Skocz do zawartości

[napęd] 2x10 zmiana kasety


Wafel69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam rower fitness Specialized z napędem 2x10 Tiagra. Oczywiście jest to napęd szosowy. Ponieważ dużo jeżdzę po górkach zauważyłem ze brakuje mi przełożeń.

Z tyłu mam kasetę 11-34T. Przerzutka Tiagry z tyłu obsługuję z tego co czytałem max 34zęby. 

Chciałbym zmienić kasetę na 11-42T i w zwiazku z tym pewnie bedę musiał wynienic przerzutkę na DEORE MTB RD-M6000 SHADOW która obługuje 42 zeby

I tu pytanie czy manetka szosowa Tiagry obsłuży przerzutkę MTB Deore?

Z góry dzięki.

Ewentualnie jak ktoś by miał inny pomysł na problem bedę wdzięczny.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korba GRX to i przerzutka z przodu też do wymiany, to już lepiej założyć jakąś korbę FSA. Ale i tak efektywnie po wymianie całego napędu jak proponujesz różnica będzie raptem o 4T, czyli jedno dodatkowe przełożenie. Kiepski interes.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wkg napisał:

I zniszczyć kolana przy okazji, a co tam

Ale tu mowa o jeździe szosowej jak mniemam i wygląda to jednak inaczej niż nakazywałyby myśleć przyzwyczajenia np. z mtb i jazdy w terenie.

Jeszcze nie tak dawno kaseta 11-28 w szosie to już był "szeroki zakres", a z przodu zdarza się nieraz więcej niż kompakt. Kwestia wytrenowania i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłeś od razu napisać, że chodzi o jazdę z tobołami ;)

Pomyślałbym nad zmianą korby na coś pokroju 38/26 czy 40/28 (te akurat produkowane dość krótko, ale pewnie jeszcze do znalezienia) + niestety nowa przednia przerzutka do tego. Kwestia potwierdzenia czy takie coś obsłuży manetka Tiagry...

Ewentualnie zaryzykować z kasetą 11-36, zawsze coś jakby zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...