Skocz do zawartości

[Napęd] Etanol zamiast benzyny ekstakcyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie moje spowodowane moim lenistwem, po prostu etanol mam pod ręką natomiast po benzynę nie chce mi się iść do sklepu. Czyściłem już parę rzeczy etanolem i całkiem spoko to wychodziło, ale wolałem spytać czy nie ma jakiś przeciwwskazań. A różnicy w jakości czyszczenia to chyba nie będzie jakiejś diametralnej dla której opłacało by się iść po benzynę do tego sklepu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkohol szybko paruje - to jego największa wada. Poza tym jest lepszy od benzyny, bo nie zostawia żadnego filmu. Możesz nim czyścić więc i napęd, i tarcze hamulcowe. Do tego alkohol jest bezpieczny dla lakieru, więc usuniesz na przykład ślady po smarze czy żywicę z ramy.

Ja podczas zwykłej pielęgnacji roweru napęd myję Ludwikiem/Fairy rozpuszczonym w wodzie. Natomiast gdy rower jest rozebrany, to wszystko lecę cleanerem Kraft do tarcz hamulcowych i sprzęgieł - jest najlepszy ze wszystkich, które testowałem.
Wcześniej używałem IPA, ale skończył mi się zapas, a małych opakowań nie opłaca się kupować (trzymać bańkę 5 czy 10l alkoholu w mieszkaniu jednak trochę strach ;)).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...