Skocz do zawartości

[osłona przerzutki tylnej] jaką wybrać do roweru Kross


kosmonauta80

Rekomendowane odpowiedzi

Po powrocie z treningu jak zwykle otwieram drzwi do domu kluczem jedną ręką, a drugą trzymam rower. Przez moją nieuwagę ten się przewrócił. Uszkodzenia to rysa na rogu (żaden problem) oraz wykrzywiony hak (?) przerzutki tylnej. Cały impet wzięła na siebie tylna przerzutka, która po tym upadku była bliżej szprych, logiczne. Udało mi się jednak ten hak naprostować ręcznie. Po prostu ręką odgiąłem przerzutkę i działa już tak, jak przed upadkiem. Zakładam, że jest już ok (biegi działają, nie terkocze) i nie muszę nic z nią robić.

Stwierdziłem jednak, że dobrze by było ją zabezpieczyć (Shimano Deore RD-T6000) montując osłonę. Jednak mam problem z doborem takiej osłony i tu moje pytanie, czy kojarzycie jakiś model, który będzie pasował do roweru Kross Evado 7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś popularne były osłony pod śrubę osi, ale teraz już tego rozwiązania nikt nie stosuje.

Jeżeli masz otwory pod bagażnik, to może szukaj czegoś tego rodzaju, pod hasłem "osłona przerzutki".

oslona-przerzutki-tylnej-dluga-2-otw-.jp

Natomiast według mnie, zdarzenie losowe i ja bym sobie głowy tym nie zawracał. Jak to się mówi, zdarza się. Jak odstawiasz rower, to oprzyj go stabilnie, otwórz wszystko i dopiero wstaw. Raz czy dwa razy zrobiłem to samo co Ty i kończyło się podobnie, a zaoszczędziłem jakieś 5 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dawne osłony pod śrubę osi to była dobra rzecz. Mój komunijny góral zaliczył tyle gleb że aż wygiął się płaskownik do którego przyspawana była osłona. A przerzutka miała się dalej dobrze. Wersja bez płaskownika, ta ze zdjęcia będzie słabsza,

Ale to były inne czasy,  haki  w ramach stalowych były inne.

Jeśli nie dało by rady kupić takiej osłony lub jej dopasować to polecam chociaż zainwestować w stopkę. Pomaga chronić przed upadkiem w takich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...