Skocz do zawartości

[Tarcze hamulcowe] SM-RT66 czy SM-RT56?


Ntkgzd

Rekomendowane odpowiedzi

RT64 mam za sobą ( dobrze ponad 4k km ), moim zdaniem są bardzo ok.

Założyłem z czystej próżności na ten sezon RT81 i już po kilkuset km na jesieni mogę powiedzieć, że jest wyczuwalnie lepiej w połączeniu z półmetalikami Jagwire. Może dlatego, że sporadycznie mam 1,5-2 km zjazdy po asflatach i szutrach ( dość spore nachylenia, wyhamowuje z 55-60km/h ) i czuć, że one nadal hamują ( w połączeniu z M6000 ). 

Fakt, że cena x2 ( rt81-rt64 ), ale jak pisałem, każdy ma jakiegoś ca i na coś traci kasę. Natomiast na pewno nic poniżej rt64 bym nie zakładał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 17.12.2019 o 19:41, Imar napisał:

A właśnie że nie.

SM-RT56 Jest przystosowana do klocków organicznych. Inna wysokość powierzchni hamującej(b01s wysoki klocek) - Tańsze modele hamulców.

SM-RT66 Jest przystosowana do klocków metalicznych i organicznych. Inna wysokość powierzchni hamującej(g02s niski klocek) - Droższe modele hamulców.

Witam wszystkich serdecznie, podłaczę się..

Mam właśnie takowy problem. Pacjent to GHOST SE1300. Chciałem w nim polepszyć hamowanie z przodu (hamulce Tektro HDM 300 160mm) i  zakupiłem tarczę SM-RT66 (jeszcze nie montowana) i klocki B01s, i natknąłem się na ten temat... :)

Jak się okazuje pasowała by tarcza SM-RT56, ale czy mogę zastosować RT66, czy nie ma to sensu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosować możesz, i będzie to działać, w crossie bodajże mam takie połączeni i śmiga. Może to powodować jakieś wibracje czy inne problemy, bo powierzchnia cierna na tarczach od RT66 w górę jest niższa niż w RT56 (i w dół). 

Można sobie to łatwo zwizualizować porównując RT56/55 i klocki B01s/G01s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież klocki zachowują mniej więcej stałą odległość od tarczy - zużywają się a jednak odległość jest zachowana. Sam się dziwiłem ale nie zauważyłem różnicy. Co innego między klockami.

PS: Co to znaczy "ORGANIZATOR" ?

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o przyleganie to tarczy - powierzchnia klocków B01s jest większa niż "powierzchni ciernej" na tarczach RT66. Można dać zacisk nieco wyżej - ale wtedy po zużyciu się klocków na grubość 1/2 grubości tarczy zrobi się próg i nie będą hamować. Można dać zacisk niżej "standardowo" i wtedy klocek będzie łapał ramiona tarczy. 

Wiem że ktoś to rozpisywał na forum, ja w swoim rowerze nie odczuwam póki co niczego. 

A Organizator to pozostałość po organizacji zlotu forum ;)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pidorlix napisał:

No i właśnie o to chodzi. Najwyżej wrzucę ją z czasem na tył, a do przodu już zaplanowałem powiększenie tarczy na 180 i wtedy RT56. 

66-tka to uśredniając chyba najlepszy produkt Shimano gdy ktoś nie chce najtańszych wytłaczanych lub często wątpliwej jakości XT. I zawsze wybieraj jak już zmieniasz tarcze te cięte laserowo. Trzeba patrzyć albo na symbole albo poznaje się po ostrych krawędziach.  

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PrzeLuka napisał:

Od lat używam RT66 a z żywicznych klocków zrezygnowałem jeszcze wcześniej. Minimum półmetaliki lub kevlar i taki zestawik nawet z słabszymi heblami bangla aż miło. Chrześniakowi złożyłem taki zestaw do MT200.

No wszyscy piszą, ze półmetaliki lepsze. 

Chyba od razu pójdę tą drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Accent_Szaj napisał:

Tak, ale ta tarcza ze zdjęcia ma rant i jest już zużyta, ale nie widzę na niej jakichś pęknięć, wszystko zużyte równomiernie.

Je nie mam obaw do użycia klocków "wide" do tarcz RT66+

Tam gdzie klocki jechały po "ramionach" tarczy jest 2x cieńsza niż na powierzchni roboczej. Oczywiście tarcza jest zużyta bez dwóch zdań. Klocki były też ścięte nierównomiernie (w klin). Gdyby to była droższa tarcza ("kanapka") to na 100% nie byłoby już hamowania (tarcza by się rozpadła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO RT66 to są najlepsze tarcze w stosunku cena/jakość. Nie ma sensu się zastanawiać nad RT56. Kwestie szerokiego klocka też uważam za zmyślony problem.

Co do klocków to ostatnio uznaję tylko metaliczne, dotąd najlepsze co mnie spotkało to EBC Gold (na allegro szukajcie pod frazą "ebc metaliczne").

Edytowane przez Rumcajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze tarcze  cena/jakość to te na pierwszym zdjęciu z mojego posta wyżej. To chińszczyzna w cenie 7zl/szt (za 180mm płaciłem około 9zl) i działają co najmniej tak dobrze jak rt66. Mam to w kilku rowerach z różnymi hamulcami - rewelacja. Jedna uwaga - śruby dostarczone z tarczami szybko rdzewieją.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...