Skocz do zawartości

[licznik GPS] dylematy zakupowe


provayder

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team
W dniu 24.12.2019 o 09:27, arek_wro napisał:

To tak nie zadziała. Zegarki nie są widoczne dla Edge'a jako zewnętrzne czujniki tętna. Sprawdzone na Fenixie 6.

 

Mój Vivoactive 3, który nie jest stricte sportowym zegarkiem bezproblemowo działa z Edge 530 i dowolnym innym sprzętem obsługującym ANT+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie jedno pytanie mnie naszło. @KrisK, @spidelli i inni garminowcy wypowiedzcie się. Czy do przesłania innej mapy, do aktualizacji oprogramowania, wgrania śladu i cokolwiek tam jeszcze wymagane jest jakieś dodatkowe oprogramowanie? Jeśli tak to czy będzie to działać na win xp? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Base Camp to zdaje się oficjalny sposób na wgrywanie map Garmina. Opcjonalne, darmowe mapy można wrzucać wprost do urządzenia łącząc je kabelkiem z komputerem.

https://www.dcrainmaker.com/2019/08/how-to-install-free-maps-on-your-garmin-edge.html

Ze śladami jest podobnie. Trzeba je tylko wrzucić do odpowiedniego folderu. 

Aktualizacja oprogramowania jest zdaje się realizowana przez wi-fi kiedy Edge odkryje, że jest dostępna nowa wersja softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo jakiś czas temu skutecznie się wyleczyłem z Windowsa i przeszedłem na Linuksa. Open Suse to mój podstawowy system na kompie a XP to taka pozostałość, z której korzystam raz do roku jak wypełniam PIT. Base Camp wymaga min Visty ale jeśli da się to zrobić na zasadzie przerzucenia plików do folderów to na Linuksie też się powinno udać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@provayder o ile pamiętam to wgrywałem mapy przeciąganiem plików.  Z XP możesz mieć problem, bo to jednak staroć.  Teraz znikam  złapać trochę deszczu, ale jak wrócę sprawdzę czy da sie wgrać  ślad z linuxa.  Jak znajdę jakieś mapy i przypomnę sobie gdzie sie je wgrywałoo to to też mogę sprawdzić.  Zrobiłem to raz na wakacjach zaraz pop zakupie i zapomniałem. :D:D:D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale po co wgrywać ślad z Linuxa? Przecież przez telefon 90% rzeczy da się ogarnąć, chociaż trasy też można wrzucać przez przerzucanie gpxów.

Mapy to wgrywanie plików, ba, nawet soft w wersji beta instaluje się po prostu przerzucając pliki.

Tak czy inaczej wszystko załatwisz przez Telefon + WiFi + Kopiowanie plików. Garmin Explorer nie jest niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomału dojrzewam do zakupu Garmina. @KrisK gdzie kupowałeś? Ceny w oficjalnych sklepach się trzymają, na allegro jeszcze drożej. Najtaniej chyba znalazłem na bikeinn ale z tego co się dowiedziałem to gwarancja jest wtedy tylko rok. Przy zakupie w Polsce mamy 2 lata, a niektóre sklepy dają nawet 3 lata, a Garmin ponoć z gwarancji się dobrze wywiązuje. 

@safian gdzie znalazłeś edga 530 za 1100? możesz dać linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@provayder w sklepie garmina w krk... najtańsi na Ceneo byli w krk.  Z marszu wszedłem obejżałem mieli jakś promocję stwierdziłem ze drogo oni pomarudzili i kupiłem. Teraz nie widze, żeby mieli inną cenę niż 1350.   W wakacje tego było sporo i rozrzut cenowy był spory.  Zdaje sie że sie cena ustabilizowała...   Ogólnie widzę, że posucha na alledrogo też...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...

Na razie mam ten uchwyt "szosowy", ale jak zdemontuję Sigmę z mostka to może Garmin pójdzie na mostek. Muszę sprawdzić, które rozwiązanie będzie mniej kolidować z lampką.

Z tego co gdzieś wyczytałem to kupując poza Polską masz tylko rok gwarancji, w Polsce masz 2 lata choć tak naprawdę drugi rok to odpowiedzialność sprzedawcy a nie producenta. eAzymut.pl jako sprzedawca daje 3 lata, kilku innych dystrybutorów Garmina również oferuje 3 lata gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

 

a ja zastanawiam się jak to wszystko pogodzić. 

Mam zegarek Samsung Galaxy Watch gdzie jest Endomondo, Strava itd..

Wiem, że mogę kupić czujnik kadencji na BT i to połączyć. Ale zastanawiam się jaki licznik, lub jak to zrobić żebym te dane widział podczas jazdy na liczniku? Na zegarku średnio wygodnie będzie zerkać co chwile na kadencję, czy tętno. Czy da się to jakoś połączyć z jakimś licznikiem?

Czy może nie bawić się w takie rzeczy i pomyśleć o zupełnie oddzielnym liczniku, który będzie miał swoje czujniki a na koniec i tak prześlę to na Stravę lub Endo?

 

Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie bardzo widzę wtedy zastosowanie dla oddzielnego licznika. Znaczy żeby dane GPS (prędkość itp) brał z zegarka, resztę z czujników i to wyświetlał? Obecnie ceny najtańszych urzadzeń z GPS i BT/ANT+ są bardzo niskie i szukanie na siłę takiego sprzętu IMO mija się z celem.

Jest jeszcze opcja kupienia uchwytu na zegarek mocowanego do kierownicy, nie będziesz miał wtedy pomiaru pulsu, ale ten optyczny i tak jest średnio wiarygodny na rowerze i lepiej mieć opaskę na klatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam się jeszcze i "głośno myślę"

W pierwszej chwili włączenie aplikacji na zegarku - zbieranie pulsu, trasy, kadencji + w czasie jazdy wyświetlenie danych (pulsu, kadencji) na liczniku. Trasy na liczniku mieć nie muszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...