Skocz do zawartości

[MT2] Magura MT2 słaba moc, porównanie z SLX


Kuba95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dobrze odpowietrzone Magury MT2 powinny mieć co najmniej taką samą moc jak slx? (mam te z plastikowymi klamkami)

Kupiłem nowe skróciłem przewody, odpowietrzyłem i jest słabo w porównaniu z SLX. Zauważyłem że bardzo łatwo jest rozepchać tłoczki w zacisku, można to zrobić palcami, w innych hamulcach musiałem rozpychać starymi klockami i solidnym śrubokrętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś badziewie niestety, nie oczekuj porównywalnej pracy do SLX.  Wiem bo sam się wpakowałem na tę samą minę.  Plastikowa klamka to tylko jedna z wad tego spowalniacza - uważaj na rozpychanie tłoczków bo Ci się może zbiornik na klamce otworzyć i siknąć olejem.  Dobre przewody nieco polepszyły sytuację, ale generalnie zostawiam je dla innego zawodnika w domostwie - takiego co waży 70kg mniej niż ja więc i powinny sprawować się lepiej.  Przynajmniej dopóki mi młody nie urośnie lub przytyje  ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kuba95 napisał:

Zauważyłem że bardzo łatwo jest rozepchać tłoczki w zacisku, można to zrobić palcami, w innych hamulcach musiałem rozpychać starymi klockami i solidnym śrubokrętem.

To nie jest wyznacznik. Ja w Deore M6000 rozpycham palcami, jakie to ma znaczenie?

Magura ma bardzo dobre opinie, zwłaszcza te nowsze modele, bo z tymi starszymi było coś nie tak. 

Klocki i tarcze czyste? Dotarte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kazafaza napisał:

Kupiłeś badziewie niestety, nie oczekuj porównywalnej pracy do SLX

Badziewie dlaczego? Moje mt2 tzw.[mt sport] plastikowe klamki hamują mocniej nawet jak xt 8000 czy xtry :) Kwestia odpowiedniego odpowietrzenia pełnego układu a nie zwykłego przelania i liczenia na cud.

17 godzin temu, kazafaza napisał:

uważaj na rozpychanie tłoczków bo Ci się może zbiornik na klamce otworzyć i siknąć olejem.

Jak się przelewa układ to jest taka możliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skom25 napisał:

Magura ma bardzo dobre opinie,

No niby ma tyle że fakt, że ludzie (słusznie) zachwycają się np. zestawem trail z automatu na mt2 nie da się przepisać, to nie są jakieś wybitne hamulce - od budżetowy prosty model. Nie ma się czego czepiać, ale do zachwytu nad nim daleko. MOja prywatna subiektywna opinia: Chociaż kolega @kazafaza mocno przesadził z krytyką...  to z drugiej strony kolega @siejak1 w zachwycie mocno przesadza. To w mojej opinii raczej tańsze alternatywy dla deorek z tendencją że są raczej poniżej chociaż nieznacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, siejak1 napisał:

Badziewie dlaczego? Moje mt2 tzw.[mt sport] plastikowe klamki hamują mocniej nawet jak xt 8000 czy xtry :) Kwestia odpowiedniego odpowietrzenia pełnego układu a nie zwykłego przelania i liczenia na cud.

Jak się przelewa układ to jest taka możliwość...

Naprawdę twierdzisz, że podstawowy model Magury charakteryzuje się lepszą pracą niż topowy model od Shimano?  Ok... 

...i z tym Twoim przelaniem to też dziwna teoria.  Oczywiście nie mogę zalać za dużo oleju bo bym nie wcisnął tarczy pomiędzy tłoczki/klocki, albo koło by sie nie kręciło.  To nie są pierwsze hamulce którymi sie bawiłem, ponad kwadrans lat w sklepach rowerowych raczej pozwala mi wiedzieć co robię, z wcześniejszymi MT4 nie miałem takich akcji.  Może po prostu trafiłem na jakąś felerną sztukę..?

 

Inna kwestia, że gdy jeden waży 110kg w ciuchach na stalowym rowerze XL z oponami w plusie a drugi mniej np. o jakieś 30kg na krosiarskiej maszynie to nie ma co oczekiwac cudów i tej samej pracy systemu.  Faktycznie może przesadziłem z krytyką jak @abdesign wspomniał ale według mnie zwykłe Deore, nawet starsze modele, działają o niebo lepiej. 

 

Znalazłem watek w którym ludziki się męczyli z poprawnym zalaniem systemu a wystarczyło ogarnąć dobre strzykawki i udało się:

https://singletrackworld.com/forum/topic/magura-bleeding-problem-help-please/

 

Powodzenia i epickich szlaków  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem magury mts, bo akurat takie były w kupionym rowerze i powiem szczerze, że sprzedalem te hamulce w diabły i kupiłem slx. Różnie ludzie mówią, że shimano dziaduje, że się psuje, ale ja jeszcze na shimano nigdy się przez 20 lat nie zawiodłem, a ta magura to byla porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Poochaty napisał:

Różnie ludzie mówią, że shimano dziaduje, że się psuje,

Przerzuciłem dużo sprzętu Shimano, od najniższych grup do XT i nigdy problemów nie miałem. Wszystko działało i było trwałości zgodnej z grupą. No ale jak ktoś kupuje Tourney, a robi Bóg wie co, to i sprzęt się psuje...

23 minuty temu, Poochaty napisał:

a ta magura to byla porażka.

A ja ostatnio kupiłem koła Fulcrum do szosy. Nie będę wchodził w szczegóły, ale nie tego się spodziewałem po kołach za ponad 800 zł w detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę już na tych mt2 od roku, w międzyczasie wymieniłem tarcze i wstawiłem klocki ebc red i gold.

Siłę mają lepszą niż Juicy 3 i 7, ale do slx sporo im brakuję. Spróbuje je jeszcze raz odpowietrzyć. Są teraz na allegro Magury mt5 za 400zł za sztukę, więc nie tak znowu sporo więcej niż slx m7000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...