Skocz do zawartości
kierunkowy

[Rękawiczki rowerowe] XLC CG L15

Rekomendowane odpowiedzi

kierunkowy

Cześć wszystkim,
Ponieważ aura za oknem jest coraz cięższa dla nas rowerzystów postanowiłem jakis czas temu zaopatrzyć sie w rekawiczki rowerowe.
Nie lubie używać na rowerze grubych rękawic typowo zimowych. Lubie czuć "swobodę" dłoni - poprostu mieć niczym nieskrępowane ruchy dłoni, palców podczas jazdy.
Wybrałem rękawiczki kolarskie XLC CG L15. 
Jeśli chodzi o zalety to są ciepłe - jeździłem w nich na rowerze i biegałem w minimalnej temperaturze -2.
Cały czas było mi ciepło w dłonie. Przy bieganiu było mi nawet gorąco (gdyby nie pękająca skóra dłoni od zimna i wiatru do biegania ich bym nie zakładał), ale używając ich na rowerze jest po prostu ciepło.
Jak dla mnie ogromna zaleta jest ich materiał - nie są to grube rękawiczki, a do tego są bardzo elastyczne. Dobrze układają się do dłoni. 
Wydaje mi się że mam szerszą dłoń i krótkie palce i rozmiar L jest na mnie uszyty jak na miarę :)
Dodatkowym bonusem jest powierzchnia kciuka i palca wskazujacego która pokryta jest materialem który pozwala korzystać z telefonu nie zdejmujac ich - bardzo często testuje słuchajac np muzyki ze spotify.

Gorąco polecam wszystkim, którzy potrzebują rękawiczek na okres jesienny i wiosenny.
Wg mnie w stosunku ceny do jakości to jest bardzo dobry wybór. 
Zaznaczam nie używałem ich podczas dużych mrozów - na takie warunki mam rękawiczki narciarskie.
Osobiście miałem możliwość przymierzenia rękawiczek przed zakupem (do czego wszystkich namawiam) - ale zamawiałem przez internet bo było korzystniej.

Jeśli macie jakieś spostrzeżenia co do tych rękawiczek albo podobnych zapraszam do dzielenia się :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
lewocz

Jeśli to nie jest jakaś pseudo reklama to jestem pełen podziwu żeby tyle pisać o takim drobiazgu.

Ja wczoraj kupiłem wykałaczki...bardzo porządne, fajnie wydłubują.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kierunkowy

Ja lubie wydawać pieniądze mądrze. Znam wiele osób które nie poświęciły by ani tyle pieniędzy, ani tyle czasu na rękawiczki rowerowe.
Jednak aktywność, to co lubimy robić i mozliwości jakie ma każdy z nas decyduja o tym jak sie nastawiamy do różnych spraw.
Ja chciałem dobrze wydac pieniadze ktore uważam za duże jesli chodzi o rekawiczki dlatego posiedziałem troche w tym temacie przed zakupem.
Moim doświadczeniem w tym aspekcie chciałem sie podzielic wiec to zrobiłem - może ktoś ma podobne podejście do tego i skorzysta.

A z Twojego zakupu wykałaczek też się bardzo cieszę - oby służyły jak najlepiej ku chwale zdrowych zębów.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Extraks

W okresie zimowym, używam standardowych, skórzanych rękawiczek, z dodatkową wkładką która pełni funkcję izolatora termicznego. Sprawdza się bardzo dobrze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta