Skocz do zawartości

[Opony rowerowe] Race King vs Ikon Maxxis


Patix1337

Rekomendowane odpowiedzi

Race Kingi szybsze, Ikony dzielniejsze w terenie. Sam śmigam na MTB i robię masę KM na asfalcie, bo rower mam jeden, w terenie się lubię bawić ale używam tego samego roweru również do szybkich wycieczek i kręcenia po dalszych okolicach.

 

Bierz Race Kingi, różnica w zwijanych i drutowych taka, że drutowe są cięższe. Jeśli nie walczysz o gramy to szkoda kasy na zwijane, jeśli lubisz wyszczuplać rower - kup zwijane. Jechać będą tak samo, różnica będzie niewyczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć. Nie chce zakładać nowego tematu.

Potrzebuje nowe opony. Aktualnie mam RK 29 2.2 i są już zużyte. Sporo jeżdżę w terenie, ale całymi tygodniami dojeżdżam do pracy przez miasto (jeden rower). RK w terenie są słabe, bardzo się ślizgają, wręcz są niebezpieczne. Czy dam rade wcisnąć tu większe opony?  

Jeżeli nie większe to jakie? Szukam opon trialowych, enduro 2.20, 2.25?

 

20200206_152054.thumb.jpg.48506ada57fc49c5355fa5cabe4b60ab.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2020 o 19:28, Spascmar napisał:

Cześć. Nie chce zakładać nowego tematu.

Potrzebuje nowe opony. Aktualnie mam RK 29 2.2 i są już zużyte. Sporo jeżdżę w terenie, ale całymi tygodniami dojeżdżam do pracy przez miasto (jeden rower). RK w terenie są słabe, bardzo się ślizgają, wręcz są niebezpieczne. Czy dam rade wcisnąć tu większe opony?  

Jeżeli nie większe to jakie? Szukam opon trialowych, enduro 2.20, 2.25?

 

20200206_152054.thumb.jpg.48506ada57fc49c5355fa5cabe4b60ab.jpg

To mtb czy cross?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mtb. To Level B7

W obecnym układzie RK mając  jeszcze włoski na oponie dotykały mi już ramy z tylu, z przodu bez problemu wcisnę większa oponę.

Szukam opony o bardziej agresywnym bieżniku.

Jeżeli Vittoria trochę zawyża rozmiar opony to może szukać 2.0, 2.1 ??? Podoba mi się Barzo, Mezcal, Gato, MAXXIS FOREKASTER 29x2,20 i MAXXIS Crossmark II lub Conti Trial King.

Ciężki wybór i co się zmieści w ramę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Mod Team

Forumowicze,

Nie zakładam nowego tematu, bo sprawa jest dosyć błacha.

Potrzebuję informacji na temat rzeczywistej szerokości opony Maxxis Ikon 29x2.2 najlepiej na obcęczy o szerokości wewnętrznej +/- 26 mm.

Rozważam wersję Silkworm, 120 TPI, ale wersja raczej nie powinna mieć wpływu na szerokość opony.

Za odpowiedzi dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...