mówią, że powinienem wziąć rozmiar 54 z CUBE-a bo niby 50-tka będzie za mała.

Jeśli ktoś chciałby cos doradzić to byłbym niezmiernie wdzięczny.

 

 

Przechwytywanie.PNG

0_0_productGfx_d98a305985ac975690af8b4834dcde8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz po dobrych drogach i na stosunkowo długich dystansach to może pomyślałbyś o gravelu albo szosie endurance? Taki rower będzie znacznie lżejszy i kierownica baranek daje więcej możliwych chwytów. Co do rozmiaru to wiele zależy od długości nóg. Przy 177 cm wzrostu rozmiar 54 cm zazwyczaj jest za duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi:)

Nie zależy mi żeby rower był demonem prędkości. Głównie chodzi mi o to żeby był trwały, niezawodny i wygodny. Poza tym ma mieć pełne oświetlenie i solidny bagażnik więc +/- 2 kg nie robi różnicy bo i tak nie będę jeździł na pusto.

Czy przy moich przebiegach i spokojnej jeździe jest szansa żeby łancuch wytrzymał więcej niż 1 sezon? Zastanawiam się jak trwałe są napęd i hamulce w tym Cube Kathmandu Pro i jak  bardzo kosztowny będzie serwis  takiego roweru.

Pod kątem trwałości myślę również nad paskowym Kalkhoffem ENDEAVOUR 8 z Nexusem 8:

https://rower.com.pl/kalkhoff-endeavour-8-meski-598172

Nie wiem tylko czy nie będzie za mało przełożeń i jak z awaryjnością tego Nexusa.

Wydaje mi się, że samochód jakoś łatwiej kupić niz rower...:)

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...